رویه های تخته چندلای توس و یک مبل صورتی کم رنگ در اسپای مختص اعضا در دهکده غربی منهتن که توسط استودیوی معماری بورو کورای دومان برای مربی افراد مشهور طراحی شده است.


این اسپا در داخل «سالن ورزشی فرقه» S10 متعلق به مربی استفن چوک، که مشتریانش شامل نوازندگان دیپلو و جو جوناس هستند، یافت می‌شود. نام این مرکز از سطح چربی بدن – زیر 10 درصد – گرفته شده است که Cheuk برای مشتریان مرد خود توصیه می کند.

باشگاه ورزشی S10
اسپا در سالن ورزشی S10 در وست ویلج واقع شده است

باشگاه بدنسازی در دو سطح در یک ساختمان تولیدی قدیمی در دهکده غربی گسترده شده است.

سطح همکف دارای یک فروشگاه قهوه و اسموتی به مساحت 600 فوت مربع (56 متر مربع) است، در حالی که سطح زیرزمین دارای سالن بدنسازی و اسپای ریکاوری به مساحت 7200 فوت مربع (669 متر مربع) است.

مبل صورتی کم رنگ
یک مبل صورتی کم رنگ در فضا مار می شود

در حین طراحی پروژه، شرکت محلی دفتر کورای دومان به دنبال حفظ کیفیت های صنعتی و در عین حال ایجاد فضایی آرام در آبگرم بود.

معماران می‌گویند: «هدف اصلی طراحی، ایجاد فضایی آرام‌بخش، آرامش‌بخش و پر نور برای تضاد با خامی سالن بود.

میز مرمر سفید در لابی s10
لابی دارای میز مرمر سفید است

یک پلکان و آسانسور به سطح زیرزمین منتهی می‌شود، جایی که بازدیدکنندگان با یک لابی با میز مرمر سفید و دیواره‌ای ساخته شده از تخته سه لا توس بالتیک روبرو می‌شوند. پشت لت ها نام تاسیسات با برش لیزری و پلکسی مات ارائه شده است.

درست خارج از سرسرا، یک اتاق تناسب اندام مستطیلی است که دارای پالت رنگی سیاه و سفید و ستون های مربعی است که با آینه پیچیده شده است.

READ  The Link Up: Em's Go-To Highlighter، Wet/Dry Vac Mop که زندگی آرلین را تغییر داد، و توسعه دهنده اینترنت 17 دلاری که همه ما در سبد خرید خود داریم
کمدهای چوبی
درهای اتاق اسپا تخته سه لا توس با اعداد مشکی مشخص شده اند

سرسرا همچنین دسترسی به آبگرم را فراهم می کند که در پلان L شکل است. اعضا از یک راهرو عبور می‌کنند و از کنار کمدها، اتاق‌های تعویض لباس، حمام و اتاق‌های ماساژ عبور می‌کنند.

پس از چرخش به گوشه ای، یک فضای مشترک مطبوع با شش اتاق اسپای خصوصی را پیدا می کنند. این فضا با یک مبل شبدری صورتی مدل 1969 توسط طراح دانمارکی Verner Panton تزئین شده است.

حمام سیاه و سفید S10
یک پالت رنگ سیاه و سفید در سرتاسر باشگاه تکرار می شود

معماران گفتند که زیر پا، کفپوش سفید است، و بالای سر آن نیم قوس هایی هستند که برای ارائه “حس پیشرفت و رسیدن” طراحی شده اند.

مشابه لابی، تیم از تخته سه لا برای درها و پانل های دیواری استفاده کرد. درهای اتاق اسپا با تعدادی فیلم سیاه و سفید مشخص شده و در شکاف های چوبی قرار داده شده است.

در بالای درها، دهانه های قوسی پر شده با پلی کربنات وجود دارد که نور را قادر می سازد از آن عبور کند.

هر اتاق اسپا دارای دوش بخار، سونای مادون قرمز و وان خیساندن است. عناصر طراحی شامل پله های سرو با رنگ گرم و شیشه شفاف با یک فیلم نیمه شفاف است.

روشنایی LED
نور LED در برابر پانل های پلی کربنات تنظیم شده است

در سرتاسر آبگرم زیرزمینی، تیم تمرکز ویژه‌ای بر روشنایی داشت تا کمبود پنجره را جبران کند.

معماران گفتند: «نورپردازی مهمترین عنصر پروژه بود. ما نوارهای LED روشن را از دیوارهای با پانل پلی کربنات جدا می کنیم تا فضا به گونه ای باشد که گویی با نور طبیعی پر شده است.

READ  آهنگ های پرچمدار Bang & Olufsen برای وسایل الکترونیکی قابل تنظیم
آبگرم زیرزمینی منهتن
سالن ورزشی S10 در زیرزمین یک ساختمان تولیدی قدیمی قرار دارد

Büro Koray Duman همچنین قهوه و اسموتی بار باشگاه تناسب اندام را طراحی کرد که پس از عکسبرداری پروژه تکمیل شد.

این استودیو مستقر در نیویورک و استانبول، مجموعه‌ای از پروژه‌های متنوع دارد که شامل یک آپارتمان در بروکلین با قفسه‌های کتاب پلکانی و یک پیتزافروشی روستای گرینویچ با آشپزخانه اوپن و قفسه‌بندی سنگ‌های آتشفشانی است.

عکاسی توسط Büro Koray Duman است.

دیدگاهتان را بنویسید