سلام بچه ها! Mal به اینجا برگشته تا یک مشکل مشترک را به اشتراک بگذاریم که راه حل های آسانی دارد. همه چیز از آنجا شروع شد که شوهر جدید خواهرم (که اهل نیوزلند است) به آمریکا آمد و گفت: “چرا بسیاری از آپارتمان ها در لس آنجلس نورپردازی ندارند؟” من مطلقاً نتوانستم به این سؤال پاسخ دهم، اما من نیز از این موضوع گیج شده ام. من این را با اولین آپارتمانم در کالج به سختی فهمیدم – آپارتمان را گشت زدیم، گفتیم “خوب این کار می شود”، اجاره نامه را امضا کردیم و همه وسایلمان را به داخل منتقل کردیم. حدود ساعت 6 بعد از ظهر بود که من سعی کردم چراغ اتاقم را روشن کنم، چون هوا رو به تاریکی بود، متوجه شدم که در واقع هیچ سوئیچ نور/لوازم نور بالای سر (سرد) وجود ندارد. یادم می آید که با عجله به HomeGoods رفتم تا به معنای واقعی کلمه هر لامپی را ایمن کنم. ایده آل نیست، واضح است. بنابراین بعد از همه اینها، متوجه شدم که این موضوع برای بسیاری از مردم، به خصوص در لس آنجلس، مشکل است. بنابراین، اگر در فضای جدیدی هستید و تازه متوجه شده‌اید که هیچ نورپردازی بالایی ندارید یا اگر می‌خواهید نور بیشتری در فضای خود داشته باشید، آسان و مناسب برای اجاره‌نشین (معروف به غیر تهاجمی) است. این پست برای شماست. شروع کنیم.

انواع نورپردازی

بیایید به اصول اولیه بپردازیم، درست است؟ 3 نوع نور برای اضافه کردن به یک فضا وجود دارد: نورپردازی عمومی/محیطی، وظیفه/جهت و روشنایی تاکیدی. بیایید به تفکیک هر یک از این موارد زیر بپردازیم:

عمومی / محیطی

عکس توسطsara ligorria-tramp | از: دکوراسیون مدرن و ارگانیک اتاق نشیمن

این نوع نورپردازی عمدتاً بالای سر، فرورفته یا نورهای دیگری است که نور زیادی را در یک اتاق به صورت پراکنده فراهم می کند. اغلب، متوجه خواهید شد که نور عمومی روی دیمرها است. همچنین، محیط را می توان روشنایی عمومی در نظر گرفت که نور ملایمی است که یک درخشش گرم و خاموش را منتشر می کند. به رستوران/بار شراب با نور ملایم مورد علاقه خود یا یک اتاق نشیمن دنج و کم نور فکر کنید (PS. خدمه آپارتمان بدون نور سربار/ فرورفته).

وظیفه / جهت

عکس توسط sara ligorria-tramp | از: خانه کوهستانی اتاق نشیمن آشکار
عکس توسط sara ligorria-tramp | از: نشان دادن اتاق بزرگ پسر چارلی

این یکی شما را شوکه خواهد کرد. چراغ وظیفه به نوری اشاره دارد که مخصوص یک کار است (وحشی، درست است؟). اساساً لامپی که نور را در یک جهت ساطع می کند (مثل نورافکن). به لامپ‌ها روی میز خواب خود، روی میز برای کمک به شما در کار فکر کنید، یک چراغ روی روشویی حمام که فقط در یک جهت نور ساطع می‌کند، یک لامپ کف در یک گوشه مطالعه دنج، ایده را دریافت می‌کنید. این بخش بسیار سریع و آسان است، به قسمت بعدی 🙂

نورپردازی تاکیدی

عکس توسط genevieve garruppo | از: بازسازی انبار 120 ساله با تلویزیون قاب

در حال حاضر نورپردازی تاکیدی معمولاً به عنوان نورپردازی صرفاً تزئینی در نظر گرفته می‌شود، زیرا این نورها معمولاً نور پراکنده زیادی را به اتاق نمی‌آورند، بلکه بیشتر به عنوان یک قطعه تأکیدی عمل می‌کنند یا دارای لامپ‌های آشکاری هستند که اغلب می‌تواند خشن باشد. نورپردازی تاکیدی واقعاً به اضافه کردن نور و سبک اضافی کمک می کند. حالا بیایید به طور خلاصه در مورد نحوه ایجاد یک طرح برای استفاده از هر نوع نورپردازی صحبت کنیم!

READ  از 5 مادر با بچه‌های بزرگ‌تر پرسیدم بچه‌هایشان چه چیزهایی را «بازگشت به مدرسه» دوست دارند/استفاده می‌کنند و در اینجا چیزی است که آنها می‌گویند

چگونه یک طرح روشنایی بدون نورپردازی سقفی ایجاد کنیم

بنابراین، در حالی که این پست بر روی چراغ‌هایی تمرکز دارد که می‌توانید برای هک کردن فضای خود اضافه کنید، و نه لزوماً نحوه ایجاد یک طرح روشنایی، اجازه دهید به طور خلاصه در مورد استراتژی‌ای که می‌توانید برای به دست آوردن احساس کلی نور کلی در مکانی که هیچ‌کدام از آن‌ها وجود ندارد، صحبت کنیم.

