برند مد Balenciaga فروشگاه اصلی خود را در لندن بازسازی کرده است که دارای سطوح قدیمی و آسیب دیده و عناصر ساختمانی در معرض دید است.


این فروشگاه شاخص در خیابان اسلون، یک مقصد خرید لوکس در غرب لندن واقع شده است بالنسیاگامفهوم جدید برای مکان های خرده فروشی آن.

نمای بیرونی گل سرسبد خیابان balenciaga sloane
برترین ها: Balenciaga فروشگاه پرچمدار خود را در خیابان Sloane در لندن بازگشایی کرد. در بالا: فروشگاه با مفهوم “معماری خام” بازسازی شد

بنا به گفته این برند، فضای تازه بازسازی شده در دو طبقه و در مجموع 722 متر مربع گسترده شده است.

یکی از سخنگویان Balenciaga به Dezeen گفت: “این مفهوم جدیدی را معرفی می کند که ما آن را Raw Architecture می نامیم.” عناصری از سایت‌های ساخت‌وساز، پروژه‌های مهندسی عمران و فضاهای متروکه دارد، اما با جزئیات دقیق‌تر متعادل شده است.»

پرچم‌دار Balenciaga لندن دارای فضای داخلی بتنی است
فضای داخلی فروشگاه با بتن آسیب دیده و پتینه کاری شده پوشیده شده بود

نمای بیرونی فروشگاه، با پنجره‌های بزرگ از کف تا سقف که بین نوارهای بتونی قدیمی قرار گرفته‌اند که هدفشان اتصال ویترین فروشگاه به سازه‌های مجاور است، رنگ و بویی را ایجاد می‌کند.

در داخل، بتن آسیب دیده عمدتاً دیوارها، کف و سقف را می پوشاند.

ستون ها در نمای داخلی پرچمدار Balenciaga قرار گرفته اند
ستون ها دارای سطوح ترک خورده و لکه دار هستند

ستون های لکه دار و ترک خورده در سرتاسر کف های بتنی پتینه کاری شده قرار گرفته اند و ظاهر و احساس یک سایت ساخت و ساز را ایجاد می کنند.

در جایی که بتن تکمیل نشده است، طبقات با پانل های شیشه ای بزرگ تعبیه شده اند که قلوه سنگ، آوار و زباله های ساختمانی را که در سطح زمین زیر آن پخش شده است، نشان می دهد.

هسته آسانسور ظاهری ناتمام دارد
یک کف شیشه ای قلوه سنگ و مصالح ساختمانی زیر را برجسته می کند

هسته آسانسوری ناتمام که با بلوک نسیم پیچیده شده است با علائم ساختمانی با رنگ روشن پوشیده شده است. از طبقه های آوار شیشه ای بالا می رود تا با موارد فوق ارتباط برقرار کند.

READ  هرمان میلر 8 اصل آرشیو الکساندر ژیرارد را بازگرداند

فضای خرده فروشی اطراف هسته آسانسور شامل قفسه های بتنی ریخته گری شده عمدا رنگ آمیزی شده است که لوازم جانبی Balenciaga را نشان می دهد.

یک راه پله تاریک در مرکز فروشگاه نیز دسترسی به طبقه بالا را فراهم می کند.

دیوارهای آن با بتن سیاه پوشانده شده است، در حالی که سقف بالا با یک ورقه شفاف است که نور آبی و سفید را برای تقلید از نور روز پخش می کند.

قفسه ها و آینه ها دیوارهای بتنی لکه دار را پوشانده اند
صندلی چرمی مضطرب در سرتاسر پرچمدار قرار گرفته بود

سقف ریزشی که از پانل های مشبک فلزی ساخته شده بود، تا حدی در سراسر فروشگاه نصب شد، که به صورت خوشه ای سازماندهی شده بود تا کابل ها، لوله ها، سیستم های روشنایی و تهویه را برجسته کند.

چرم آسیب دیده و نشیمنگاه سفید رنگ شده بین دیوارهای جداکننده با لبه های ناهموار نصب شده اند که از قفسه های فلزی برش متقاطع پشتیبانی می کنند.

نمایی از طبقه اول پرچمدار balenciaga لندن
صفحه‌نمایش‌های دیجیتال، چراغ‌های LED و صفحه‌نمایش‌های آلومینیومی با ظاهر پریشان تضاد دارند

این برند می‌گوید: «سطوح ناهموار، درمان‌نشده، گرافیتی‌های محو شده، شکاف‌ها و گسل‌ها، سیستم‌های تهویه در معرض، کابل‌های قابل مشاهده، و همچنین وسایل صیقلی و نمایشگرهای با تکنولوژی بالا وجود دارد».

با مفهوم Raw Architecture، نماهای خارجی، سطوح خرید و سطوح متمایز به محیط و تاریخچه فضا نیز واکنش نشان می دهند و معنای جدیدی به ویژگی سایت می بخشند.

بلوک های نسیم هسته آسانسور را احاطه کرده اند
کارهای داخلی فروشگاه آشکار شد

Balenciaga اخیراً با ارائه مجموعه بهار تابستان 2022 خود در یک فیلم کوتاه با حضور سیمپسون ها خبرساز شد.

این برند همچنین با بازی ویدیویی Fortnite همکاری کرد تا مجموعه‌ای از لباس‌های درون بازی و لباس‌های فیزیکی نسخه محدود را منتشر کند.

READ  هتل آلزاس LA توسط Home Studios طعم مدیترانه ای دارد

دیدگاهتان را بنویسید