مدیر خلاق Bottega Veneta، Matthieu Blazy، فروشگاه پرچمدار این برند را در Avenue Montaigne در پاریس طراحی کرده است، که غالباً اتصالات چوب گردو و آجرهای شیشه ای است.

این فروشگاه 800 متری دارای بلوک‌های شیشه‌ای مربعی و صنعتی است که در کف، سقف و دیوارها ادغام شده‌اند و شبکه‌ای هندسی ایجاد می‌کنند که نور را در سراسر فروشگاه پخش می‌کند.

بلوک های شیشه ای در کف و سقفبلوک های شیشه ای در کف و سقف
آجرهای شیشه ای روی دیوارها، کف و سقف فروشگاه دیده می شود

پانل های چوب گردو بلوک های شیشه ای بافت دار را قاب می کنند. از همین چوب در فضاهای انتقالی برای پلکان مارپیچ، راهروی منحنی و برای جزئیات بیانی مانند میز نمایش و ستون های چوبی استفاده شد.

هدف طراحی داخلی ایجاد تعادل در حجم و مقیاس در سراسر فضا است – از عناصر منفجر شده، مانند جزئیات چوبی که بازتاب چرم بافته شده “inrecciato” که یادآور کیف های دستی Bottega Veneta است تا هزاران آجر شیشه ای.

گردو طوری تراشیده شده است که شبیه تکنیک معروف چرم بافته شده بوتگا باشدگردو طوری تراشیده شده است که شبیه تکنیک معروف چرم بافته شده بوتگا باشد
پانل گردویی بازتاب تکنیک معروف چرم بافته شده اینترسیاتو این برند است

این فروشگاه در مرکز پاریس اولین فروشگاهی است که توسط Blazy طراحی شده است که رهبری خانه مد لوکس ایتالیا را بر عهده داشته است بوتگا ونتا از سال 2020

به گفته این برند، طراحی فروشگاه با هدف “تجلیل از صنعت ایتالیایی با حساسیت مدرنیستی” است.

صندلی و مبل در فضای آجر شیشه ایصندلی و مبل در فضای آجر شیشه ای
مبل ها و صندلی های چرمی “بافته” در فضا قرار گرفته اند

در داخل این فضا، اتاق‌های رخت‌کن با نشیمن‌گاه‌های نرم و فرش‌شده، فضاهای کوچک‌تری ایجاد می‌کنند، که در تضاد با امتداد باز آجر شیشه‌ای در فروشگاه اصلی است.

مبل‌ها و صندلی‌ها با پنل‌های چرمی بافته شده غول‌پیکر طراحی شده‌اند، که بازتابی از تکنیک «inrecciato» است که Bottega Veneta در طراحی کیف‌های دستی‌شان مشهور است.

راه پله مارپیچ چوبیراه پله مارپیچ چوبی
یک راه پله مارپیچ به طبقه دوم منتهی می شود

نقش بافته شده در کنده کاری میزها و ستون های گردویی طنین انداز شده است. فرش‌های پشمی و ریل‌های لباس آینه‌ای، طرح داخلی فضای باز را تکمیل می‌کنند.

READ  Sabine Finkenauer x Marimekko در مجموعه گرافیکی همکاری می کنند

درب ورودی مغازه دارای یک دستگیره شیشه ای منحصر به فرد است که توسط هنرمند شیشه ای ژاپنی ساکن ونیز، Ritsue Mishima، ساخته شده است.

نمای بیرونی فروشگاه پرچمدار Bottega در پاریسنمای بیرونی فروشگاه پرچمدار Bottega در پاریس
درب ورودی فروشگاه دارای یک دستگیره شیشه ای سفارشی توسط Ritsue Mishima است

دیگر طرح‌های خرده‌فروشی که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند شامل نصب پای جامبو توسط جیمز شاو در فروشگاه Camper لندن و یک فروشگاه Ferragamo “احساس‌آمیز” توسط معمار بلژیکی Vincent Van Duysen است.

عکاسی توسط فرانسوا هالارد.

دیدگاهتان را بنویسید