یوون پنگ 25 سال تجربه معماری در طراحی مهمان نوازی، رستوران، خرده فروشی و سرگرمی به توسعه پروژه ها در سراسر جهان کمک کرده است. کار کردن از CallisonRTKL دفتر لس آنجلس، رویکرد انسان محور او به مجموعه وسیعی از فضاهای اجتماعی منجر به چندین نوآوری بین بخش و لیست بلندبالایی از مشتریان قابل توجه شده است – رستوران های Wolfgang Puck، W Hotels، Lucky Strike Lanes، 7-Eleven Lab، McDonald’s، و نمونه های اولیه استارباک به نام چند. Yuwen که علاقه زیادی به صنعت غذا و نوشیدنی دارد، به دنبال یافتن راه‌حل‌هایی است که رستوران‌ها را سودآور نگه می‌دارد، خطوط بین رستوران‌ها و خرده‌فروشی‌ها را محو می‌کند، و فضاهایی را ایجاد می‌کند که مردم احساس کنند به آنها تعلق دارند. در محیط ساخته شده، او درگیر رویکردهای پایدار و جامعه‌ساز برای طراحی است. به گفته یوون، هرچه بیشتر از مرزها برای پرسیدن سؤال و یادگیری از یکدیگر عبور کنیم، نوآوری بیشتری اتفاق می افتد.

امروز، یوون پنگ به ما می پیوندد جمعه پنج!

زن روشن پوست با موهای تیره با پیراهن مشکی آستین بلند و لیوان آبی در دست

عکس: یوون پنگ

کلاژ انتزاعی از رنگ های گرم

عکس: یوون پنگ

1. هنر

ساختن هنر یعنی تغییر حالت بازی و نترسیدن از اشتباه. من عاشق کشیدن بیرون از خطوط و ایجاد بافت های نامرتب هستم. آزاد کننده و رهایی بخش است. نگاه کردن به هنر همیشه به من یادآوری می کند که زندگی را آنقدر جدی نگیرم و اشتباه کردن اشکالی ندارد. تصویر کلاژ خود من است که با صفحات مجله ضایعات و مداد رنگی روی مقوا جعبه پیتزا ساخته شده است. بدون هیچ چیز خاصی در ذهن، به سادگی از سرگرمی و استفاده از آنچه در اطراف من است برای کشف فضا، فرم، بافت و کشیدن خارج از خطوط استفاده کنم. این فرآیند در حال آزاد شدن است و به من این امکان را می دهد که ذهنم را در لحظه دنبال کنم و رضایت اولیه از اتصال ذهنم به دستانم را داشته باشم.

فضای مدیتیشن با کاسه آواز

عکس: یوون پنگ

2. مدیتیشن

هر چه زندگی من سریعتر باشد، سخت تر سعی می کنم سرعتم را کم کنم و به مکانی پر از آرامش و آرامش برگردم. برای مبارزه با روزهای پرتنش، حدود پنج سال پیش، تمرین مدیتیشن را شروع کردم. من عاشق نواختن کاسه آواز تبتی (تصویر) در حین مدیتیشن هستم. این مانند یک سم زدایی ذهنی است که به ذهنم یک تعطیلات کوچک بدهم. هنگامی که گونگ را زنگ می زنم، ذهن من را از خود واکنشی به یک کپسول مکث تبدیل می کند. هرازگاهی به سعادت نیروی درونی خود خواهم رسید. و نتیجه همیشه یک راه حل جدید واضح تر یا دیدگاه دست نخورده است.

دو نفر در یک استودیو یوگای آکروباتیک انجام می دهند

عکس: یوون پنگ

3. یوگا

من احساس تعظیم به زمین و حالت جریان را دوست دارم. هیچ چیز بهتر از یک عرق خوب نیست که به خوابیدن، فکر کردن، حرکت کردن و تنظیم مجدد کمک کند. در کودکی، مادرم مرا با خود به یوگا می برد، اما وقتی بزرگ شدم این تمرین را از دست دادم. من پس از فارغ التحصیلی از کالج به آن بازگشتم. بیش از 20 سال پربار بوده است. یوگا دلیلی برای تعادل کار و زندگی بهتر به من داده است. این امر مستلزم آن است که در محل کار کارآمدتر باشم و به موقع تمام کنم تا به کلاس برسم، و اغلب به وقت شام خانوادگی منجر می شود. فواید بسیار جانبی یوگا فراتر از یک ورزش خوب، مانند ارتباط معنوی، درک عمیق تر از بدن خودم، و یک خواب خوب شبانه وجود دارد! سعی می کنم هفته ای 2-3 بار تمرین کنم.

