مواد ارزان قیمت مانند تخته سه لا نجات یافته در یک آپارتمان جمع و جور در مادرید که توسط استودیوی اسپانیایی CumuloLimbo تعمیر اساسی شده است.


این پروژه که UpHouse نامیده می شود ، مستلزم طراحی مجدد گسترده یک آپارتمان کوچک در منطقه هورتالزا مادرید بود.

یک انبار کوچک در آپارتمان مادرید
یک نیم طبقه به آپارتمان در مادرید اضافه شد

مشتریان ، یک زوج جوان ، می خواستند با افزایش سقف آپارتمان و افزودن سطح دوم ، فضای بیشتری ایجاد کنند. آنها به شرکت محلی مراجعه کردند CumuloLimbo برای طراحی برازش بودجه این پروژه 39،000 دلار (28،334 پوند) بود.

برای جلوگیری از تاریکی و تنگ شدن بیش از حد واحد ، استودیو پیشنهاد کرد که به جای یک طبقه کامل ، یک نیم طبقه بسازید.

انبار در آپارتمان در مادرید
فضاهای زیر شیروانی بالای حمام قرار دارد

معماران می گویند: “UpHouse داستان ایمپلنت است – معرفی فضایی با مقیاس صمیمی به فضای دیگر ، که در یک نمودار داخلی ، نمایان و اجتماعی است.”

تیم سقف تخته گچ را برداشته و در بالای حمام مرکزی ، فضای زیر شیروانی را که دارای یک تختخواب ، کمد و سرویس بهداشتی است ، قرار داد.

تخت در انبار مادرید
کف و دیوارها با تخته سه لا پوشیده شده اند

سقف با ستون ها و تیرهای فولادی که در معرض دید قرار گرفته اند ، پشتیبانی می شود. کف و دیوارها با جعبه های حمل و نقل تخته سه لا ساخته شده اند که زمانی برای حمل تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گرفتند.

طرفین مشرف به سطح زیرین آپارتمان به استثنای چند کابل باز مانده بودند.

سطح جدید در آپارتمان مادرید
راه پله ای از پیشخوان آشپزخانه بالا می رود

دسترسی به انبار از طریق یک راه پله غیر معمول که بالای یک میز آشپزخانه ختم می شود ، قابل دسترسی است. برای رسیدن به زمین ، یک مدفوع سیاه می تواند تا پیشخوان کشیده شود و در صورت عدم استفاده از آن کنار گذاشته شود.

READ  خانه معلق پل نهری بین تپه های کالیفرنیا

میزانسن جدید سطح زمین UpHouse را به مناطق مجزا تقسیم می کند.

این تیم می گوید: “طبقه فوقانی جدید ، آپارتمان را به دو فضا تقسیم می کند ، یک فضای خصوصی و عمومی.” “انتخاب مواد برای این دو فضا نشان دهنده این دوگانگی است.”

در شرق آشپزخانه و فضای نشیمن بازسازی شده وجود دارد ، جایی که دیوارهای سفید نور را از حیاط مجاور منعکس می کنند و فضایی روشن ایجاد می کنند.

استودیوی موسیقی در آپارتمان اسپانیایی
یک طرف آپارتمان یک استودیو موسیقی دارد

منطقه آشپزی دارای سیستم قفسه بندی جدید و باز است. کاشی های سیاه به طرز هوشمندانه ای چیده شده اند تا یک پشت بام گرافیکی ایجاد کنند.

طرف دیگر واحد دارای یک استودیو موسیقی است. دیوارهای پوشیده از تخته سه لا حس صمیمی به فضا می بخشد.

تخته چوبی در آپارتمان مادرید
تخته های آینه ای از سقف آویزان شده است

ورود نور به سطح بالای UpHouse یک نگرانی مهم بود. در پاسخ ، تیم نصب را در استودیوی موسیقی متشکل از تخته های چوبی آینه دار آویزان کرد.

این تیم می گوید: “برای به حداکثر رساندن نور طبیعی در سطح فوقانی جدید ، یک طاق چوبی با نمای آینه در قسمت خصوصی ساخته شده است.” “نور طبیعی با یک جلوه بصری عالی منعکس و تکثیر می شود.”

حمام در UpHouse
حمام دارای کاشی های هندسی است

این تیم همچنین حمام آپارتمان را با افزودن کاشی های هندسی و یک غرور جدید به روز کردند.

آپارتمان های دیگر در مادرید شامل یک واحد توسط Nomos در یک کارگاه قدیمی است که دارای آجرهای لمسی و پارتیشن های چوب کاج است ، و یک آپارتمان با تخته سه لا توسط Husos Arquitectos به مساحت 46 متر مربع.

READ  بلندگوهای طبقه همه در یک بی سیم KEF LS60 رویای Hi-Fi هستند

عکاسی توسط خاویر دو پاز گارسیابه

دیدگاهتان را بنویسید