واقع در بالی در میان مزارع برنج، خانه گرمسیری بروتالیست طراحی شده توسط پاتیساندیکا سیدارتا (اکنون از شرکت معماری سیدارتا و سندجاجا) و طراح دنیل میچل با فضاهای باز بزرگ و چیدمان چند سطحی. در اتاق نشیمن، یک بانوج برای استراحت در کنار درختی که درست در کف بتنی کاشته شده وجود دارد.

در استان اوزاکا در شهر یائو، ژاپن، خانه ذوب مسکن باریکی است که صاحبان خانه از آن پرسیدند دفتر طراحی معماری SAI برای آوردن طبیعت به درون برای تحقق آن، آنها یک حیاط دو ارتفاع طراحی کردند که محصور شده و امکان استفاده در تمام طول سال را می دهد. در مقابل یک پنجره بزرگ، درختی در گودال سنگریزه ای کاشته شده که انگار بیرون است.

را خانه جعبه در Araraquara، برزیل، طراحی شده توسط Caio Persighini Arquitetura، بر تضاد دو ماده اصلی مورد استفاده در سراسر – بتن و چوب کومارو تکیه دارد. اجزای چوبی به طور مدبرانه برای گرم کردن دیوارها و کف‌های بتنی گنجانده شده‌اند، با مزیت افزوده شده نقطه کانونی خانه، درخت زنده جابوتیکابای کاشته شده در قسمتی از چوب که در کف بتنی جاسازی شده است.

نمای داخلی زاویه‌دار ورودی مدرن با پنجره‌های دوبل در کنار درب ورودی با درخت کاشته شده در جلوی آن.

عکس: ارین بورگ و عکاسی فضایی دوگانه

با زمستان های طولانی اتاوا، لاین باکس استودیو بیرون از خانه را با یک باغ درختی که درست در کنار درب ورودی قرار داده شده بود مکان را تا کنید، پذیرایی از خانواده و مهمانان به عنوان ورود به فضا. درخت در حال رشد نه تنها هنگام آمدن و رفتن مردم دیده می شود، بلکه در محل قرار گرفته است تا هرکسی در آشپزخانه هنگام آشپزی از آن دیدن کند.

طراحی شده برای یک زن جوان و خانواده وی در شهر هوشی مین، ویتنام، با نام مناسب خانه ای برای یک دختر یک اقامتگاه روباز و مطبوع از استودیو Khuon. هدف این بود که نور طبیعی و گیاهان را در اولویت قرار دهند، که آنها دقیقاً این کار را با چندین باغ ساخته شده برای انواع گیاهان و همچنین درختی که در یک راه پله در یک فضای خالی با دیوارهای سفید در خانه قرار داشت، انجام دادند.

خانواده خانه در کیوتو، ژاپن، طراحی شده توسط 07 ساحل، دارای یک برنامه زندگی باز است که به کودکان فعال اجازه می دهد بدون توجه به جایی که هستند توسط والدین خود تماشا شوند. با خانه‌های اطراف که دقیقاً نزدیک به هم ساخته شده‌اند، این ملک جایی برای یک باغ واقعی باقی نمی‌گذارد که طراحان را ملزم می‌کند که خارج از چارچوب فکر کنند. راه حل آنها؟ آنها یک اتاق اصلی دو ارتفاع با نورگیرهای بالای فیلتر نور طبیعی را تا درخت مرکزی داخلی طراحی کردند که باعث می شود فضا با فضای باز ارتباط برقرار کند.

فضای داخلی خانه مدرن با درخت فیکوس غول‌پیکر که در مرکز با دیوار پنجره‌ها در سمت راست رشد می‌کند

عکس: دلفینو سیستو لگنانی و الساندرو سالتا از DSL Studio

در اطراف یک درخت فیکوس 10 متری ساخته شده است سبزه اقامتگاهی است که از یک خانه مزرعه سنتی ایتالیایی الگوبرداری می‌کند که با رویکردی مدرن بازسازی شده است کارلو راتی آسوشیتی. این درخت 60 ساله در وسط خانه در مقابل یک دیوار شیشه ای عظیم زندگی می کند که به نور خورشید اجازه می دهد به داخل آن سرازیر شود. خانه مجهز به فناوری است تا اطمینان حاصل شود که درخت و صاحبان آن می توانند در هماهنگی با دما و رطوبت بهینه زندگی کنند. برای هردو.

آشپزخانه مدرن با جزیره خاکستری بزرگ با درخت ساخته شده در آن

عکس: دنیلسون ماچادو از MCA Estúdio

برای نمایشگاه طراحی داخلی و معماری کازا کور ریو 2019، ناتالیا لموس و پائولا پوپو طراحی شده استودیو الا، آپارتمانی مدرن در برزیل با الهام از خواننده Ney Matogrosso. کاشی‌های تراکوتا در دیوار پشتی با کابینت‌های خاکستری گرم کنار هم قرار گرفته‌اند که تا جزیره مرکزی که با درخت jabuticabeira کاشته شده در یک انتها تجهیز شده است، ادامه می‌یابد.

واقع در لیما، پرو، کاسا کاچالوتس یک خانه خانوادگی است که توسط اسکار گونزالس مویکس، که با آوردن طبیعت به داخل خانه از محیط سرسبز الهام می گیرد. یک فضای نشیمن با ارتفاع دوبل با نورگیرهای معلق در بالا، خانه یک باغ سرپوشیده است که شامل گیاهان و درختی است که در طول روز با نور طبیعی باران می‌شوند.

که در خانه با حاشیه، آزمایشگاه طراحی یوکاوا اقامتگاه خود را در ایباراکی ژاپن ایجاد کردند که بر نور، باد، فضای سبز، رنگ‌ها و فعالیت‌ها تمرکز دارد. یک دهلیز داخلی با فضایی دو ارتفاع و دیواری از پنجره ها، درخت مرکزی را در خود جای داده است که تا طبقه دوم رشد می کند تا طبیعت از تمام فضاهای داخلی دیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید