یک ساعت واقعاً هرگز به عنوان یک وسیله جانبی نگه داری زمان وجود نداشته است. ساعت‌های مچی دارای ماشین‌حساب‌ها، تلویزیون‌های میکرو هستند که به‌عنوان دستگاه‌های بازی سیار عمل می‌کنند، ماجراجویان را با قطب‌نما و دیگر نشانگرهای راه یاب هدایت می‌کنند، و با بسیاری از ویژگی‌های کوچک‌سازی شده برای مچ دست ترکیب شده‌اند. حتی بدون این تجهیزات، ساعت به خودی خود همیشه به عنوان بیانیه ای از سبک زندگی عمل می کند و به همان اندازه خواسته های کاربر را به همان اندازه که عملکردهای واقعی روزانه آن را نشان می دهد، بیان می کند.

ساعت‌های هوشمند همیشه نیاز به ارائه دلیل قانع‌کننده‌تری برای وجود نابهنگام خود نسبت به همتایان پیش‌دیجیتال خود داشته‌اند. در عصر گوشی های هوشمند، ساعت تبدیل به یک افزونگی گنگ شد. سپس در سال 2015، اپل واچ به ادعای یک چشم انداز پوشیدنی هنوز نوپا رسید.

اپل تصور می کند ماجراجویان و ورزشکاران استقامتی رقابتی بیشترین بهره را از این بیان جدید اپل واچ خواهند برد.

زمانی بود که دسته پوشیدنی‌ها دریای خروشان وعده‌هایی بود که نوآوری را تبلیغ می‌کردند، اما سواحل آن مملو از ناامیدی «به‌زودی» بود. این تا حدی به دلیل محدودیت های تولید و فناوری های موجود بود. اما این نیز این بود که هیچ‌کس – از جمله اپل – هنوز مورد قانع‌کننده‌ای ایجاد نکرده بود که ساعت هوشمند بتواند با عملکردهای موجود در تلفن‌های ما مطابقت داشته باشد، چه رسد به ارائه یک تجربه کاملاً منحصر به فرد که شایسته مچ دست ما باشد.

اپل واچ از زمان عرضه به طور قابل توجهی بهبود یافته است. اکنون در نسل هشتم خود، توانایی آن برای تکمیل و گسترش عملکردهای آیفون به طور فزاینده ای با استقلال عملکردی خود تقویت می شود. حتی می تواند به عنوان یک دستگاه سلولی به تنهایی عمل کند، مانند کلاس هشتمی که هست. به جز عدم وجود گزینه تماشای تلویزیون، وعده ساعت دیک تریسی عملی شده است.

به همان اندازه مهم این است که اپل طراحی اصلی را در هر مرحله به خوبی تنظیم کرده است، با سختی میلی متر در اینجا و گرم تراشیده است تا ساعت را راحت تر کند و در عین حال ویژگی هایی را با هر مدل جدید اضافه کند. این شرکت به جای اختراع دائمی محصولات خود، از تیز کردن لبه ضرب المثل، نگه داشتن آنچه که کار می کند و رها کردن آنچه که مفید نیست، مخالف نیست. رویکرد تکراری توضیح می‌دهد که چرا جدیدترین آیفون در هر سال می‌تواند در ابتدا در مقایسه با اولین نوآوری‌های رقبا ضعیف به نظر برسد، اما در استفاده روزانه واقعی به دلیل تجربه جامع رضایت‌بخش، رها کردن آن دشوار است.

READ  درک تأثیر محیطی کفپوش چوبی سخت

که قیمت جدید 799 دلار است اپل واچ اولترا کمی واهی، که نقطه اوج تنظیم دقیق است که با بازخورد نسل‌های کاربران اپل واچ شکل می‌گیرد، اما همچنین انحراف روی زمین‌های رد نشده که بزرگ‌تر به عنوان بهتر شناخته می‌شود. موارد زیر بر تناسب و احساس طراحی متمرکز شده است، زیرا عملکرد Ultra نیاز به آزمایش فراتر از چند روز متوالی پیاده روی، کار در حیاط و سفر به سوپرمارکت محلی برای اطمینان دارد.

