سی سی تاپیس، تولید کننده فرش دستباف ایتالیایی معاصر، به همکاری با برخی از بهترین استعدادهای طراحی ادامه می دهد. در حین هفته طراحی میلان 2023چندین تکنیک پیشگامانه و رویکردهای طراحی معرفی شدند که امکانات را در صنعت گسترش می دهند. همکاری های جدید با فرمافانتاسما و اشیاء مورد علاقه، در کنار مجموعه های 2023 توسط پاتریشیا اورکیولا و بتان لورا وود اولین کار خود را انجام دادند. همچنین یک نصب مخصوص سایت در Chiesa di San Celso وجود داشت که مجموعه Le Arcs توسط شارلوت پریاند، بالاخره زنده شد.

سه فرش کف به شکل انتزاعی

Moire, Objects of Common Interest \ عکس: Michele Foti کارگردانی هنری: Motel 409

مجموعه Moiré

در Moiré، Objects of Common Interest – Eleni Petaloti و Leonidas Trampoukis – برداشت خود را از الگوهای موآر مانند طبیعی که می توان در دانه ها و حلقه های چوب، فرسایش و تجزیه یافت کرد، به اشتراک می گذارد. این مجموعه معاصر، سنتی و تجربی را از طریق جلوه‌های بصری که این دو در طبیعت مشاهده می‌کنند، کنار هم قرار می‌دهد. OoCI این مطالعات را با سه شکل تک رنگ غیر متعارف ترکیب کرد که در همه جهات گسترش می یابند و به عنوان یک الگوی همیشه در حال تکامل عمل می کنند.

سه فرش کف به شکل انتزاعی

Moire, Objects of Common Interest \ عکس: Michele Foti کارگردانی هنری: Motel 409

برای اولین بار برای cc-tapis، یک تکنیک پیچیده ژاکارد دو قرنی وارد بازی شد که به ندرت در قالی‌سازی استفاده می‌شود. از این روش برای ایجاد سه طرح قالی استفاده شد: زیگ زاگ، اسپلش و کوادراتیک. پتالوتی و ترامپوکیس می‌گویند: «این سه شکل تقریباً شبیه برش‌های یک منظره بی‌پایان، لحظات یخ‌زده در زمان، نمونه‌هایی هستند که برای مطالعه از نزدیک استخراج می‌شوند.»

READ  طراحی نور بین المللی نورپردازی سالن غذاخوری هارودز را بازسازی می کند

این طرح نور را منعکس می‌کند، اثری که با ترکیب پشم و Tencel به دست می‌آید – یک الیاف پایدار که درخششی شبیه ابریشم دارد. بافندگی ژاکارد امکان طرح هایی را فراهم می کند که ایجاد آنها با استفاده از تکنیک های گره زدن تبتی cc-tapis تقریبا غیرممکن است و Moiré را به واقعیت تبدیل می کند.

فرش کف بنفش شکل انتزاعی

Moire, Objects of Common Interest \ عکس: Mattia Greghi

مجموعه تلگرام، Formafantasma \ عکس: Michele Foti کارگردانی هنری: Motel 409

مجموعه تلگرام

Formafantasma مجموعه تلگرام فرش های خود را معرفی می کند که با پیام های شخصی انتخاب شده توسط خود قالی سازان بافته شده است. فراتر از جنبه دستباف، این فرش‌ها فردی را که در پشت خلقت قرار دارد فرا می‌خوانند.

سیمونه فارسین و آندریا تریمارچی از Formafantasma می‌گویند: «ما می‌خواستیم پرده بین خود و سازندگان را برداریم. “این شروع یک دیالوگ است، به جای صرفاً یک محصول نهایی.”

مجموعه تلگرام، Formafantasma \ عکس: Michele Foti کارگردانی هنری: Motel 409

Formafantasma چندین سؤال را برای صنعتگران مطرح کرد: از کجا آمده اند، در حین کار از پنجره چه می بینند، یک گروه موسیقی مورد علاقه، و موارد دیگر – که جنبه های شخصی زندگی هر صنعتگر را نشان می دهد که به نقوش تبدیل می شود. با استفاده از یک پالت رنگی محدود، هر فرش نشان دهنده نام ها، مکان ها و افکاری است که هر سازنده آن را عزیز می داند.

