هزاران مکعب چوبی با الهام از بازی رایانه‌ای Minecraft، در این دفتر در پراگ که توسط استودیوی معماری Collcoll طراحی شده است، ابزارهای مفید را پنهان می‌کنند و مکان‌های نشستن معمولی ایجاد می‌کنند.

قبلاً یک طبقه را در پارک اداری Meteor Center برای شرکت نرم افزار قیمت گذاری Pricefx طراحی کرده بودم. Collcoll به عنوان بخشی از تعهد مشتری به شیوه های کاری منعطف و خلاق، وظیفه تجهیز کف زیرین را داشت.

دکوراسیون داخلی چوبی پیکسلی دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگدکوراسیون داخلی چوبی پیکسلی دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
Collcoll یک ساختار چوبی پیکسلی را به دفتر Pricefx در پراگ اضافه کرده است

Collcoll گفت: “مدیریت و کارکنان Pricefx از دفاتر خود عمدتاً برای جلساتی استفاده می کنند که گفتگوهای خلاقانه را تحریک می کند.”

آنها بنا به ماهیت خود فضایی باز برای استفاده متغیر هستند و تابع کلیشه های اتاق کار یا فضای باز سنتی نیستند.

فضای داخلی Minecraft دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگفضای داخلی Minecraft دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
ویژگی چوبی توسط بازی کامپیوتری Minecraft اطلاع رسانی شده است

نیاز به پیوند این دو سطح فرصتی برای انجام کاری جالب با گردش خون و هسته خدماتی در مرکز پلان طبقه ایجاد کرد.

Collcoll تصمیم گرفت که راه پله را با ساختار چوبی محصور کند که کمدهای کارکنان، اتاق های رختکن و فضاهای خدماتی را پنهان می کند. همچنین دارای یک سرسره است که می تواند به عنوان جایگزینی برای پله ها استفاده شود.

فضای داخلی چوبی پیکسلی در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگفضای داخلی چوبی پیکسلی در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
Collcoll ابزارهای مفید را در پشت “پیکسل ها” پنهان کرد و مناطق نشستن معمولی ایجاد کرد

Collcoll توضیح داد: “اگر بخواهیم جریان طبیعی فضا حفظ شود، اتصال عمودی دو طبقه مشکل ساز است.”

این دو طبقه از نظر تکتونیکی توسط ساختاری متشکل از هزاران پیکسل چوبی به هم متصل شده اند که فضای اطراف آن را تعدیل می کند و به نقطه عطف داخلی آن تبدیل می شود.

دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگدفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
به جای پله می توان از سرسره استفاده کرد

ترکیب مکعب‌های 40 سانتی‌متری به دنیای بلوک‌دار و پیکسلی بازی ویدیویی Minecraft اشاره دارد. سطوح خارجی آن طاقچه های نیمه محصور و آمفی تئاترهایی را تشکیل می دهند که می توان از آنها برای کارهای غیررسمی و ارائه استفاده کرد.

READ  آبگرم آبگرم اینفینیتی Aquatica Vibe قطعا یک پرنیان است

مکعب‌ها در روکش چوبی پیچیده شده‌اند که عمداً در یک راستا قرار نمی‌گیرند، بنابراین پیکسل‌ها را می‌توان در یک پیکربندی کاملاً تصادفی مرتب کرد.

موتیف پیکسل با یک شبکه روشنایی که کل سقف دفتر را می پوشاند و با یک صفحه نمایشی که در یک نوار پیشخوان گنجانده شده است که به عنوان میز پذیرش نیز عمل می کند ادامه می یابد.

چراغ‌های LED که به وضوح از خیابان قابل مشاهده هستند، می‌توانند به صورت پویا تنظیم شوند تا نور مطلوبی را در طول ساعات کاری ایجاد کنند یا فضای مهمانی را برای رویدادها ایجاد کنند.

ساختار چوبی و روشنایی LED در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگساختار چوبی و روشنایی LED در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
موتیف پیکسل در شبکه روشنایی دفتر ادامه می یابد

کل طبقه دفتر می تواند مانند یک سالن کنفرانس باز که حاوی جیب هایی از فضای کاربردی اختصاصی مانند کافه با آشپزخانه حرفه ای، پیشخوان بار و صندلی غیررسمی است، عمل کند.

یک اتاق کنفرانس بزرگ در یک انتهای فضا مجهز به میز بلندی است که می تواند تا 50 نفر را در خود جای دهد. میز و خود اتاق را می‌توان به گونه‌ای تقسیم کرد که فضاهای کوچک‌تر یا اتاق‌های جلسه تشکیل دهند.

نورپردازی روی سازه چوبی دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگنورپردازی روی سازه چوبی دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
نور را می توان برای ایجاد فضای مهمانی برای رویدادها تنظیم کرد

یک پارتیشن آکوستیک کشویی فضا را قادر می سازد تا به عنوان یک استودیوی ضبط عمل کند، در حالی که دیوارهای شفاف در امتداد یک طرف می توانند برای حفظ حریم خصوصی مات شوند.

این دفتر راهرو ندارد و در عوض شامل مناطق غیرمجاز و مناطق گردشی است که شامل صندلی‌های معمولی یا سالن‌های استراحت با امکاناتی مانند میز بیلیارد و کیف پانچ است.

READ  معماران داخلی IA دفتری ایده آل در خانه ایجاد می کند: خانه هارلا
میز و دکوراسیون داخلی بتنی در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگمیز و دکوراسیون داخلی بتنی در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
یک اتاق کنفرانس بزرگ با یک میز تا 50 نفر ادغام می شود

طیف وسیعی از فضاهای ارائه در سراسر پلان طبقه پراکنده شده است. از جمله اتاق‌های کنفرانس اختصاصی و آمفی‌تئاترهای طبقه‌بندی شده با صفحه‌های جمع شونده.

Collcoll پالت مواد خنثی متشکل از بتن، کاشی‌های فرش خاکستری، تخته گچ خاکستری روشن و سقف‌های مشکی را انتخاب کرد تا زیبایی مدرن و صنعتی به دفتر بدهد.

دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگدفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
Collcoll یک پالت مواد خنثی را برای زیبایی مدرن و صنعتی انتخاب کرد

Collcoll پیشنهاد کرد: «مبلمان لوله‌ای فلزی سیاه و سفید با مفهوم سیم‌کشی تکنولوژیک مطابقت دارد.

در مقابل، شبکه تغییر زودگذر تراشه‌های نور و سیستم‌های حسگر، جهت صنعت‌گرایی را به سمت دنیای نرم‌افزار و اطلاعات مجسم می‌کند.

چوب پیکسلی در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگچوب پیکسلی در دفتر Pricefx توسط Collcoll در پراگ
این استودیو امکاناتی مانند میز بیلیارد و کیف پانچ را اضافه کرده است

نام Collcoll مخفف “Colaborative Collective” است و منعکس کننده رویکرد مشترک تیم معماران، طراحان و محققان آن است.

دیگر فضاهای داخلی اداری که اخیراً تکمیل شده و دارای سازه‌های چوبی است، شامل یک فضای کاری در ادینبورگ توسط Kin و یک دفتر طراحی در ملبورن است که با استفاده از مواد بازیافتی، هدف آن صفر کردن زباله‌ها است.

عکاسی توسط BoysPlayNice است.

دیدگاهتان را بنویسید