برای پنجمین قسمت از بررسی ما در سال 2021، Dezeen 10 دکوراسیون داخلی خانه برتر را که امسال معرفی شده است، جمع آوری می کند، از جمله خانه ای با دیوارهای مواج و خانه شهری که به سبک دهه 1970 تغییر کرده است.گوشه نشستن خانه Softie توسط OPA
عکس از جو فلچر است

Softie، ایالات متحده، توسط OPA

این خانه کالیفرنیایی با نام مستعار Softie برای دیوارهای سفید متورمش که نشانه هایی از ابرها می گیرد، برای مقاومت در برابر انطباق با طراحی داخلی سنتی ساخته شده است.

سقف‌های معمولی در ورودی با فرم‌های آویزان جایگزین شدند که به گونه‌ای چیده شده‌اند که یک گوشه مطالعه چاق و چله ایجاد کنند.

درباره Softie بیشتر بدانید ›


طرح دسته ای ننه خانه تخت
بالا: عکس جو فلچر. بالا: عکس با حسن نیت از Bunch Design

واحد مسکونی لوازم جانبی، ایالات متحده آمریکا، توسط Bunch Design

برای ایجاد یک خانه پر جنب و جوش، استودیوی آمریکایی Bunch Design این واحد مسکونی لوازم جانبی (ADU) را با درهای کشویی رنگارنگ ایجاد کرد که یک فضای باز منفرد را ایجاد می کند که توسط تیرهای مثلثی بزرگ قاب شده است.

ADU ها که معمولاً به عنوان “آپارتمان های بزرگ” شناخته می شوند، آپارتمان های مستقلی هستند که معمولاً در زمینی قرار دارند که قبلاً یک خانه اصلی جداگانه را در خود جای داده است.

درباره این ADU بیشتر بدانید ›


سالن استودیو هاگن
عکس از Mariell Lind Hansen

Canyon House، انگلستان، توسط استودیو هاگن هال

شرکت بریتانیایی استودیو هاگن هال فضای داخلی این خانه شهری لندن را به گونه ای طراحی کرد که حس زندگی در لس آنجلس دهه 1970 را القا کند، با تغییراتی که دارای عناصری مانند مبل مخملی سفارشی و پانل های دیواری نارون یکپارچهسازی با سیستمعامل است.

READ  پاسخ تمام سوالات در مورد اینکه چگونه اسپری برنزه با ظاهر طبیعی خود را بدست بیاورم...

با توجه به کار معماران و طراحان اواسط قرن از جمله چارلز و ری ایمز، Canyon House در جوایز Dezeen 2021 به عنوان فضای داخلی خانه سال انتخاب شد.

درباره Canyon House بیشتر بدانید ›


منطقه نشیمن در زیر شیروانی Reflections of the Past در آمستردام توسط شرکت معماران
عکس از Studio de Nooyer

آپارتمان آمستردام توسط شرکت معماران

یکی دیگر از دریافت کنندگان جایزه Dezeen در سال 2021، این بار در رده داخلی آپارتمان سال، آپارتمان شیروانی شرکت معماران شرکت در آمستردام با یک خط افقی که در اطراف لبه های داخلی آن ساخته شده از روی، شیشه آینه ای و آجر تعریف شده است.

شرکت معماران شرکت که این پروژه را طوری طراحی کرده است که به نظر می رسد “به طور قابل توجهی بریده شده” باشد، گفت: “همه چیز در بالای سطح مقطع تفسیر جدیدی است و همه چیز زیر بازتابی از گذشته است.”

درباره این آپارتمان آمستردام بیشتر بدانید ›


آشپزخانه سبز پسته ای و کاشی های ترازو در آپارتمان برانزویک توسط موری بارکر و استر استوارت
عکس بنجامین هاسکینگ

آپارتمان ملبورن توسط موری بیکر و استر استوارت

کابینت‌های سبز پسته‌ای و کاشی‌های کف ترازو درشت در آشپزخانه آپارتمانی در ملبورن دهه 1960 که برای ادای احترام به فضای داخلی اصلی اواسط قرن بازسازی شد، دیده می‌شود.

