تبلیغ Dezeen: بر اساس تحقیقات انجام شده از طرف مدیر طراحی دفتر Steelcase ، کار در خانه در طی همه گیری ، انتظارات مردم را از محل کارشان تغییر داده است.


گزارش جهانی Steelcase در می یابد که مسائل مربوط به ایمنی ، بهره وری ، راحتی ، کنترل و احساس تعلق – که همه از تجربیات سال گذشته ناشی می شود – منجر به تغییراتی در نحوه طراحی دفاتر در آینده خواهد شد.

در این گزارش آمده است: “پس از گذراندن ماهها در خانه در طی یک بحران ، کارگران هرگز با آنچه از محل کار و محل کار خود می خواهند ارتباط برقرار نکرده اند.”

“آنها انتظارات جدید و بیشتری از کارفرمایان و محل کار خود دارند – که به تجربه ای کاملا متفاوت و بهتر از تجربه ای که از خود به جای گذاشته اند ، می خواهند.”

جعبه استیل این گزارش چهار “شیفت کلان” را مشخص می کند که معتقد است هنگام بازگشت کارمندان به کار در دفتر ، سازمان ها باید به آنها رسیدگی کنند.

این تحقیقات نشان می دهد که این روندها پیش از تأثیر Covid-19 در حال توسعه بودند ، اما در نتیجه تسریع شده اند.

طراحی برای ایمنی

ایمنی به عنوان علت اصلی تغییر در طراحی دفتر ظاهر شده است.

شرکت ها باید با اعمال تدابیری که خطر عفونت را به حداقل می رساند ، به کارمندان خود اطمینان دهند که دفتر مطبوع است.

در این متن آمده است: “قبل از همه گیری ، وقتی سازمان ها به ایمنی در محل کار توجه می کردند ، تمرکز آنها در درجه اول روی استانداردهای ایمنی و بهداشت شغلی بود.”

“اکنون ، آنها باید رویکردی چند جانبه و سیستمی را اتخاذ کنند که اولویت آن کاهش ابتلا به بیماری است.”

فولاد
تحقیقات Steelcase نشان داد که دفاتر کار به محیط های چند منظوره تبدیل می شوند

اقدامات اندازه گیری فاصله اجتماعی ، از قبیل مبلمان و پارتیشن های جدا از هم ، می تواند بخشی از یک استراتژی ایمنی طولانی مدت باشد ، در حالی که سیستم های پیشرفته HVAC می توانند رطوبت ، فیلتراسیون ، رقت هوا و حرکت هوا را در یک فضای محدود کنترل و حفظ کنند.

READ  پیشرفت اتاق Birdie - آیا برای این آماده هستید؟

شرکت ها همچنین باید با مشخص کردن موادی که شیوع عفونت را کاهش می دهند ، قابلیت تمیزی را بهینه کنند. همچنین می توان فناوری حسگر را برای شناسایی مناطق پربازدید که باید مرتباً تمیز شوند ، معرفی کرد.

طراحی برای بهره وری

در طی همه گیری ، بسیاری اظهار داشتند که این دفتر به یک مرکز اجتماعی تبدیل می شود که در وهله اول حول کارهای گروهی و جلسات متمرکز است ، در حالی که کار متمرکز ابتدا در خانه انجام می شود.

با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که دفتر به احتمال زیاد به یک محیط چند منظوره تبدیل می شود.

در هر 10 كشور مورد بررسی گزارش ، كارمندان “همكاری” را به عنوان یكی از پنج شرط اصلی محل كار خود معرفی كردند. با این حال ، از هر 10 مورد هشت نفر “تمرکز” را نیز ذکر کرده اند.

در این گزارش آمده است: “با حرکت به جلو ، سازمان ها از ایجاد فضاهای چند حالته که از همکاری پشتیبانی می کنند و کار را به طور مساوی متمرکز می کنند ، بهره مند خواهند شد.”

“محل کار نمی تواند به سادگی یک مرکز اجتماعی باشد که مردم را با هم انتظار داشته باشد که کار فردی در خانه اتفاق بیفتد. تحقیقات به ما می گوید این یک استراتژی فراگیر نیست زیرا بسیاری از مردم برای تمرکز در خانه تلاش می کنند.”

توصیه می شود که فضاهای کاری فضاهایی را فراهم کنند که چهار نوع فعالیت را پشتیبانی می کنند: همکاری حضوری ، همکاری مجازی ، حریم خصوصی و حرکت.