1. نحوه استفاده از فضا را مشخص کنید (چقدر نور نیاز دارید/می خواهید؟)

2. تصمیم بگیرید که کدام مناطق را می خواهید “منطقه” کنید، به عنوان مثال: میز ناهار خوری، جزیره آشپزخانه (آویزهای پلاگین برای آن ها عالی هستند)

3. برای مکان‌هایی که به آن نیاز دارند، روشنایی کار اضافه کنید (به عنوان مثال: لامپ برای میز، چراغ کنار تخت، چراغ کف برای گوشه مطالعه)

4. نورپردازی تاکیدی را به معنای واقعی کلمه در هر جایی که منطقی است بپاشید (در زیر به هک های خاص نورپردازی تاکیدی خواهیم پرداخت)

5. شما باید حداقل از چند ارتفاع مختلف نوری داشته باشید تا به پخش یکنواخت نور در تمام اتاق کمک کند.

نکته: همه نورها یکسان ایجاد نمی شوند. سایه‌های شیشه‌ای، پارچه‌ای یا کاغذی مات به شما درخششی زیبا و محیطی می‌دهد که می‌تواند فضا را به خوبی روشن کند در حالی که نورپردازی با سایه‌های فلزی + لامپ‌های آشکار می‌تواند جهت‌دارتر + خشن‌تر باشد (مخصوصاً زمانی که در سطح چشم باشد) اما می‌تواند برای انجام کار عالی باشد. روشنایی

اکنون که می دانید از کجا شروع کنید، در اینجا برخی از هک های مورد علاقه ما (و انتخاب های قابل خرید) برای دریافت نور غیر تهاجمی و اضافی در فضای خود آورده شده است:

هک های نورپردازی مناسب برای اجاره

دیوارکوب وال واشر

این افراد کمک زیادی به نورپردازی یک دیوار می کنند. Em از آنها در اتاق خواب Mountain House خود استفاده کردند و من آنها را دوست دارم. او به معنای واقعی کلمه گفت که آنها زیباترین درخشش را می دهند و من باید آنها را در نظر بگیرم. اینها اساساً دیوارکوب هایی هستند که یک دیوار کامل را روشن می کنند و به سمت بالا (و گاهی اوقات به سمت پایین) نیز روشن می شوند. آنها درخشش نرم و گرمی را به فضایی اضافه می کنند که وقتی به دنبال نور بیشتری هستید مهم است. ساده‌ترین راه برای به حداکثر رساندن نور، انتخاب نوری است که نور را به بیرون پخش می‌کند در مقابل دریافت سایه‌های فلزی که بیش از حد جهت‌دار هستند + نور را به خوبی پخش نمی‌کند.

READ  سارا حمام جلویش را تخلیه کرد! در اینجا 4 طرح عجیب و غریبی که او در نظر گرفته است

1. دیوارکوب سبک Hattie 1 (همه ما این دیوارکوب را خیلی دوست داریم) | 2. دیوارکوب پله ای (مناسب برای خانه ای با رنگ های خنثی و مواد ارگانیک زیاد) | 3. دیوارکوب بازتابنده برام (مدرن و شیک!)

چراغ های تصویری با باتری

طراحی شده توسط معماران ویل فریدمن و cece barfield | استایل شده توسط کالین کینگ | عکس توسط حداکثر بورکلته | از طریق خلاصه معماری

اینها برای افزودن به فضایی بدون نور بالای سر ایده آل هستند زیرا درخشش گرمی را به ارمغان می آورند که چشم شما را به سمت بالا می کشد که در فضایی بدون نور بالای سر بسیار مهم است! بعلاوه آن‌ها فوق‌العاده عمدی به نظر می‌رسند و توجه را به هنر زیبا یا قفسه‌های کتاب شما جلب می‌کنند:) به غیر از یک چراغ آویز، به احتمال زیاد بلندترین چراغ‌ها در فضای شما خواهند بود.

1. چراغ تصویر با باتری (ترکیبی کامل از مدرن و سنتی) | 2. چراغ تصویر LED باتری برنجی عتیقه Slim-LineWide (عاشق بازوی باریک!) | 3. چراغ تصویر LED کنترل از راه دور بی سیم (مقرون به صرفه و دارای یک کنترل از راه دور است؟ ثبت نام کنید)

صحبت از آویز …

چراغ های آویز پلاگین

طراحی شده توسط جک سگلیک و مانوئل فرناندز-کاستلیرو | عکس توسط تیم ویلیامز | از طریق خلاصه معماری

همانطور که در آخرین نکته گفتم، نزدیک شدن نور به سقف شما در روشن کردن فضای شما تفاوت زیادی ایجاد می کند. اگر یک چراغ آویز کاغذی، شیشه ای مات یا پارچه ای برای پخش یکنواخت نور دریافت کنید، امتیاز بزرگی است.