منظره ای از طلوع یا غروب خورشید با دو نفر که از روی کاپوت یک جیپ تماشا می کنند

عکس: یوون پنگ

4. بیابان آفرود

ضرب المثلی در جامعه بیرون از خانه وجود دارد که می گوید: “جاده های بد به گردشگران خوب منجر می شوند و جاده های خوب به گردشگران بد.” وقتی از این مسیر پرتگاه خارج می شوم، می توانم ببینم که چگونه وسعت بیابان با کوچکی ما به عنوان انسان در تضاد است. این یک ارتباط خالص بین انسان ها در مقابل طبیعت ایجاد می کند. پیوند بسیار قدرتمند، لطیف و آرام است. تصویر سفری در جاده Joshua Tree Geology OHV Tour است که در آن مجبور شدیم بدون پذیرش به طبیعت برویم. یک فرار فوری از روزمره به یک واقعیت جدید وجود دارد. فقط صدای طبیعت و ریتم زندگی است. وقتی بتوانید رانندگی کنید و هر دست انداز جاده را به آرامی احساس کنید، احساس می کنید که بخشی از زمین هستید. این بزرگترین تنظیم مجدد برای من است.

عکس بالای سر یک میز پر از غذا با بازوهایی که به سمت ظروف مختلف دراز شده اند

عکس: یوون پنگ

5. جامعه

وقتی در فروشگاه بزرگ خانواده ام در تایوان بزرگ شدم، توسط دهکده ای از دوستان و همسایگان بزرگ شدم. این حس وجود داشت که همه بدون توجه به اینکه ما چه کسی هستیم پشت یکدیگر هستند. من در مورد احترام به دیدگاه های مختلف و اداره یک تجارت خانوادگی چیزهای زیادی یاد گرفتم. از زمانی که به ایالات متحده نقل مکان کردم، با میزبانی منظم مهمانی های شام در خانه ام، جایی که خانواده، دوستان و همسایه هایم از ابتدا با هم غذا درست می کنند، به طرز فکر جامعه ادامه دادم. روند آهسته آشپزی، قدردانی از غذای خوب و همراهی عالی تعریف من از زندگی خوب است. تعدادی از نزدیکترین دوستان ما از کشورهای مختلف هستند و ما به جاهای مختلف سفر می کنیم. ما اغلب برای جشن گرفتن مکان هایی که اخیراً از آنها بازدید کرده ایم، غذا درست می کنیم. در تصویر یک وعده غذایی از یک دوست مکزیکی است که در تگزاس بزرگ شده است. او نقش مادربزرگش را بازی کرد و ما را به عنوان یک خط مونتاژ خانوادگی سالسا، کباب کردن گوشت، گرم کردن تورتیلا هدایت کرد تا سوپ مرغ و لوبیا TexMex درست کنیم.

READ  درک تأثیر محیطی کفپوش چوبی سخت

اثر یوون پنگ:

فضای بیرونی با ساختمان های مدرن و گروه بزرگی از مردم در حال پیاده روی

Dongpo Kitchen یک سازمان رستوران در سرتاسر چین است که به دنبال این است که غذاهای سنتی سچوان خود را در پالت غذاهای آمریکای شمالی بیاورد. آشپزخانه دانگپو برای مکان یونیورسال استودیو سیتی واک خود از فضای ناهار خوری خوب معمول خود منحرف می شود تا یک تجربه غذاخوری غیررسمی از نظر بصری جذاب ایجاد کند. Dongpo Kitchen, Universal Citywalk, California \ عکس: Aaron Leitz Photography

