در ادامه بررسی سال 2023، محبوب‌ترین لوک‌بوک‌های سال را دوباره مرور می‌کنیم – از اتاق‌خواب‌های مینیمالیستی و خانه‌های بیوفیلیک گرفته تا حمام‌ها و آشپزخانه‌های مرمری با میز کار کاشی‌کاری شده.

امسال، پرخواننده‌ترین لوک‌بوک‌ها شامل اتاق‌های غذاخوری با پانل‌های چوبی، خانه‌هایی با درهای جیبی و اتاق‌هایی با قفسه‌های زیبا و کاربردی بودند.

برای کشف 10 مورد از محبوب‌ترین لوک‌بوک‌های ما در سال 2023، ادامه مطلب را بخوانید:


خانه با قفسه کتاب در اسپانیاخانه با قفسه کتاب در اسپانیا
عکس بالا: عکس از ایمیجن سابلیمینال. بالا: عکس ادموند سامنر

هشت خانه با قفسه های زیبا و کاربردی

این لوک بوک برای عاشقان کتاب، پرخواننده ترین لوک بوک امسال ما بود. خانه هایی را به نمایش گذاشت که در آن طراحان قفسه های کتاب شیک ایجاد کرده اند – هم دیواری و هم توکار.

در میان پروژه های نمایش داده شده، آپارتمانی در مادرید، اسپانیا است که توسط استودیوی اسپانیایی Zooco Estudio طراحی شده است و دارای واحدهای قفسه بندی سفید است که دو طبقه را شامل می شود و فضای زیادی را برای ذخیره مواد مطالعه فراهم می کند.

مشاهده خانه های بیشتر با قفسه های کتاب زیبا ›


آشپزخانه کاشی کاری شده در آپارتمان East Villageآشپزخانه کاشی کاری شده در آپارتمان East Village
عکس از نیکول فرانزن

هشت آشپزخانه با میز کار کاشی کاری شده که زیبا اما کاربردی هستند

الهام‌بخش زیادی از آشپزخانه در این لوک‌بوک وجود دارد که آشپزخانه‌هایی با میز کار کاشی‌کاری شده را بررسی می‌کند.

از جمله نمونه‌ها، آپارتمانی در نیویورک است که دارای یک جزیره آشپزخانه پوشیده از کاشی‌های رنگارنگ (در بالا)، و همچنین یک آشپزخانه بلژیکی با رنگ پاستلی و یک آشپزخانه رنگارنگ اسپانیایی در یک کارگاه سابق موتور سیکلت است.

مشاهده آشپزخانه های بیشتر با میز کار کاشی ›


اتاق خواب مینیمالیستی آراماتاق خواب مینیمالیستی آرام
عکس از آنسون اسمارت

هشت اتاق خواب آرام با فضای داخلی مینیمالیستی

اتاق‌های خواب در این لوک‌بوک از یک اتاق خواب مکزیکی با یک تخت بتونی گرفته تا فضایی دنج در یک مدرسه دخترانه سابق در Puglia، همه در یک پالت رنگی که عمدتاً دارای رنگ‌های بژ، خاکستری و قهوه‌ای گرم است را شامل می‌شود.

READ  طراحی داخلی توسط دانشجویان بین المللی موسسه طراحی فلورانس

برای ایجاد فضاهای آرامش بخش و آرام بخش اتاق خواب، دیوارها خالی گذاشته شدند و میزان آثار هنری و وسایل شخصی در این پروژه ها به حداقل ممکن رسید.

مشاهده اتاق خواب های آرام بخش ›


درخت داخل سبزهدرخت داخل سبزه
عکس دلفینو سیستو لگنانی و الساندرو سالتا از استودیو DSL

ده خانه مدرن با فضای داخلی با طراحی بیوفیلیک

طراحی بیوفیلیک که هدف آن ایجاد فضاهایی است که انسان در آن ارتباط بیشتری با طبیعت داشته باشد، امسال یک روند بوده است و به نظر می رسد در سال 2024 به صعود خود ادامه دهد.

خانه‌هایی با درختان سرپوشیده، سیستم‌های آکواپونیک با ماهی‌های زنده، سقف‌های سبز و حیاط‌های سرسبز پر از گیاهان از جمله نمونه‌های طراحی داخلی بیوفیلیک در این لوک‌بوک هستند.

مشاهده خانه های بیشتر با طراحی بیوفیلیک ›


معماران و انجمن های YUUA داخلی خانه لاغرمعماران و انجمن های YUUA داخلی خانه لاغر
عکس سوباجیما، توشیهیرو

ده فضای داخلی مسکونی که از فضاهای باریک بیشترین استفاده را می‌کنند

چیدمان داخلی باریک را می توان سخت تزئین کرد، اما این جمع بندی مثال های زیادی از نحوه کار با مناطق نشیمن تنگ، آشپزخانه های فرو رفته در راهروها و فضای داخلی خانه های لاغر ژاپنی را ارائه داد.

نکاتی شامل اضافه کردن طبقات در سطوح تقسیم شده، استفاده از مبلمان داخلی برای افزودن عمق بصری و استفاده از درهای شیشه ای برای نفوذ نور بیشتر به خانه است.

