استودیوی ایتالیایی Carlo Ratti Associati و معمار ایتالو روتا موزه ای را به فیبر کربن اختصاص داده اند که تا حدی از مواد ساخته شده است.


برای تولید کنندگان فیبر کربن ایجاد شده است بسیار، موزه اشیایی از تاریخ 53 ساله شرکت را نشان می دهد که نشان می دهد چگونه از مواد فوق العاده قوی و سبک در صنایع خودروسازی ، دوچرخه سواری و مد و غیره استفاده می شود.

مطابق با کارلو راتی انجمن (CRA) ، موزه MAE بزرگترین آرشیو فناوری های الیاف اکریلیک در جهان خواهد بود.

ارائه اتاق بایگانی رباتیک سفید در موزه MAE
موزه MAE شامل بایگانی مجهز به بازوهای روباتیک است که اسناد را دریافت می کند

این دستگاه در یک انبار بازسازی شده در پیاچنزا ، ایتالیا ، در مجاورت کارخانه جدید آزمایشی MAE قرار خواهد گرفت و دارای فضای داخلی عمدتا از فیبر کربن ، از جمله برخی از بخشهای ساخته شده با الیاف بازیافتی ، خواهد بود.

عناصر فیبر کربن شامل یک در ورودی است که “مانند پرده باز می شود” ، در حالی که یکی دیگر از ویژگی های موزه استفاده زیاد آن از روبات ها در تجربه نمایشگاه است.

اولین اتاق آن یک انبار آرشیو روباتیک خواهد بود ، جایی که بازوهای مکانیکی در امتداد دیوارها حرکت می کنند تا عکس ها و اسناد تاریخی را استخراج کرده و آنها را بر روی یک سکوی دیدنی بلند قرار دهند تا بیننده بیندیشد.

درب ورودی فیبر کربن که مانند پرده باز می شود
عناصر از فیبر کربن ساخته می شوند ، از جمله درب پرده مانند

در جاهای دیگر موزه ، بازدیدکنندگان می توانند فرایندی را که از طریق آن الیاف اکریلیک به فیبر کربن تبدیل می شود مشاهده کنند و اشیایی را نشان دهند که کاربرد معاصر آن را نشان می دهند.

READ  12 قطعه دکور Dope Etsy (تقریباً همه قدیمی و یک پرز دیوانه)

در یک اتاق سیاه و مملو از تاسیسات همه جانبه ، آنها قادر خواهند بود با نمونه های اولیه و اجسامی که از مواد به صورت تجربی بیشتر استفاده می کنند تعامل داشته باشند.

کارلو راتی ، بنیانگذار CRA ، گفت که پروژه موزه MAE فرصتی برای کشف پتانسیل اکولوژیکی مواد از طریق اقداماتی مانند استفاده از الیاف بازیافتی است.

راتی می گوید: “از دوچرخه های با کارایی بالا گرفته تا ماشین لامبورگینی آونتادور ، فیبر کربن باعث ایجاد نوآوری در بخش های مختلف می شود.”

موزه MAE با تمرکز بر مرزهای دایره ای شکل جدید خود و تصور برنامه های کاربردی جدید برای استفاده ، از مواد تعیین کننده مدرنیته تجلیل می کند. “

در حال حاضر ، فیبر کربن با سوخت های فسیلی از طریق یک فرایند بسیار آلوده کننده ساخته می شود. با این حال ، استحکام و سبکی آن ، آن را به استاندارد هواپیما تبدیل کرده است و همچنین گاهی در اتومبیل ، دوچرخه و راکت تنیس استفاده می شود.

اتاق سیاه با تاسیسات همه جانبه که اجسام فیبر کربن را نشان می دهد
اتاقی با تأسیسات همه جانبه نیز در موزه قرار دارد

فیبر کربن بر پایه زیست بازیافت و بازیافت در حال حاضر در حال بررسی است اما محدودیت های خود را دارد.

MAE ابتدا الیاف مصنوعی برای پوشاک تولید کرد که پس از جنگ جهانی دوم در اروپا محبوب شد ، قبل از اینکه به سراغ فیبر کربن برود.

اتصال به لباس باقی می ماند – الیاف مصنوعی مشابه در طی فرایندهای شیمیایی پیچیده قرار می گیرند تا آنها را به فیبر کربن تبدیل کنند.

READ  کارین فونگ یک نمایش کودک، یک پارک مجسمه + موارد دیگر را به اشتراک می گذارد

CRA موزه را با روتا طراحی کرده است ، که در موزه ها و نمایشگاه ها تخصص دارد و قبلاً نمایشگاه هنر و غذا در Triennale di Milano را طراحی کرده بود.

روتا و CRA تعدادی از همکاری های اخیر را انجام داده اند ، از جمله ایجاد واحد مراقبت های ویژه حمل و نقل برای بیمارستان تورین و مرکز فرهنگ دیجیتال MEET در میلان.

ارائه توسط CRA.

دیدگاهتان را بنویسید