فضای داخلی یک رستوران با میز، غرفه، و دو نفر در یک منطقه بار نشسته اند

رستوران JA Jiaozi Authentic Dumplings در ایروین، کالیفرنیا که به تازگی افتتاح شده، فصل جدیدی را برای برند چینی تثبیت شده، که صدها مکان موجود در چین دارد، نشان می دهد. CallisonRTKL زیبایی و استراتژی برندسازی جدید و همچنین فضای داخلی رستوران را برای تغییر موقعیت برند و معرفی آن به بازاری جدید طراحی کرد. جیا که به معنای خانه است، الهام بخش این طراحی بود. فضای اصلی ناهار خوری باز است، در حالی که منطقه بار به افراد اجازه می دهد تا از طریق یک پنجره شیشه ای بزرگ، غذای خود را تماشا کنند. رنگ‌های خاکی بر پالت مواد غالب است: کف‌های بتنی و بلوط احیا شده به تقویت تم طبیعی کمک می‌کنند. یک دیوار برجسته ساخته شده از کاشی بتنی با کوفته های سرامیکی و مجسمه سازی شده با دست به صورت بصری قسمت پشتی فضا را تثبیت می کند و بیانیه ای هنری در مورد غذاهای آشپزی ارائه می دهد. JA Hiaozi, Irvine, California \ عکس: Lawrence Anderson Photography

محوطه تاریخی Uline Arena، یک سازه آجری آجری گسترده با سقف طاق بتنی در واشنگتن دی سی، به یک فضای توسعه با کاربری مختلط با REI به عنوان اولین مستأجر آن تبدیل شده است. CallisonRTKL با REI همکاری کرد تا یک طراحی فروشگاهی متناسب با فضا ایجاد کند، با صندلی های اصلی از سالن که به عنوان نصب دیوار گنجانده شده است. پانل های چوبی که برای پوشاندن پیست هاکی روی یخ در طول بازی های بسکتبال استفاده می شود، دیوار داخلی شرقی را تکمیل می کند. پوسترهای کلاسیک به افتخار نوازندگان و گروه‌های موسیقی از صحنه‌های گو-گو، پانک، و بلوگراس دی‌سی نمایشی هنری بر اساس تاریخ این عرصه ایجاد می‌کنند. فضاهای رویدادهای داخلی و خارجی و خدمات یکپارچه غذا و نوشیدنی به ایجاد حس اجتماعی و ارتباط با برند کمک می کند. REI، واشنگتن، دی سی \ عکس: CRTKL/David Whitcomb

تصویر عمودی از فضای داخلی یک فضای تجاری مدرن سفید با سطوح متعدد و سقف شیشه ای هندسی

مرکز حمل و نقل Hongqiau شانگهای با مساحت 26 کیلومتر مربع، بزرگترین مرکز حمل و نقل جهان است. در میان آن، طرح CallisonRTKL برای The Hub، یک واحه شهری است که امکان فرار از هشت نوع حمل و نقل را فراهم می کند که روزانه 1.1 میلیون مسافر را جابجا می کند. هاب به مهمانانی که به دنبال زمان و مکان برای فرار و استراحت هستند، پاسخ می دهد. فضاهای سبز یک منطقه کاربردی را به منطقه دیگر متصل می کند و به سهولت ناوبری کمک می کند. فضای داخلی تمیز و معاصر با وفور تزئینات طبیعی و محوطه سازی داخلی تکمیل می شود. مجموعه‌ای از دهانه‌ها و پل‌های همپوشانی هر یک از هشت سطح پروژه را به هم متصل می‌کنند تا الگوهای هندسی ایجاد کنند که فضا را با تجربه عمودی تغییر داده و تغییر می‌دهد. مناطق خرده‌فروشی کوچک، غذا و نوشیدنی به سبک بازار، و سالن VIP با بارهای شراب و منظره خیره‌کننده، تجربه مصرف‌کننده را بهبود می‌بخشد. امکانات منحصربفرد، مانند ایستگاه چک‌این که به مسافران اجازه می‌دهد به‌جای رفتن به ترمینال، مستقیماً چمدان‌های خود را چک کنند، باعث ایجاد هم‌افزایی بین فضاها و افزایش کارایی می‌شود. هاب برای دنبال کردن گواهینامه نقره ای LEED طراحی شده است. هاب، فرودگاه شانگهای Hongqiao \ عکس: CRTKL: Yihuai Hu

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

READ  Zooco Estudio از رستوران موزه دریایی کانتابریا رونمایی کرد

دیدگاهتان را بنویسید