دهانه هایی به شکل خانه و رنگ های شاد در مهد کودک نیویورک یافت می شود که توسط شرکت های آمریکایی BAAO و 4 | MATIV طراحی شده است.


مرکز پیش دبستانی و فرهنگی Mi Casita در یک محوطه جدید کاربردهای ترکیبی در محله Bedford-Stuyvesant واقع شده است. فضای 3500 فوت مربعی (325 متر مربع) به طور مشترک توسط شرکت های محلی طراحی شده است BAAO و 4 | MATIVبه

پیش دبستانی Mi Casita در بروکلین
پیش دبستانی در بروکلین در یک کاربری مختلط قرار دارد

هدف ایجاد فضایی بود که مأموریت مدرسه “خانه دور از خانه” را تجسم می بخشید و فرهنگ های مختلف همزیستی در بروکلین را جشن می گرفت.

این مرکز دارای اتاقهای متعددی است که به راحتی در اطراف یک گودال L شکل سازماندهی شده اند که هم به عنوان سینک حمام و هم به عنوان محل اجتماع اجتماعی عمل می کند. نور طبیعی از طریق پنجره های بزرگ رو به خیابان وارد می شود.

این پروژه توسط شرکت های آمریکایی BAAO و 4 | MATIV طراحی شده است
دهانه هایی به شکل خانه در سراسر فضا یافت می شود

فضا دارای ویژگی های ساده و تمیز ، از جمله دیوارهای سفید و کفپوش افرا رنگی است. مجموعه های رنگی در سراسر گنجانده شده است.

تیم گفت: “رنگ برای جلوه های چشمگیر در سراسر فضا استفاده می شود.” “فیروزه ای روی سقف و کره های روشن حس بودن در زیر یک آسمان آبی روشن را ایجاد می کند.”

رنگ آبی با چاشنی نارنجی شربتی ترکیب شده است که روی دیوارهای منطقه اصلی و در راه پله ای که به فضایی برای همکاری والدین منتهی می شود یافت می شود.

READ  دانشگاه اینترنت اکسپلورر به من آموخت که چگونه فضاهای داخلی را «مقاوم در برابر آینده» کنم

ماموریت مدرسه الهام بخش توسعه عناصر گرافیکی مربوط به خانه و شهر بود. به عنوان مثال ، تیم حمام ، کاشی کاری را نصب کرد که شبیه مجموعه ای از ساختمان ها است.

عناصر گرافیکی که مربوط به خانه و شهر در حمام است
الگوهای کاشی شبیه ساختمان ها در حمام ظاهر می شوند

این تیم می گوید: “گرافیکی به رنگ آبی کم رنگ در موزاییک کاشی های اطراف حمام و سینک ظرفشویی به خط افق شهر اشاره می کند و به عنوان یک عنصر خطی در نمای پنجره تکرار می شود.”

در مناطق دیگر ، طراحان دیوارهای برشی ایجاد کردند که شبیه خانه های شیروانی هستند. دهانه ها به عنوان گذرگاه ها و گوشه های مطالعه به اندازه کودک عمل می کنند.

مبلمان متحرک اجازه می دهد تا مهد کودک برای رویدادهای خاص پیکربندی مجدد شود
گوشه های مطالعه به اندازه کودک شبیه خانه های شیروانی است

بر روی نیم طبقه ، یک برش به شکل خانه دارای نمایش های فصلی است که مربوط به برنامه درسی است.

مبلمان متحرک به مهد کودک اجازه می دهد تا برای رویدادهای خاص ، از جمله اجراهایی که توسط هنرمند محل اقامت سازماندهی می شود ، پیکربندی شود.

پیش دبستانی توسط BAAO و 4 | MATIV دارای عناصر چوبی است
برش خانه به شکل نیم طبقه

این اولین بار نیست که BAAO ، که قبلاً با نام BFDO شناخته می شد و 4 | MATIV همکاری می کردند. این دو شرکت قبلاً در مدرسه Maple Street در بروکلین ، که دارای تن های پاستلی ملایم و چوب فراوان است ، با هم کار می کردند.

عکاسی توسط لسلی اونروحبه

دیدگاهتان را بنویسید