مشاهده بیشتر فضای داخلی مسکونی با فضاهای باریک ›


درخواست منحنی آشپزخانه چوبیدرخواست منحنی آشپزخانه چوبی
عکس مگان تیلور

هشت آشپزخانه مرتب با محلول‌های ذخیره‌سازی شیک

این لوک بوک هشت آشپزخانه با سازماندهی مناسب را ارائه می کند، جایی که راه حل های ذخیره سازی هوشمند به پنهان کردن آشپزی کمک می کند و تجربه آشپزی دلپذیرتری ایجاد می کند. این پروژه‌ها که از آپارتمان‌های جمع‌وجور تا اکستنشن خانه را شامل می‌شود، از قلاب‌ها، گوشه‌ها، قفسه‌ها، قفسه‌ها، سوراخ‌های کوچک و واحدهای نمایشگر برای استفاده بهینه از فضا استفاده می‌کنند.

READ  خانه معلق پل نهری بین تپه های کالیفرنیا

آشپزخانه های برجسته شامل نمونه بالا از لندن است که از پارتیشن های چند منظوره تخته سه لا با دهانه های قوسی و طاقچه ها برای نگهداری وسایل استفاده می کند.

مشاهده بیشتر آشپزخانه های مرتب ›


اتاق خواب در Casa Maioraاتاق خواب در Casa Maiora
عکس سالوا لوپز

ده اتاق خواب خاکی که از رنگ طبیعی برای ایجاد محیطی آرام استفاده می کنند

اتاق‌خواب‌های رویایی از مکزیک تا تایلند در این لوک‌بوک به نمایش گذاشته شده‌اند که فضای داخلی را جمع‌آوری می‌کند که از پالت‌های رنگی خاکی و مواد طبیعی برای القای حس آرامش و آرامش استفاده می‌کند.

رنگ‌های قهوه‌ای خاکی، بژ خنثی و قهوه‌ای مایل به قهوه‌ای با رنگ‌های سفالی و سبز تکمیل می‌شوند تا اتاق‌خواب‌هایی با فضایی آرام ایجاد کنند، در حالی که مواد شامل سنگ، چوب، کتان، لهجه‌های سفالی و روکش‌های آهکی است.

مشاهده بیشتر اتاق خواب های خاکی در رنگ های خنثی ›


روشویی مرمری در ایسترن کلمبیا لفتروشویی مرمری در ایسترن کلمبیا لفت
عکس یوشیهیرو ماکینو

ده حمام که در آن سنگ مرمر دیوارها را پوشانده است

سنگ مرمر Carrera و Verde Aver و همچنین سنگ های طبیعی مشابه مانند تراورتن و کوارتزیت، این 10 حمام را تزئین می کنند.

چه یک آپارتمان بازسازی شده در دهه 1920 در استکهلم باشد که با سنگ مرمر سوئدی Ekeberg پوشانده شده است، یا حمام در ساختمانی آرت دکو که با سنگ مرمر سبز Verde Aver پوشیده شده است (بالا)، این لوک بوک نشان می دهد که چگونه می توان از مواد بادوام برای ایجاد فضای داخلی زیبا استفاده کرد.

مشاهده حمام های مرمری بیشتر ›


درهای جیبی در آپارتمان شیکاگودرهای جیبی در آپارتمان شیکاگو

ده خانه با درهای جیبی کم مصرف که در دیوارها ناپدید می شوند

درهای جیبی – درهای کشویی که به گونه ای طراحی شده اند که در یک حفره دیواری قرار بگیرند تا بتوانند از دید پنهان بمانند – موضوع این لوک بوک بود که یکی از محبوب ترین های سال گذشته بود.

READ  نگاهی به آپارتمان NYC بنیانگذاران MALIN + GOETZ

این راه حل به ویژه برای اتاق هایی که فضای کافی برای باز شدن درب به بیرون وجود ندارد و برای مکان هایی که منطقی است درب با نازک کاری اطراف ادغام شود مفید است.

مشاهده خانه های بیشتر با درهای جیبی ›


اتاق غذاخوری با پانل های چوبیاتاق غذاخوری با پانل های چوبی
عکس از رولاند هالبه

هشت اتاق غذاخوری دلپذیر با پانل های چوبی

آرامش یک اتاق ناهار خوری با پانل های چوبی تمرکز این لوک بوک بود که هشت نمونه از خانه هایی را جمع آوری کرد که در آن چوب در مرکز توجه قرار داشت.

از جمله نمونه‌ها، این خانه در شیلی، در بالا است که دارای آشپزخانه و اتاق غذاخوری با پلان باز با سقف طاق‌دار است که با چوب کاج چند لایه پوشانده شده است.

مشاهده اتاق های غذاخوری با پانل های چوبی ›


بررسی Dezeen در سال 2023بررسی Dezeen در سال 2023

بررسی 2023

این مقاله بخشی از گردآوری Dezeen از بزرگترین و بهترین اخبار و پروژه های معماری، طراحی، طراحی داخلی و فناوری از سال 2023 است.

دیدگاهتان را بنویسید