معمار موری بیکر و هنرمند استر استوارت در این پروژه که عناصر غنی سفالی را با رنگ‌های روشن‌تر تضاد می‌کند، همکاری کردند.

درباره این آپارتمان ملبورن بیشتر بدانید ›


Residence W توسط FWS_work
عکس از استودیو Suiyu

Residence W، تایوان، توسط FWS_Work

هدف استودیو طراحی داخلی FWS_Work ارائه فضایی برای بهبودی در هنگام بازسازی داخل Residence W، آپارتمانی در شهر شلوغ Xinpu بود.

یک پالت خنثی از مواد طبیعی هر اتاق را مشخص می کند، مانند پانل های چوب بلوط که بر روی یک تیر ساختاری موجود و قفسه های داخلی گسترده برای نمایش کتاب ها و زیور آلات متنوع نصب شده اند.

READ  Color Blocking پلان بلند طبقه این دفتر بازی را تعریف می کند

درباره Residence W بیشتر بدانید


خانه سنت دانیل
عکس آندرس فلیزر

خانه سنت دانیل، اسپانیا، اثر SAU Taller d’Arquitectura

نمای سبز کم رنگ خانه سنت دانیل با رنگ کاشی‌های آشپزخانه زنده آن منعکس می‌شود، که پشتیبان خطی طولانی از میزهای میز قرار گرفته در مقابل دیوار آجری نمایان است.

استودیو مستقر در بارسلون SAU Taller d’Arquitectura خانه را به گونه ای تغییر داد که فضا و نور بیشتری را در بر گیرد و در عین حال عناصر اصلی مانند سقف های طاق دار ظریف در آشپزخانه را حفظ کرد.

درباره خانه سنت دانیل بیشتر بدانید ›


لندن mews house توسط Echlin
عکس تاران ویلخو

خانه شهری لندن توسط Echlin

استودیوی معماری محلی Echlin از یک طرح شکسته برای بازسازی این خانه در منطقه Knightsbridge لندن استفاده کرد.

نازک کاری سفارشی و درهای کشویی پارتیشن‌هایی را در اتاق‌های طبقه بالا و پایین ایجاد می‌کنند که مملو از مبلمان سفارشی با یک پالت رنگی و بافت‌های ارگانیک هستند که برای یادآوری هاید پارک مجاور طراحی شده‌اند.

درباره این خانه شهری لندن بیشتر بدانید ›


آپارتمان کوچک مینیمالیستی
عکس نوشته Texture on Texture

میکروآپارتمان های لایف، کره جنوبی، توسط ایان لی

کوچک‌آپارتمان‌های LIFE طراح داخلی یان لی در سئول با ابعادی بین 16 تا 23 متر مربع، با چوب درخت غان پوشانده شده‌اند تا بوم‌های خالی ایجاد شود که مستاجرین بتوانند آن را شخصی‌سازی کنند.

آپارتمان‌های مینیمالیستی به این شکل طراحی شده‌اند تا علیرغم اندازه کوچکشان تا حد امکان جادار باشند و دارای عناصری مانند صندلی‌های پنجره داخلی و وسایل مخفی هوشمندانه باشند.

در مورد میکروآپارتمان های لایف بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن آپارتمان خیابان Roseneath توسط Studio Goss
عکس از Willem-Dirk du Toit

آپارتمان خیابان Rosneath، استرالیا، توسط Studio Goss

پوسته ساختاری بتنی این آپارتمان ملبورن توسط استودیوی گوس، یک تصمیم محلی، آشکار شد، تصمیمی که ناشی از نمای بیرونی وحشیانه ساختمان بود.

READ  هک کارت اعتباری که هزاران دلار برای کیتلین ذخیره کرده است

مبل های توگو خاکستری تونال توسط برند فرانسوی Ligne Roset رنگ و مادی بودن بتن را منعکس می کند که همچنین یک جزیره در آشپزخانه و یک راه پله بیانی را تشکیل می دهد که در محل ریخته می شود.

درباره آپارتمان خیابان Rosneath بیشتر بدانید ›

دیدگاهتان را بنویسید