شرکت آمریکایی Bunch Design یک آپارتمان رنگارنگ مادربزرگ را با الگوبرداری از یک کت و شلوار بزرگ در پشت خانه ای در لس آنجلس، با درهای کشویی که آن را قادر می سازد به یک فضای باز واحد تبدیل شود، تکمیل کرده است.


واحدهای مسکونی لوازم جانبی (ADU) که ​​معمولاً به عنوان “آپارتمان بزرگ” شناخته می شوند، با تغییر قانون ایالتی در سال 2016 برای مقابله با کمبود مسکن در کالیفرنیا فعال شدند و استودیو محلی می خواست انتظارات این ساختمان ها را به عنوان چیزی متمایز از خانه اصلی به چالش بکشد.

رنگارنگ ADU
SMS ADU پشت خانه ای در لس آنجلس ساخته شد

این ساختمان 72 متر مربعی که در فهرست نهایی بخش داخلی کوچک جوایز Dezeen 2021 قرار گرفته است، برای ایجاد جایگزینی روشن و دلپذیر برای خانه تاریک و کوچک موجود مشتری طراحی شده است.

مفهوم توسط طراحی دسته از یک مرجع غیرمعمول استفاده کرد: کت و شلوار بزرگ و بزرگی که دیوید برن، رهبر گروه Talking Heads در سال 1984 در فیلم Stop Making Sense پوشیده بود. این به پروژه نام خود را SMS ADU یا Stop Making Sense Accessory Dwelling Unit می دهد.

درب های کشویی در ADU
Bunch Design درهای کشویی را به مناطق مجزا در داخل خانه اضافه کرد

برای ساختار، بالشتک های پهن کت و شلوار برن که باعث آویزان شدن آن از بدنش شده بود، به مجموعه ای از تیرهای بزرگ مثلثی تبدیل شد که بقیه خانه از آن آویزان است. این ویژگی‌ها توسط پنجره‌هایی که مانند شانه‌های پهن به سمت بیرون زاویه دارند، تأکید می‌شوند.

این استودیو گفت: “برن به طرز خنده‌دار و ناشیانه‌ای توده‌ای متورم در اطراف بدن لاغر خود ایجاد می‌کند.”

READ  لینک بالا: منگنه‌های لباس تابستانی جدید Em's، برس ماساژ سر 12 دلاری Mal's، و یک صابون محبوب و گران قیمت ما

ما نمی‌خواستیم دیوارها خانه را محدود کنند یا مانند لباس‌های تنگ در اطراف بدن احساس کنند. در عوض، می‌خواستیم حس بلند شدن و انبساط ایجاد کنیم، مانند لباس‌های گشاد و راحت، که موانع بین داخل/داخل و داخل/خارج را از بین ببرد. “

آشپزخانه سبز با تیرهای مثلثی شکل
این ساختمان دارای تیرهای مثلثی است

خانه به چهار بخش تقریباً مساوی تقسیم شده است: یک اتاق خواب دو نفره. آشپزخانه و حمام؛ یک سالن ورودی؛ و یک مطالعه هر کدام با درهای آبی که در امتداد تیرهای چوبی مثلثی شکل می‌چرخند از هم جدا شده‌اند.

قسمت های رنگی مانند دیوارهای آبی و قرمز در اتاق خواب، کابینت های آشپزخانه سبز، کاشی های حمام آبی کم رنگ و دیوار هلویی رنگ در مطالعه هر یک از این فضاها را مشخص می کند.

این استودیو توضیح داد: «انتخاب رنگ ساده، فضایی تقریباً شبیه به اسباب‌بازی و رنگ‌بندی شده را اضافه می‌کند که خانه را از احساس تک‌نفره دور نگه می‌دارد».

پنجره‌های زاویه‌دار زیر سقف و همچنین حفره‌های موجود در مرکز قاب مثلثی که در دو انتها لعاب دارند، نور زیادی را وارد خانه می‌کنند.

کاشی های حمام آبی کم رنگ
کاشی های آبی کم رنگ دیوارها و کف حمام را می پوشانند

این استودیو توضیح داد: «پنجره‌های استاندارد با زاویه‌ای برای شکستن مفهوم رایج «دیوار با سقف» با انعکاس‌های غیرمنتظره مناظر و درختان روی شیشه‌های کج‌شده نصب شدند.

این فضای داخلی روشن و پویا با یک نمای بیرونی رنگ پریده ساده با تخته های چوبی، با قاب پنجره های زرد رنگ که به فضاهای رنگارنگ داخل آن اشاره دارد، متضاد است.

READ  Atelier Right Hub گوشه ها را با منحنی های آبگرم Hangzhou غاری عوض می کند
دیوارهای رنگارنگ در ADU توسط Bunch Design
فضاهای رنگارنگ ADU را تعریف می کنند

در سال 2019، جشنواره طراحی لس آنجلس طیف وسیعی از آپارتمان‌های مادربزرگ طراحی شده توسط معمار را برجسته کرد، از جمله ADU قبلی توسط Bunch Design که برای بنیانگذاران استودیو، بو و هیساکو، در محله هایلند پارک لس‌آنجلس ساخته شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید