استودیوی معماری سوئدی ASKA فضای داخلی به رنگ زرد کم رنگ را ایجاد کرده است که توسط فیلم های وس ​​اندرسون و زیبایی شناسی کوبا برای رستوران استکهلم Cafe Banacado ارائه شده است.


کافه صبحانه تمام روز دارای یک پالت رنگی از زردهای خاموش ، رنگ های قهوه ای و کرم است که عمداً برای برانگیختن کافه ها و کافه های آفتاب گیر در مناطق جنوبی تر انتخاب شده است.

فضای داخلی نیمکت کافه
یک آینه بزرگ برش خورده ، فضای داخلی زرد کم رنگ کافه را منعکس می کند

کف شطرنجی رنگ شده این کافه اشاره ای به کوبا دارد و در این فضا تعداد زیادی لمس قدیمی وجود دارد – از جمله دیواری که در تصاویر پلاروید تزئین شده است و یک پخش کننده LP – که به حس نوستالژیک آن افزوده است.

“به منظور ایجاد محیطی که حس” زمان ایستاده “را القا کند ، طبیعی است که به دنبال الهام از زیبایی شناسی دیده شده در کوبا باشید ، زیرا زبان طراحی موجود در آنجا از اشکال کلاسیک بی انتها پیروی می کند در عین حال یکپارچه سازی و یکپارچه سازی عناصر،” آش موسس پولینا ساندستروم به دزین گفت.

گوشه ای با گیاه در کافه پاستل
گیاهان سبز در مقابل دیوارهای پاستلی رنگ خودنمایی می کنند

کافه باناکادو همچنین به سبک یکپارچه سازی رویایی وس اندرسون ، فیلمساز آمریکایی سر تکان می دهد.

ساندستروم توضیح داد: “ترکیب داخلی به زیبایی شناسی فیلم وس اندرسون اشاره دارد ، زیرا انگیزه های او اغلب از یک تقارن قوی پیروی می کنند و از منظر یک نقطه ساخته می شوند.”

“این حس کمال ساخته شده باعث می شود که فضا تا حدی غیر واقعی باشد.”

READ  اتاق کاغذ دیواری Birdie's + What's Next
صندلی ها و میزهای سفارشی زرد رنگ
ASKA میزهای کاشی کاری شده را برای کافه طراحی کرده است

این کافه به مساحت 70 متر مربع مبل های توکار با کوسن های راحت قهوه ای کمرنگ و همچنین میزهای کوچکی که به طور خاص توسط ASKA برای این فضا طراحی شده اند ، دارد.

اینها از کاشی های زرد با دوغاب اوچر ساخته شده اند تا با کف شطرنجی زرد و کرم مطابقت داشته باشند و دارای نگهدارنده های کارد و چنگال یکپارچه باشند.

در مورد رنگ بندی به عنوان راهی برای ایجاد فضای داخلی هماهنگ با استفاده از تغییرات صوتی ظریف تصمیم گرفته شد.

مادلین کلینگزپور ، بنیانگذار ASKA ، گفت: “هنگام کار با رنگ ، این همیشه یک حد فاصل بین بیش از حد جسور یا محتاط است.”

“به منظور ایجاد محیطی که احساس هماهنگی داشته باشد ، ما با لایه های ظریف و لحن در روش تن کار می کنیم. رنگ زرد مشابه در دیوارها ، لامپ ها ، میزها و کف اما در مقیاس و شدت مختلف استفاده می شود.”

کف زرد چهارخانه
یک کف شطرنجی به حس یکپارچه سازی کافه باناکادو می افزاید

استفاده از رنگ زرد در کل نیز به گرم و آفتابی بودن کافه کمک می کند.

كلینگسپور افزود: “هنگامی كه خورشید ظاهر می شود ، از طریق سایبان زرد فیلتر می شود و فضای را با آغوش گرم پر می كند ، هم از نظر دیداری و هم از نظر جسمی.”

ASKA آینه های بزرگ برش داده شده و مواد “طبیعی و بی انتها” را برای کافه باناکادو – از جمله چوب و فولاد ضد زنگ – انتخاب کرد که با گذشت زمان باعث ایجاد پتینه می شود.

READ  آبگرم آبگرم اینفینیتی Aquatica Vibe قطعا یک پرنیان است
تصاویر پولاروئید روی دیوار
دیوار بیرون دستشویی با تصاویر پولاروئید تزئین شده است

سندستروم گفت: “به عنوان مثال ، كف بتونی رنگ آمیزی شده و صندلی های پرنعمت از قبل نشان می دهند.”

“صندلی های قدیمی در چوب ساج همراه با قاب هایی در چوب قهوه ای تیره همچنین یک پختگی به رنگ کلی رنگ پریده می بخشد. در حالی که آینه ها ، ترازو و فولاد ضد زنگ احساس لوکس به فضا می بخشد.”

چراغ شیشه ای راه راه
لامپ های شیشه ای راه راه که با دست دمیده می شوند ، حس بازی را ایجاد می کنند

برای تزئین فضا ، طراحان لامپ های دستی ساخته شده توسط شیشه راه راه توسط هنرمند شیشه را سفارش دادند اولا گوستافسون، که یادآور کاراملهای پولکا سوئدی است.

آثار هنری نقاش امپرسیونیست کارل پالمه در کنار فضا در کنار رکوردهای وینیل و گیاهان گلدانی وجود دارد.

پیشخوان کافه زرد
پیشخوان کافه باناکادو

علاوه بر طراحی داخلی و برخی از مبلمان ، معماران همچنین طرح گرافیکی و لوگو را برای کافه ای که در محله واستان استکهلم واقع شده است ، ایجاد کردند.

ASKA پیش از این فضاهای داخلی پاستلی را برای نوسازی مقر ماریا نیلا در استکهلم طراحی کرده و یک تلویزیون فرار برای هفته طراحی این شهر ایجاد کرده است.

عکاسی توسط میکائیل لوندبلاد انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید