بلوک هایی از کاشی های رنگ پاستلی روی دیوارها و کف این آبگرم در سوئیس قرار دارند که توسط استودیوی محلی Bureau طراحی شده است تا آرامش “شناور شدن برهنه در غلاف آب بسیار شور” را منعکس کند.


دفتر با هدف ایجاد فضایی برای اصل و نسب در محله سنت فرانس ژنو که از خدمات شنا درمانی آبگرم استقبال می کرد-جایی که مشتریان در مخازن محرومیت حسی پر از آب نمک گرم ، اما فاقد نور و صدا برای ایجاد احساس شناور ، آرام می شوند.

سالن های رنگی پاستلی و کف کاشی کاری شده در Origin Spa
کاشی های رنگ پاستلی در پذیرایی (تصویر بالا) و منطقه آرامش (بالای) آبگرم Origin قرار دارند

بورو توضیح داد: “فضاهای موجود در مورد پیشرفت به سمت آن حالت است.”

“وقتی کسی چشم ها را می بندد ، نوری که جذب می شود به رنگ تبدیل می شود. چشمک هایی از آن با احساسات و واقعیتهای نامعلوم درک شده در فضا ، بلکه بیشتر آنها در خارج از آن ارتباط دارد.”

دیوارهایی با کاشی های رنگ پاستلی و گیاه پنیر در فضای داخلی آبگرم توسط Bureau
بلوک های کودک آبی ، صورتی و زرد در سراسر فضا ظاهر می شوند

این تصویر از فلاش های رنگی پشت چشم های بسته به بلوک های صورتی ، آبی و زرد رنگ کودک ترجمه شده است که به گفته استودیو ، این امر باعث ایجاد گذار بین دنیای خارج و تجربه اثیری “شناور شدن برهنه در غلاف آب بسیار شور” می شود.

برای ایجاد این حس پیشرفت ، بنیانگذاران دفتر Daniel Zamarbide ، Carine Pimenta و Galliane Zamarbide آبگرم 190 متر مربعی را به سه قسمت تقسیم کردند-یک منطقه پذیرایی و انتظار ، یک اتاق آرامش و یک اتاق درمان با سه اتاق مخزن جداگانه.

سیستم قفسه بندی صورتی و بچه آبی در Origin Spa Geneva
صندلی ها و اتاق های ذخیره سازی در منطقه استراحت از فولاد رنگ پاستلی ساخته شده است

در قسمت های پذیرایی ، انتظار و استراحت ، بلوک های کاشی با رنگ پاستل روی دیوارها و کف ها روی هم قرار گرفته و فضایی شبیه به رویا ایجاد می کند که با چشم انداز بازی می کند.

READ  لینک آپ: ابزار آشپزخانه جدید امیلی که سالادهایش را تغییر داده است، انتخاب های جس برای تزئین مهمانی مجردی، و اعلامیه بزرگ رایان

استودیو توضیح داد: “پرده ها ، ریل ها ، خطوط عمودی ، سطوح افقی ، قفسه ها ، صندلی های بلند ، خطوط بیشتر ، توری کاشی به عنوان معیار هدایت کننده – همه اینها به ذهنیت قوی ادراک کمک می کند.”

حداقل قطعات مبلمان و اشیاء طراحی که فضا را فرا گرفته اند ، برای ترکیب با فضای انتزاعی انتخاب شده اند.

در منطقه استراحت ، صندلی های ساخته شده از فولاد رنگ پاستل با پرده های سفید روشن تقسیم شده و با قفسه های مناسب ، نرده های پرده و چراغ های سقفی هماهنگ می شوند.

غلاف محرومیت حسی با نور آبی در فضای داخلی آبگرم توسط Bureau رنگ می خورد
مخازن محرومیت حسی در نور آبی رنگ می شوند

در مقابل ، اتاق های مخزن فضاهای سفید تمیزی هستند که در نور آبی آرام قرار گرفته اند و هر کدام یک مخزن محرومیت حسی به شکل کپسول در مرکز خود دارند.

سایر فضاهای داخلی با رنگ پاستل شامل یک سالن در استکهلم توسط استودیوی معماری سوئدی ASKA با نصب سقف موج دار است که شبیه شامپوی چکه کننده است.

عکاسی توسط دیلن پرنودبه

دیدگاهتان را بنویسید