Apple Watch Ultra نمای جانبی با نوار نارنجی

من از اینکه خودم را با زیورآلات، ساعت یا چیزهای دیگر تحمیل کنم متنفرم. اما امروز من روزانه اپل واچ می پوشم تا تمریناتم را ردیابی کند، مرا به سمت عادات سالم تر سوق دهد و از قرارها و مسیرها آگاهم کند. نسل هفتم اپل واچ تقریباً راحت است که به طور کامل فراموش شود، چه هنگام چکش زدن پشت صفحه کلید یا پیاده روی یا دویدن در صبح زود. من شک ندارم که تکرار هشتم تجربه ای بسیار بهبود یافته را ارائه می دهد.

از سوی دیگر Ultra خود را تقریباً جسورانه نشان می دهد. این بزرگ و متفاوت است و در ابتدا روی بازو ناخوشایند به نظر می رسد. بخش گرد پایینی قاب تیتانیوم درجه هوافضا آن شبیه یک ساعت اپل استاندارد است، با روکش انفجاری میکرو ساینده که منجر به یک سطح بافت ظریفی می شود که برای دوام با میکرون اندازه گیری می شود. با مشاهده از کنار، پایه منحنی قاب به سمت داخل و بالا به یک صفحه نمایش کاملاً مسطح تبدیل می‌شود و یک شبح کاسه سوپ مسطح را تشکیل می‌دهد که در هنگام پوشیدن بیشتر مشهود می‌شود.

هنگامی که از اپل در مورد این باریک شدن سوال پرسیده شد، اپل توضیح می دهد که چند میلی متر در اطراف صفحه نمایش وجود دارد تا احتمال آسیب دیدن صفحه نمایش 1185 میلی متر مربعی را کاهش دهد. به نظر می رسد توضیحی منطقی باشد، اگرچه با یادآوری زبان طراحی دال مسطح که آیفون را دیکته می کند، به سختی می توان از میل به ادامه یافتن قاب در مسیری هموارتر رها شد.

مجموع این بخش‌های کیس شکلی بین قوام و کمی چاق (بابد ساعت‌ها) نشان می‌دهد. اپل ادعا می کند که عمر باتری Ultra اکنون می تواند با استفاده عادی به 36 ساعت برسد و وعده عمر باتری 60 ساعته در حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را با شماره گیری GPS و خوانش ضربان قلب که از طریق به روز رسانی نرم افزار به TBD می رسد، می دهد.

Ultra در ابتدا بزرگ به نظر می رسد، اما مانند خرید یک تلویزیون 65 اینچی، سازگاری با اندازه آن به دلیل پوشش سبک تیتانیومی آن سریع است.

با کمال تعجب، ابعاد Ultra با یک ساعت احساس سنگین برابری نمی کند، در نتیجه ارتباط بین آنچه چشم ها می بینند و مچ دست احساس می کنند، قطع می شود. در واقع، Ultra به دلیل سبکی تیتانیوم در مقایسه با فولاد یا حتی آلومینیوم، یک لباس بسیار پوشیدنی و تمام روز است. حتی یک بار در طول چند روز پوشیدن آن، هرگز فکر نکرده‌ام که Ultra مانع حرکت یا راحتی شود، به جز نگاه‌های منحرف شده با چشم‌های کناری که هنگام حرکت در HMart شلوغ محلی به دست آورد.

READ  معرفی مدیر جدید استودیو Material Lab ، Sam Wood

Ultra اکنون دارای صفحه نمایش 410 x 502 پیکسل در مقابل تراکم پیکسل 396 در 484 سری است. صفحه‌نمایش نورانی می‌تواند خود را در برابر نور شدید خورشید نگه دارد، دو برابر پرنورتر از همتای سری‌اش، و حداکثر روشنایی ۲۰۰۰ نیت (در حالت چراغ قوه بسیار مشهود) است. حتی در اواخر تابستان لس آنجلس، نیازی به تماشای نخل سایه دار نیست. ما کنجکاو خواهیم بود که ببینیم دید در نور روز که با برف روشن شده است، هنگام رسیدن زمستان چگونه است.

سه باند جدید طراحی شده برای Ultra به خودی خود شایسته توجه طراحی هستند. ما دو تا از این سه را پوشیده‌ایم – بند محکم‌شده Alpine Loop و Ocean Band کاملاً لوله‌ای – اما حلقه Trail با چسب نواری است که احتمالاً راحت‌ترین بند را برای پوشیدن در طول روز ارائه می‌کند، دلیل آن این است که نازک‌ترین و نرم‌ترین بند است. اپل تا به حال طراحی کرده است.