نکته: اگر اهل ظاهر پلاگین نیستید، اکنون هزاران لامپ با باتری در بازار وجود دارد، بنابراین نیازی به سیم‌کشی سخت ندارید.

1. سایه آویز گوی بافت باز بامبو (عاشق این شکل و متریال) | 2. دوشاخه سرامیکی نور آویز (خیلی ناز! و خانه مزرعه بسیار مدرن) | 3. آویز تک درام (یک کلاسیک کامل)| 4. آویز پلاگین کارسون 12 اینچی (که رنگ و شکلش عالیه) | 5. آویز هندسی فانوس (عاشق شکل و دو رنگ حصیری مختلف) | 6. سایه کاغذ برنجی (کلاسیکی دیگر که بهترین نور را می دهد)

1. کیت طناب برنجی مدرن (عاشق آن لهجه برنجی) | 2. بند بند برای نور پلاگین (روشی بسیار شیک برای رام کردن بند ناف) | 3. کیت بند ناف برق (عاشق این رنگ و قیمت) | 4. قلاب نگهدارنده طناب مینیمالیستی برای آویز Swag (یکی دیگر از راه حل های بند ناف شیک که در یک دسته رنگ نیز وجود دارد) | 5. آویز پلاگین آپارتمان (ارزان نیست اما خیلی زیبا) | 6. آویز ساده پلاگین سفید مات (یک فریب عالی برای گزینه Schoolhouse)

پلاگین دیوارکوب

یکی از موارد مورد علاقه امیلی برای اضافه کردن (اجاره یا نه) دیوارکوب پلاگین است. او از این دو در خانه‌اش در لس‌آنجلس استفاده کرد و به‌تازگی دو نمونه قدیمی عالی برای مزرعه گرفت که کاملاً له می‌شوند. هنگام برخورد با طناب، مهم است که با آنها مانند یک مجسمه/بخشی از نور رفتار کنید. تلاش برای پنهان کردن بند ناف با روکش بند ناف اغلب می‌تواند فضا را کمتر طراحی‌شده به نظر برساند (بسته به محل/چه لوازم جانبی) بنابراین به این فکر کنید که چگونه می‌توانید سیم را در یک چیز خنک بپیچید، یک طناب رنگی جالب انتخاب کنید یا آن را آویزان کنید. به روشی منحصر به فرد برای ادغام آن در فضا به جای اینکه وانمود کنید که روی دیوار نصب شده است در حالی که اینطور نیست.

READ  دانشگاه نیو ساوت ولز 10 پروژه معماری را ارائه می دهد

1. دیوارکوب آخوندی گردان (مدرن و ارگانیک) | 2. دیوارکوب پلاگین نور Faye 1 (عاشق طول و حال و هوای لوکس مدرن) | 3. دیوارکوب فلورس پلاگین با سایه چین دار (امم خیره کننده؟) | 4. لامپ چرخان جرثقیل مینی (عاشق ظاهر تمام چوب) | 5. جهش (پیچ و تاب مقرون به صرفه در یک کلاسیک عالی) | 6. SIMRISHAMN (برای دوست طراحی دوست فوق العاده مدرن من که بودجه کمی دارد)

نوار LED زیر کابینت و مبلمان

شاید هک مورد علاقه من… انجام این کار بسیار مقرون به صرفه است و اگر برای نور بند هستید، درخشش/محیط خوبی به آن اضافه می کند. من نوارهای LED زیر کابینت آشپزخانه ام دارم و برای زمانی که در حال آشپزی/تمیز کردن/ انجام هر کاری در آشپزخانه هستید بسیار کاربردی است. همچنین می‌توانید در جایی که نوارهای LED قرار می‌دهید بسیار خلاق باشید: پشت یا زیر مبلمان (تخت خواب، کریدنزا، تلویزیون). واقعا گزینه های زیادی بزرگ‌ترین توصیه من این است که سعی کنید وجود آن را کاملاً واضح نشان ندهید (بخوانید: من به شما پیشنهاد نمی‌کنم که مانند Gen Z تعداد زیادی نوار ال‌ای‌دی محیط اتاق خود را احاطه کند). اما راه هایی وجود دارد که می توانید آن را با کلاس به نظر برسانید، آن هم برای یک تن $$$!! این گزینه ها را بررسی کنید:

1. LED Puck Light (البته گرانتر اما بسیار زیبا و مشکی است!) | 2. نور بی سیم زیر کابینت (مقرون به صرفه و بی سیم) | 3. چراغ نواری زیر کابینت کارولتون LED 2 اینچی (گسسته ترین و می تواند به هر جایی برود)

این همه برای این پست است! امیدوارم از آن لذت برده باشید + امیدوارم مفید باشد!! تمام عشقم به توست و فردا تو را خواهیم دید!!! xx

The post 5 روش نورپردازی غیر تهاجمی برای روشن کردن فضا با نور بالای سر صفر اولین بار در امیلی هندرسون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید