آخرین فروشگاه پرچمدار آف-وایت با طراحی AMO دارای تفسیرهای انتزاعی از حیاط های پاریس و بازارهای کک است. بنیانگذار این برچسب گفت: “جهت جدیدی را برای آنچه خرده فروشی مد بالا می تواند داشته باشد ، هدایت کنید.”


فروشگاه Off-White Paris که در دو بلوک فاصله از Place Vendôme واقع شده است ، در سه طبقه از یک ساختمان گوشه ای قرن نوزدهم گسترش یافته است.

نمایش تراورتن در داخل خرده فروشی توسط AMO
ویژگی های سنگ تراورتن در قسمت لباس زنانه (تصویر بالا) و در سراسر قفسه های طبقه دوم (بالا)

این پایگاه دومین فروشگاه Off-White است که توسط پرچمدار میامی در سال گذشته توسط AMO – اتاق فکر خلاق OMA – طراحی شده است.

این پروژه توسط الن ون لون ، معمار ، كه در سال 1998 به همراه سمیر بانتال ، مدیر AMO و جولیو مارگری ، معمار به OMA پیوست ، هدایت شد.

ستون های آبی پشت پرده های اکریلیک شفاف در فروشگاه Off-White Paris
مشتریان از طریق دهلیز نیمه دایره شیشه راه راه وارد فروشگاه می شوند

ویرجیل ابلوح ، بنیانگذار و مدیر خلاق آف آف وایت ، گفت: “آرزو این است که فروشگاه هدایت جدیدی را برای معنای خرده فروشی مد بالا انجام دهد.”

وی به دزین گفت: “در پاریس در محل وندوم زمینه مناسبی برای گسترش گفتگو است.”

“این فضا به گونه ای طراحی شده است كه گره ای در داخل شهر باشد ، نه فقط یك فروشگاه خرده فروشی خودكار. این یك قطعه قابل انعطاف از معماری ساخته شده است كه وسیله ای برای به چالش كشیدن سنت هاست.”

کف خالدار و نمایشگر با چاپ مواج در فروشگاه Off-White Paris
کف های سیاه ترازو در برابر ویترین های روکش Sottsass قرار می گیرند

AMO فضایی را توصیف کرد که دارای فضاهای خنثی و رنگارنگ و ترکیب متضاد بافت و رنگ است ، فضایی است که “ظرافت پاریس” با “خام صنعتی” مطابقت دارد.

AMO به دزین گفت: “هویت Off-White به طرحی تبدیل می شود که مجموعه ای از فضاها را با هویت های مختلف ایجاد می کند – نشان دهنده طبیعت التقاطی مارک و بنیانگذار آن است.”

READ  استودیو غریب جواهرات فروشی آستین را با دیوارها و قوس های صورتی رنگ می سازد

“تحول برند از لباس خیابانی به لوکس خیابانی نیز در انتخاب مواد یافت می شود که عناصر این دو قلمرو را کنار هم قرار می دهد.”

دیوار طرح دار قرمز با ستون های آبی و سفید در فضای داخلی خرده فروشی توسط AMO
روکش قرمز Sottsass یک بار و پشت در فروشگاه را پنهان می کند

ورودی اصلی فروشگاه در زیر طاقهای Rue de Castiglione واقع شده است و مشتریان از طریق دهلیز نیمه دایره شیشه راه راه وارد آن می شوند.

ورودی مشتریان را به سمت تفسیری دوباره از حیاط معمولی پاریس که مجموعه زنان را به نمایش می گذارد ، سوق می دهد.

چارچوب هایی از قوس های الهام گرفته از رواق خیابان ، دیوارها و کف آن با سنگ تراورتن سفید پوشانده شده است. این استودیو این فضای تصفیه شده را به گونه ای طراحی کرده است که تجربه خرید آرام و آهسته را برای مشتری فراهم کرده و رویدادهایی مانند نمایش های مد را در خود جای دهد.

در مقابل ، ورودی فروشگاه در Rue du Mont Thabor مشتریان را به فضایی با دیوارهای آبی روشن و کف تراسزو مشکی ، پر از مبلمان مستقل طراحی شده AMO که مشارکت تجاری Off-White را به نمایش می گذارد ، سوق می دهد.