یک بررسی دقیق تر نشان می دهد که نوار سبک تری درست زیر لبه نمایشگر Ultra پیچیده شده است. این در واقع آنتن هایی است که مستقیماً در سطح کیس قالب گیری می شوند. در کنار افزودن جزئیات طراحی ظریف، موقعیت مکانی برجسته عملکرد GPS Ultra را افزایش می‌دهد، ویژگی که در رابطه با برنامه Compass بازطراحی شده watchOS 9 با یکپارچه‌سازی مسیریابی و یک گزینه ناوبری جدید پس‌گرد با هدف علاقه‌مندان به فضای باز مورد تاکید قرار گرفته است.

در ادامه طراحی بزرگ و پر شارژ Ultra، تاج و دکمه کناری بسیار برجسته تر هستند. قطر تاج تقریباً 30 درصد از سری 8 بزرگتر است و با پیچ های برجسته شکل گرفته است تا هنگام پوشیدن دستکش در شرایط نامناسب، واکنش لمسی Ultra را افزایش دهد. تعداد حلقه ها در تاج Ultra به 19 کاهش یافته است در حالی که در تاج سری 45 عدد کاهش یافته است. احساس در سراسر انگشت شست برهنه تقریباً تیز است، پوست را جذب می کند و بسیار راحت تر از یک تاج سری که از قبل ساده استفاده می شود، درگیر می شود (ممکن است نیاز داشته باشیم دست هایمان را بیشتر مرطوب کنیم).

READ  Sunnei استودیوی ضبط سابق را به دفتر مرکزی جدید در میلان تبدیل می کند

به طور مشابه به منظور خدمت رسانی دقیق در طول فعالیت های آب و هوایی شدید، دکمه کناری مجاور با برآمدگی سمت راست همسطح نمی شود. درعوض، کمی بیش از 0.5 میلی‌متر بیرون می‌آید و به‌جای تلاش بی‌حرکتی، فشاری مطمئن را تضمین می‌کند، و امکان درگیری تنها با لمس و حافظه را فراهم می‌کند.

سومین دکمه اکشن نارنجی رنگی در سمت چپ آن قرار دارد تا گزینه‌های مختلف را درگیر کند، که شامل صدای اضطراری است که با صدا و صدای پرنده آشفته فریاد می‌زند. اما برای استفاده غیر اضطراری، دکمه را می توان برای موقعیت های کم خطرتر، مانند شروع تمرین یا فعال کردن صفحه نمایش به عنوان چراغ قوه، برنامه ریزی کرد. فراتر از رنگ دکمه، از برخی جهات شکل و بافت دکمه اکشن تداعی کننده ترین وسایل سنتی در فضای باز است که برای دوام سبک طراحی شده است. انگشتان من دائماً کشیده می شوند تا مرکز کشیده آن را با یک فرورفتگی PEZ مانند ردیابی کنند.

رضایت نامحسوس از طریق مادی بودن، عملکردهای مدیریت شده، و تجربیات رابط کاربری با دقت اجرا شده همیشه قوی ترین استدلال برای اکوسیستم دستگاه های اپل بوده است. Ultra قصد دارد همان ترکیبی از ویژگی‌ها و توجه را به طراحی برای مجموعه ورزش‌های شدید در فضای باز و شدید ارائه دهد. مانند وسایل نقلیه در فضای باز فوق الذکر، بدون شک یک وسیله آرمانی در روح و اجرا است. اما چیزی به من می‌گوید که برای هر تعقیب‌کننده قله‌ای با شرایط بهینه یا غواص جسور سرپیچی، آن‌ها لشکر دوندگان معمولی آخر هفته، کوهنوردان مشتاق، یا حتی سرگردان‌های روزانه سگ‌گردی خواهند بود که به جذابیت ویژگی‌های باریک الترا و سبک زندگی پرماجرا به وضوح در طراحی خود طرح می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد Apple Watch Ultra، به سایت مراجعه کنید apple.com.

گرگوری هان ویرایشگر فنی دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید