استودیوی سوئیسی Christ & Gantenbein ساختمان فضای چند منظوره را برای غول داروسازی آلمانی Roche ایجاد کرده است که هدف آن آزادی و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به یک دفتر سنتی است.


همانطور که از نامش پیداست ، ساختمان فضایی چند منظوره به مساحت 10 هزار متر مربع ترکیبی از کاربردها را ارائه می دهد ، از تجمع بیش از 500 نفر گرفته تا کارهای متمرکز فردی یا همکاری های گروهی.

این سومین ساختمانی است که کریست و گانتنباین برای محوطه دانشگاه روشه در شهر گرنزاخ ویلن آلمان ، نزدیک مرز سوئیس طراحی شده است.

نمای ساختمان فضای کار چند منظوره روشه سومین ساختمان توسط Christ & Gantenbein است
ساختمان فضای کار چند منظوره هم کار متمرکز فردی و هم همکاری را تسهیل می کند

این رویکرد به طراحی معماری و مبلمان دامن زد. برخی از عناصر با در نظر داشتن حریم خصوصی طراحی شده اند ، در حالی که برخی دیگر برای تشویق باز بودن و تعامل ایجاد شده اند ، اما همه چیز انعطاف پذیر است.

در زمانی که بیش از هر زمان دیگری بیشتر از همیشه در خانه کار می کردند ، عمدتا به دلیل همه گیری ، شرکت معماری امیدوار است که ساختمان “به سادگی ، دلیلی برای سر کار” باشد.

امانوئل کریست ، بنیانگذار استودیو گفت: “ما می خواهیم فضایی را برای آنچه نمی توان از راه دور انجام داد فراهم کنیم.”

“ما می خواهیم یک فضای کاری را با شخصیت ، تنوع ، آزادی و انعطاف پذیری مجهز کنیم تا تجربه مثبتی را برای کارکنان روش ارائه دهیم و جامعه محلی را برای مشارکت دعوت کنیم.”

گوشه های راه پله شیشه ای ساختمان چند منظوره فضای کار Roche سومین ساختمان توسط Christ & Gantenbein است
گوشه های لعاب دار راه پله هایی را در چهار گوشه ساختمان نشان می دهد

صفحات کف بدون ستون برای ایجاد سطح سازگاری مورد نیاز ضروری بودند.

READ  i29 برای کلینیک دندانپزشکی Dentista در آمستردام فضای داخلی رنگی ایجاد می کند

معماران با قرار دادن هسته های راه پله در هر چهار گوشه پلان مستطیل شکل به این هدف دست یافتند و اجازه دادند بقیه فضای داخلی به طور کامل باز شود.

نمای ساختمان پنج طبقه به این ترتیب اشاره می کند.

ارتفاعات اصلی کاملاً سنتی هستند و پنجره های افقی آنها با لایه های باریک و نوارهای ضخیم آلومینیومی تقسیم شده است. با این حال به نظر می رسد گوشه ها بریده شده اند و فقط لعاب باقی مانده است.

راه پله های گوشه ای ساختمان چند منظوره فضای کار ساختمان سومین ساختمان توسط Christ & Gantenbein است
با راه پله هایی در گوشه ها ، بقیه پلان را می توان باز نگه داشت

Christ & Gantenbein این سازه به عرض 50 متر را “پالازوی صنعتی” با نمایی که “عزت و نمایندگی را منتقل می کند” توصیف می کند.

سطح مشابهی از نظم در فضای داخلی وجود دارد ، جایی که عناصر اسلب کف بتنی پیش ساخته سقف های چوبی را در هر طبقه ایجاد می کنند.

از آنجا که دیوارهای داخلی بسیار کمی در ساختمان وجود دارد ، مبلمان نقش مهمی در تعریف فضاهای مختلف ایفا می کند.

بنابراین معماران با مارک سوئیسی کار کردند INCH مبلمان توسعه مجموعه ای از قطعات سفارشی

پذیرش طبقه همکف ساختمان فضای چند منظوره Roche سومین ساختمان توسط Christ & Gantenbein است
این ویژگی شامل یک کف بتونی صیقلی و “جزایر” از گیاهان است

برای لابی طبقه همکف ، “جزایر” گیاهی با وسایل خمیده که شامل میز پذیرایی ، کافه بار و آشپزخانه سرو است ، همه از ورق های آنودایز و بافت پوشیده شده اند.

فضایی دو طبقه در طبقه اول یک سالن نمایش 550 نفره ایجاد می کند که می توان از آن به روش های مختلف استفاده کرد. می توان آن را به سه سالن جداگانه تقسیم کرد ، برای رویدادهای صمیمی تر یا اجازه برگزاری مجالس مختلف به طور همزمان.

READ  ده پروژه طراحی داخلی از دانش آموزان مدرسه طراحی سیدنی

دو سطح بالا انواع مختلفی از گزینه های فضای کار را ارائه می دهند ، از جمله میزهای قابل تنظیم ، فضاهای کاری جداگانه ، مناطق خصوصی و اتاقهای کنفرانس.

سالن طبقه اول ساختمان فضای کار چند منظوره Roche سومین ساختمان توسط Christ & Gantenbein است
سالن نمایش 550 صندلی را می توان برای انعطاف پذیری بیشتر تقسیم بندی کرد

INCHfurniture 10 عنصر مجزا و متحرک برای ساختار چیدمان این فضاها ایجاد کرده است.

اینها شامل یک اتاق معلق به نام Sky Box ، یک صندلی و کاشت ترکیبی به نام Forest Circle ، اتاقهای ملاقات لعابدار معروف به Meeting Hub و مجموعه ای از صندلی های راه پله مانند معروف به Agility Space می باشد.

شش مورد دیگر عبارتند از: آزمایشگاه خلاق ، ایستگاه کاری انعطاف پذیر ، میز اجتماع ، منطقه بیابان ، منطقه مسکونی و آشپزخانه.

دایره جنگلی در ساختمان فضای چند منظوره روش ، سومین ساختمان توسط Christ & Gantenbein است
دایره جنگلی ساخته شده از چوب پنبه ، یکی از چندین عنصر سفارشی است

ساختمان چندمنظوره فضای کاری جنبه جدیدی را به Christ & Gantenbein نشان می دهد ، استودیویی که بیشتر برای ساختمانهای موزه ای مانند موزه ملی زوریخ و خانه شکلات Lindt شناخته می شود.

امانوئل مسیح امیدوار است این پروژه به عنوان الگویی برای دفتر آینده عمل کند.

وی گفت: “ساختمان فضای چند کاره ما آنچه را که برای امروز و فردا ضروری است پیش بینی کرده است.”

جزئیات نمای ساختمان فضای کار چند منظوره Roche سومین ساختمان توسط Christ & Gantenbein است
این ساختمان در پردیس Roche در Grenzach-Wyhlen واقع شده است

وی افزود: “این تنها از طریق هدف فوق العاده بلندپروازانه ای که همه طرفهای درگیر دنبال می کردند امکان پذیر بود ،” ایجاد چیزی غیر متعارف ، توسعه و پیشنهاد چیزی متفاوت و ابداع نسخه و تفسیر خودمان از همکاری معاصر. “

عکاسی توسط والتر میربه


اعتبارات پروژه

مشتری: روش فارما
معماری: کریست و گانتنباین
تیم پروژه: امانوئل کریست ، کریستوف گانتنباین ؛ دانیل مونهایم ؛ استفانی مولر ، مویسس گارسیا ، آن کاتارینا شولزه ؛ آنلی آسام ، چارلز بوگنی ، الساندرو قاهره ، تیبو دانکوان ، آلیس فرانچسکنی ، ترزا گونسالس ، آنا سوفیا کوستا گورا ، لوکاس کرنر ، دان کوچ ، اندرو مکینتاش ، ماتیاس شفگز ، آنت شیک ، لئاندرو ویالبا ، ژان واگنر
طراحی داخلی و طراحی مبلمان: INCH مبلمان
برنامه ریزی: Itten + Brechbühl، Schnetzer Puskas Ingenieure، ZWP Ingenieur-AG، PPEngineering، hhp Berlin، IGW، Amstein + Walthert Sicherheit، INTELLICONCEPT

READ  لینک بالا: چکمه‌هایی که برایان بالاخره برای خودش خرید، نرم‌ترین شورت راحتی را که رایان تا به حال پوشیده است، و یک DIY که فک‌های ما را روی زمین می‌گذارد

دیدگاهتان را بنویسید