در طبقات فوقانی فروشگاه ، نیم طبقه ای با سقف کم و پنجره های کوچک میزبان مجموعه های کالاهای مخصوص کودکان و خانه ها و همچنین یک دیوار نمایشگاه است.

در طبقه دوم ، سقف بلند و پنجره های بزرگی که رو به شهر است ، فضای روشن و روشنی را ایجاد می کند که مجموعه مردان را به نمایش می گذارد اما به راحتی می توان آن را برای کنسرت ها ، نمایش های هنری و مهمانی ها تغییر شکل داد.

READ  ده پروژه طراحی داخلی از دانش آموزان مدرسه طراحی سیدنی
ریل لباس های آبی در فروشگاه Off-White Paris
ریل های لباس متالیک آبی در داخل کشور خال خال است

یک ساختار جعبه تاشو که با روکش قرمز Sottsass به پایان رسیده است ، یک میله و پشت در فروشگاه را پنهان می کند.

کف شامل عناصر نمایش مستقلی است که توسط AMO طراحی شده است از جمله قفسه های لباس فلزی ، میزهای چوبی و سیستم های قفسه تراورتن سفید که بازارهای کک پاریس را به یاد می آورند.

این استودیو گفت: “این طراحی روش های جدیدی را بررسی می کند که در آن معماری تعامل بین مجموعه های مد و مردم را تسهیل می کند.”

ادامه یافت: “از همان اولین مکالمات با مشتری ، ایده ایجاد فروشگاهی در قالب تفسیر جدید معاصر پاریس شکل گرفت.”

“ما با بازی با عناصر معماری و مادی بودن به این تصویر از پاریس شکل دادیم و اجازه دادیم که انواع تجارب خرید پاریس راهی را برای پیکربندی و سازماندهی فضای فروشگاه راهنمایی کند.”

ریل های لباس آبی و نمایشگرهای استیل در داخل خرده فروشی توسط AMO
سنگ تراورتن دوباره در تضاد با رنگهای روشن و نمایشگرهای فلزی براق است

اگرچه این فضاها برای ایجاد فضاهای کاملاً متفاوت طراحی شده اند ، اما برخی از مواد برای ایجاد تداوم در کل استفاده می شوند ، مانند تراورتن که در حیاط استفاده می شود بلکه برای سیستم قفسه بندی در طبقه اول ، کفش ورزشی در طبقه دوم نمایش داده می شود و تریبون های عینک هم در طبقه همکف و هم در طبقه دوم واقع شده اند.

تراسوی سیاه در هر طبقه وجود دارد اما با مخلوط های مختلف تراورتن ، کاشی ها و سنگ مرمر رنگی ست شده است.

READ  نمایشگاه Unravel Barbican به بررسی قدرت خرابکارانه منسوجات می پردازد

تیم طراحی همچنین از Collette ، فروشگاه مفهومی لوکس پاریسی که در سال 2017 بسته شد ، به عنوان منبع الهام استفاده کرد.

کف ترازو با دیوار تقسیم موج دار و واضح در فروشگاه Off-White Paris
ورودی دارای کفهای مشکی تراسو است

ون لون و بانتال گفتند: “بیش از بیست سال پیش ، سولت كلت سارا آندلمان سلف خرده فروشی تجربی مدرن بود ؛ یكی از اولین فروشگاه های مفهومی كه streetstyle با تجملاتی روبرو شد.”

“سریع به سال 2021 ، چند بلوک دورتر از محل نشستن کولت ، فروشگاه جدید Off-White در پاریس نشان دهنده هویت چند وجهی این مارک به عنوان یک کانال فرهنگی ، سبک پخش رسانه ، مد و مد است ، با فروتنی به کولت سلام می دهد و از میراث بی بدیل آن بهره می برد. “

ابلوح افزود: کار با AMO یک فرآیند هم افزایی است. روشی که ما ایده پردازی می کنیم مشابه است – هیچ چیز غیرقانونی نیست – و نتیجه در آفریقای سفید پاریس بیش از آن است که تصور می کردم.

روابط AMO با Abloh در سال 2018 آغاز شد زمانی که استودیو اولین نمایشگاه انفرادی طراحان Figures of Speech را ایجاد کرد.

عکاسی توسط بنوا فلورنکون، با احترام از OMA.

دیدگاهتان را بنویسید