مجموعه تلگرام، Formafantasma \ عکس: Mattia Greghi

فرش انتزاعی رنگارنگ کف

Pipeline Collection, Patricia Urquiola \ عکس: Michele Foti کارگردانی هنری: Motel 409

مجموعه خط لوله

پاتریشیا اورکیولا مجموعه Pipeline خود را از آثار هنری لوله‌ای ساخته شده دیجیتالی که به فرش‌های دست‌ساز و آویزهای دیواری تبدیل شده است، نشان می‌دهد. مجموعه ای از لوله های متصل از سطح هر فرش بیرون می آید و پیچ و خم رنگی با حجم و عمق زیاد ایجاد می کند. اشکال دایره ای حرکت ایجاد می کند، لایه های پشم هیمالیا روی هم قرار می گیرد و فضای مشخص شده توسط لوله ها را برجسته می کند.

READ  هتل آس بروکلین استعداد هنری منطقه را به نمایش می گذارد

صنعتگران طرح های اصلی Pipeline را برای کاربردهای افقی و عمودی بازاندیشی کردند و مرز بین طراحی و هنر را محو کردند. برخی از لوله ها فقط از سطح شمع ها رشد می کنند!

فرش انتزاعی رنگارنگ کف

مجموعه Pipeline, Patricia Urquiola \ عکس: Mattia Greghi

مجموعه Pipeline, Patricia Urquiola \ عکس: Mattia Greghi

دو فرش چهارگوش انتزاعی چند رنگ

مجموعه Guadalupe, Bethan Laura Wood \ عکس: Michele Foti کارگردانی هنری: Motel 409

مجموعه گوادالوپ

Bethan Laura Wood اولین مجموعه گوادالوپ خود را با الهام از شیشه های رنگی کلیسای معروف ما بانوی گوادالوپ واقع در مکزیکوسیتی در سال 1974 معرفی کرد. وود با استفاده از آرشیو خود از «نقوش عمومی» جمع‌آوری‌شده در طول سفر، رنگ، بافت، نمادها و جزئیات را برای ثبت اشکال گرافیکی پنجره‌های شیشه‌ای رنگی کلیسا به کار می‌برد. ریتمیک و رسا، الگوها شباهت زیادی به گلدوزی سنتی Otomi در هر قطعه گره‌دار دستی ساخته شده با پشم هیمالیا، کتان، ابریشم و آلوئه دارند.

فرش مستطیلی انتزاعی چند رنگ

مجموعه گوادالوپ، Bethan Laura Wood \ عکس: Mattia Greghi

فرش مستطیلی انتزاعی چند رنگ

مجموعه گوادالوپ، Bethan Laura Wood \ عکس: Mattia Greghi

فرش های راه راه در یک کلیسا به نمایش گذاشته شده است

Les Arcs Collection, Charlotte Perriand \ عکس: الخاندرو رامیرز اوروزکو

مجموعه Les Arcs

این مجموعه که توسط شارلوت پریاند در سال 1972 طراحی شد، بالاخره لحظه به لحظه خود را می گذراند. او که برای ایستگاه اسکی Les Arcs در کوه‌های آلپ فرانسه ایجاد شد، قصد داشت پانل‌های نساجی را در فضای داخلی قرار دهد، اما محدودیت‌های بودجه این طرح را برطرف کرد. پس از بیش از 50 سال، سی‌سی‌تاپیس با متولیان آرشیو شارلوت پریاند کار کرد تا به طرح‌ها جان ببخشد.

رنگ موضوع اصلی است و cc-tapis در بازتولید پالت 12 سایه پریاند به چالش کشیده شد. هر رنگ – به استثنای سیاه و سفید – با دست و با استفاده از تکنیک رنگ آمیزی ابرش ایجاد شده است. مجموعه پنج فرش گره دار به طور کامل با دست در نپال توسط صنعتگران تبتی ساخته شده است.

فرش های راه راه در یک کلیسا به نمایش گذاشته شده است

Les Arcs Collection, Charlotte Perriand \ عکس: الخاندرو رامیرز اوروزکو

میشلا کروچی، متصدی و طراح صحنه میلانی که در کلیسای سن سلسو ارائه شد، از مزیت کلیسا استفاده کرد و بازدیدکنندگان را به درگیر شدن در فضا از کف تا سقف دعوت کرد و دیدگاه جدیدی را در مورد فرش معرفی کرد. کروچی گفت: “جاه طلبی من این بود که در سطحی کاملاً تخیلی کار کنم و فرش ها را از بعد صرفاً داخلی ارتقا دهم.”

READ  10 پست هنری برتر سال 2022

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد cc-tapis و جدیدترین مجموعه های این برند، به سایت مراجعه کنید cc-tapis.com.

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید