استودیوی چینی Atelier Right Hub یک آبگرم غاری مانند در هانگژو چین ایجاد کرد ، با شبکه ای از اتاق ها و دیوارهای به هم پیوسته و دایره ای که در خشت سفید به پایان رسیده بودند.


Soul Realm Spa در طبقه سیزدهم یک ساختمان تجاری در کنار رودخانه Qiantang در مرکز شهر Hangzhou واقع شده است و فضاهایی را برای ماساژ و مراقبه ارائه می دهد.

فضای داخلی Soul Realm Spa دارای یک پالت خنثی است
دیوارهای منحنی بازدیدکنندگان را از طریق Soul Realm Spa هدایت می کنند

استودیوی محلی Atelier Right Hub برای ایجاد فضای داخلی آرام بخش در طبقه مستطیل شکل ساختمان و به مساحت 220 متر مربع دعوت شد.

این امر با قرار دادن دنباله ای از اتاق های دایره درمان با سقف های منحنی در مرکز طرح به دست آمد.

یک مبل آبی در قسمت انتظار Soul Realm Spa واقع شده است
یک مبل آبی خمیده رو به پنجره ای نیم دایره است

این استودیو به دزین گفت: “اگر زندگی را با دقت مشاهده کنیم ، متوجه خواهیم شد که خطوط مستقیم بیشتر در اشیا objects ساخته شده توسط انسان یافت می شود در حالی که اشیا natural طبیعی عمدتا منحنی هستند.”

“کوه ها باشد یا رودخانه ها و رودخانه ها ، آنها منحنی و پر از تغییر هستند و جذابیت و نشاط بیشتری نسبت به خطوط مستقیم دارند.”

مبل در Soul Realm Spa به زمین فرو رفته است
دیوارها با خاک رس سفید به پایان رسیده اند

طبق Atelier Right Hub ، این طرح مدور از شکل کاسه های آواز سنتی تبتی – نوعی زنگ معکوس که برای مراقبه استفاده می شود ، اطلاع داده شد.

دیوارها ، سقف ها و کف ها از خاک رس سفید ساخته شده اند و به طور یکپارچه با هم ترکیب می شوند. آنها پایان بافتی دارند که استودیو آن را به “راه رفتن با پای برهنه روی زمین” تشبیه می کند.

READ  یک سطل پدالی که در سال 1939 طراحی شده بود، به رنگی تاریخی بازمی گردد

آتلیه راست هاب توضیح داد: “چین قبلا کشوری بود که فرهنگ کشاورزی بر آن تسلط داشت.” “کشاورزان بیشتر در زمین ها پا برهنه کار می کردند و کودکان نیز اغلب پابرهنه بازی می کردند.”

“این خاطرات در شهرهای مدرن هم ناشناخته است و هم آرزو می کند. فقط وقتی زمین را با پای برهنه احساس می کنید دفاع خود را رها خواهید کرد – این نیز راهی است که امیدواریم مهمانان اسپا بتوانند از آرامش واقعی لذت ببرند.”

یک تخت آبگرم در مرکز اتاق درمان در Soul Realm Spa واقع شده است
اتاق های درمانی خصوصی دارای طراحی مدور هستند

هر اتاق ماساژ دارای آویز لباس برنجی و سینی نگهداری از سقف آویزان است ، جایی که مشتریان می توانند لباس و جواهرات خود را در حین درمان ذخیره کنند.

دیوارهای خشتی خمیده همچنین محیط پلان را می پوشاند تا یک راهرو منحنی در جایی که استودیو مکان های استراحت ، لابی و سرسرا را قرار داده است ، ایجاد کند.

این استودیو گفت: “فضای داخلی شبیه غارها است.” “سقف منحنی ، دیوارهای ساده و محورهای دیداری که به دور پیچ و خم ها می چرخند ، یک زمینه فازی-فازی را ایجاد می کنند که همگام سازی آن با بیرون دشوار است.”

درب شیشه ای منجر به دوش حمام می شود
دوش ها در یک طاقچه دایره ای مجهز شده اند

یک سری پنجره های بزرگ و هندسی راهرو را سوراخ می کنند ، از جمله پنجره ای به شکل قوس که یک قسمت استراحت کوچک را روشن می کند و مناظر گسترده ای از منطقه مرکز شهر را نشان می دهد.

فرم آن در سالن نیمه دایره غرق شده با نشیمن های ضیافت سبز در کنار پنجره تکرار می شود.

READ  نمایشگاه Transatlántico طراحی آمریکای لاتین و اروپا را "پل" می کند
دیوارها و سقف ها به طور یکپارچه با هم ترکیب می شوند
آبگرم به گونه ای طراحی شده است که ظاهری شبیه به غار دارد

آبگرم غاری دیگر در سراسر جهان شامل Europhia Spa توسط DecaArchitecture است که در زیر کوهی در یونان تراشیده شده و آبگرم زیرزمینی در بروکلین ، نیویورک است.

عکاسی توسط استودیو FF و Studio RH.

دیدگاهتان را بنویسید