وقتی مستقر در نیویورک اطلاعات Architecture Plus (A+I) برای طراحی یک محل کار خلاقانه جدید در محله سوهو شهر نیویورک فراخوانده شد Publicis Groupe، توقع بالا بود. به هر حال، غول تبلیغاتی فرانسوی یکی از قدیمی ترین شرکت های تبلیغاتی و روابط عمومی در صنعت و دومین گروه بزرگ ارتباطات در جهان است. این شرکت نه تنها به وعده برتری خود عمل کرد، بلکه یک گروه جدید به نام Le Truc (به فرانسوی به معنای “thing-a-ma-jig” یا “whazzit”) تشکیل داد، مدلی در گروه Publicis که از بین می رود. هنجارهای تبلیغاتی مرسوم برای آزادسازی خلاقیت در سطح بعدی. این مجموعه از “هیولاها” به روح یک استارت آپ متمایل است اما از منابع گسترده یک نیروگاه بازاریابی پیشرو در جهان بهره می برد.

شخصی که در راهروی نارنجی رنگ راه می رود

شخصی که در دفتری از پله های زرد بالا می رود

کارگرانی که پشت میزهای اداری مدرن نشسته اند

برای شروع، A+I باید بفهمم Publicis چگونه کار خود را انجام می دهد – تدارکات فرآیند خلاقانه آنها و سیستمی که شرکت تحت آن برای ایجاد جادوی خود عمل می کند. با درک اینکه محل کار شرکت های تبلیغاتی سنتی به هنجارهای قدیمی محدود شده است، آنها تصمیم گرفتند تا یک تجربه اداری چند وجهی طراحی کنند.

مانند ماهیت غیر خطی خلاقیت، فضای جدید از جزر و مد خلاقیت با محیط های متنوع پشتیبانی می کند که از حالت های مختلف کار پشتیبانی می کند. تعداد ایستگاه های کاری به اندازه کارکنان وجود ندارد. در عوض، تعدادی از حوزه‌های انعطاف‌پذیر و غیر قطعی، انعطاف‌پذیری و فرصتی برای همکاری ارائه می‌دهند. گاوصندوق‌ها، سالن‌ها، کتابخانه‌ها، گوشه‌ها، طاقچه‌ها و سالن‌ها در دسترس هستند تا هرکسی بتواند مکانی را پیدا کند که بهترین کار را در هر مرحله از فرآیند خلاقیت خود داشته باشد.

READ  Apple Watch Ultra جدید از نظر طراحی بزرگ است

اتاق غرق بنفش گرد در کنار صندلی های بنفش

اتاق جلسه در کنار قسمت های نشیمن باز

پر جنب و جوش و در عین حال مینیمال، هر وینتی شبیه به مجموعه فیلمی از یک فیلم اتوپیایی است. منحنی ها یک موتیف تکراری در سرتاسر دفتر هستند، گویی ایده سنتی چیزی را که در جعبه قرار داده شده به چالش می کشند، و در صندلی، چیدمان مبلمان، اثاثیه اضافی، پنجره ها، سقف ها، سطوح و موارد دیگر طنین انداز می شود. اتاق‌ها و نیمکت‌های غرق شده، محیطی معمولی را ایجاد می‌کنند، هم برای سر کار و هم برای جلسات بداهه.

شخصی که کنار پنجره کار می کند

زنی که در اتاق جلسه صورتی و قرمز نشسته است

زنی نشسته در یک کافه سبز رنگ

یک کافه و فضای استراحت فرصتی را برای ارتباط اجتماعی و رفاقت به کار می دهد.

فضای سالن نارنجی دفتر مدرن

زنی که روی صندلی نارنجی ضیافت نشسته است

قسمت نشیمن نارنجی

فضاها پررنگ و پر رنگ هستند که روی دیوارها، کف و مبلمان دیده می شود. سورپرایزهای بازیگوش، مانند آینه وارونه و سقف آینه ای زیر، یک تجربه حسی غیرمعمول از محل کار شرکت ایجاد می کند.

زن در حال قدم زدن در اتاق کنفرانس صورتی

گوشه حریم خصوصی زرد

کارمندان حتی می توانند در طاقچه ها و گوشه ها کار کنند، همه در حالت ها، اندازه ها و روش های مختلف.

زنی که کنار پنجره در اتاق سبز نشسته است

اتاق حریم خصوصی بداخلاق در دفتر

بدون شک، هدف A+I برای ایجاد یک “کلابخانه برای خلاقیت” برای Le Truc محقق شده است و استاندارد جدیدی برای دفاتر معاصر آینده ایجاد می کند.

زنی که در طاقچه حریم خصوصی دفتر نشسته است

زنی که در راهرو با سقف های منحنی راه می رود

زنی که با لپ تاپ خود در اتاق آبی پاستلی نشسته است

زنی که از پله های زرد پایین می رود

زنی که از پله های زرد پایین می رود

زنی که کنار پنجره با فضای سبز آویزان نشسته است

کارمندانی که روی یک میز سفید کار می کنند

زنی که تنها در اتاق جلسه نشسته است

اتاق به سبک سالن

زنی که روی میزی کنار راهروی طولانی نشسته است

زنی که روی مبل آبی نشسته است

اتاق جلسه رنگی Chartreuse

عکاسی توسط ماگدا بیرنات.

وی یانگ به عنوان ویراستار ارشد، وسواس زیادی به کشف راه هایی برای خوب زندگی کردن + با قصد از طریق طراحی دارد. او احتمالاً چیزهایی را که در آن می یابد به اشتراک می گذارد اینستاگرام داستان ها شما همچنین می توانید او را در vytranyang.com.

دیدگاهتان را بنویسید