READ  طراح خورشیدی Marjan van Aubel در مورد کار به سوی آینده ما

طراحی برای الهام بخشیدن به جامعه

در هر کشوری که مورد بررسی قرار گرفت ، مردم ارتباط اصلی با دیگران و هدف مشترک خود را از مهمترین دلایل مایل به بازگشت به دفتر می دانستند.

اگرچه کار در خانه مزایایی را به همراه دارد ، اما بسیاری نیز آن را تجربه ای منزوی می دانند.

فولاد
این گزارش نشان می دهد که کارگران از محل کار خود آسایش و انعطاف پذیری دارند

به جلو ، نشانه این است که موفق ترین دفاتر باعث ارتقا community جامعه در میان کارمندان خود می شوند.

در این گزارش آمده است: “سازمان ها باید هدف دفتر را به سادگی از مکانی برای کار تجدید نظر کنند تا به زیرساخت های ایجاد سرمایه اجتماعی و پرورش احساس هدف و تعلق تبدیل شوند.”

طراحی برای انعطاف پذیری

این تحقیق نیاز آشکار به راحتی و کنترل در محل کار آینده را مشخص کرد.

کسانی که از نظر نیازهای جسمی ، شناختی و عاطفی خود در خانه کار راحت بوده اند ، همین کار را از مطب نیز خواهند کرد. در حالی که کسانی که در خانه راحت نبوده اند بیشتر از نیازهای راحتی خود آگاه خواهند شد.

به همین ترتیب ، افراد گزارش می دهند که بیشتر قادر به تغییر شکل در محیط خانه خود با توجه به نیازهای خود هستند ، خواه این به معنای اسباب کشی باشد یا تغییر دما.

در نتیجه ، به نظر می رسد انعطاف پذیری بیش از هر زمان دیگری در دفتر اهمیت پیدا می کند.

در این گزارش آمده است: “سازمان ها باید فضاهایی را طراحی كنند كه به راحتی قابل انطباق باشد ، به ویژه با اجرای سیاست های كاری انعطاف پذیرتر”.

“محل کار باید به گونه ای طراحی شود که افراد و تیم ها بتوانند کنترل بیشتری بر محیط خود داشته باشند تا بتوانند در صورت تقاضا آن را تغییر دهند.”

اصول طراحی Steelcase

علاوه بر این ، Steelcase چهار اصل طراحی برای فضاهای کاری که نیازهای جدید کارمندان را برآورده می کند ، گردآوری کرده است. اینها شامل من + ما ، ثابت شده بر روی مایعات ، باز + محصور و دیجیتال بافندگی دیجیتال + فیزیکی هستند.

READ  صمیمیت نمایشگاه طراحی مکزیک 2023 میزان خلاقیت آن را تکذیب می کند

من + ما شامل ایجاد تعادل بین نیازهای افراد و تیم ها هستیم. هدف آن ایجاد محیط هایی است که هم برای کار متمرکز و هم برای طراحی محیط کار حرفه ای طراحی شده است.

Fixed to Fluid باعث انعطاف پذیری و تحرک بیشتر می شود ، فضاهایی را که می توانند متناسب با نیازهای فردی و سازمانی تغییر دهند ، تقویت می کنند.

Open + Enclosed هم فضای “من” محصور را فراهم می کند و هم فضای “ما” را باز می کند. طبق Steelcase ، کارگران منفرد “برای کنترل حریم خصوصی و ایمنی” ممکن است به محیط کار محافظت شده احتیاج داشته باشند. این مقاله همچنین بیان می کند که چگونه کار تیمی ممکن است به فضاهای انعطاف پذیر فزاینده ای احتیاج داشته باشد که براساس فعالیت های آنها تغییر کند

Braiding Digital + Physical از تجربیات انسان در زمینه فن آوری حمایت می کند. هدف آن ایجاد راه حلهایی برای تعاملات ویدئویی گروهی و فردی است – محدود به تلفن یا لپ تاپ – برای پشتیبانی از تجارب هدایت شده توسط هوش مصنوعی یا مبتنی بر داده.

گزارش کامل برای خواندن یا بارگیری در دسترس است در وب سایت Steelcase.


محتوای مشارکت

این مقاله توسط Dezeen برای Steelcase به عنوان بخشی از مشارکت نوشته شده است. درباره مطالب مشارکت Dezeen در اینجا بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید