استودیوی طراحی Yatofu یک نمایشگاه مبلمان در Hangzhou، چین را تکمیل کرده است که شامل یک پالت رنگی بازیگوش پاستلی و یک صفحه نمایش است که بر روی یک پلت فرم مش فولادی قرار گرفته است.

فضای خرده فروشی 80 متر مربعی متعلق به برند طراحی چینی است جیانزه و بخشی از یک منطقه فرهنگی در حال ظهور در شهر جدید لیانگژه شهر است.

نمای خارجی نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofuنمای خارجی نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofu
نمای جیانزه دارای دهانه ای از کف تا سقف با درهای لعابدار جمع شونده است

یاتوفو برای ایجاد یک “فضای تعطیلات آرام” در داخل نمایشگاه، که تحت تأثیر تراس های باغ نیمه عمومی موجود در شهرهای اروپایی قرار داشت و دارای یک دهانه تمام قد با درهای لعابدار جمع شونده است که آن را به فضای باز متصل می کند، طراحی شده است.

این استودیو توضیح داد: “این محو شدن مرز بین داخل و خارج به عابران پیاده اجازه می دهد تا به راحتی فعالیت هایی را که در داخل نمایشگاه انجام می شود مشاهده کنند و در عین حال تداوم بصری بین سطح خیابان و فضای داخلی را حفظ کنند.”

فضای نمایشگاه دو ارتفاع در نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofuفضای نمایشگاه دو ارتفاع در نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofu
یک پلت فرم فولادی سبز مریم گلی یک منطقه نمایش اضافی ایجاد می کند

در داخل فضا، یاتوفو از رنگ‌ها و مواد متضاد برای تقسیم‌بندی سطح کف استفاده می‌کند و در عین حال لمس عجیبی را برای انعکاس محصولات Jianze ارائه می‌کند.

یک مثال، تصمیم به کنار هم قرار دادن کاشی های کف سفید براق و ریز سیمان صورتی خشن برای ایجاد یک جدایی بصری بین مناطق مختلف است.

فضای داخلی نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofuفضای داخلی نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofu
فضا با کفپوش متضاد تقسیم شده است

یاتوفو می‌گوید: بازیگوشی بودن رنگ و پیکربندی کف‌پوش، حس شادی و سرزندگی را برمی‌انگیزد و بازدیدکنندگان را دعوت می‌کند تا با تعجب و کنجکاوی برند و محصولات آن را کشف کنند.

طرح رنگی ظریف همچنین با سقف بتنی خام در تضاد است، جایی که مسیرهای کانالی و نورپردازی در معرض دید به حس صنعتی می‌افزایند.

READ  Max Radford و Cake Architecture، نوار سوهو پرده‌پیچ شده را طراحی کردند
جزئیات با رنگ پاستلی نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofuجزئیات با رنگ پاستلی نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofu
استودیو نمایشگاه را به عنوان فضایی همه کاره برای رویدادها طراحی کرد

نزدیک به مرکز اتاق باز، یک نیم طبقه فولادی سبک وزن، فضای بیشتری را برای نمایش برخی از مبلمان جیانزه فراهم می کند. یک پله مارپیچ در یک گوشه یک راه سرگرم کننده و کم فضا برای دسترسی به سکو را ارائه می دهد.

محفظه برجسته از یک توری فولادی سوراخ پوشیده شده است که اجازه می دهد محتویات آن در حین قدم زدن بازدیدکنندگان در فضای زیر قابل مشاهده باشد.

این سازه با سایه روشن سبز مریم گلی رنگ آمیزی شده است که مکمل دیوارها و کف های ریز سیمانی صورتی است و به احساس آرامش داخلی می افزاید.

کابینت های توکار و قفسه های ساخته شده از چوب غان کم رنگ به فضا لحن و بافت می بخشد. همچنین از چوب برای ایجاد یک میز یکپارچه در یک گوشه استفاده شد که به عنوان منطقه خدمات و پرداخت عمل می کند.

نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofuنمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofu
گیره های فولادی یک سیستم نمایش قابل تنظیم را تشکیل می دهند

روی دیوار مجاور، ردیف‌هایی از گیره‌های جداشدنی فولاد ضد زنگ یک سیستم نمایشگر قابل تنظیم را تشکیل می‌دهند که می‌توان از آن برای پشتیبانی از محصولات مختلف استفاده کرد.

به گفته یاتوفو، این استفاده از نمایشگرهای انعطاف پذیر همراه با پارتیشن بندی نامتعارف فضا به “تجربه ای بین یک نمایشگاه پاپ آپ و نمایشگاه معمولی وجود دارد.”

نیم طبقه بالا در نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofuنیم طبقه بالا در نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofu
میزانسن در توری فلزی سوراخ پیچیده شده بود

این فضای همه کاره می تواند هم به عنوان یک نمایشگاه و هم مکانی برای میزبانی رویدادهایی مانند نمایشگاه ها یا بازارها عمل کند، به ویژه به دلیل ارتباط آن با حوزه عمومی اطراف.

این استودیو گفت: “نمایشگاه بازدیدکنندگان خود را دعوت می کند تا از طریق مفهومی که شادی، سهولت، پذیرش و تمایل به سهیم شدن در قدردانی از سبک زندگی و خانه را نشان می دهد، با برند ارتباط برقرار کنند.”

READ  مهمانان با صنایع دستی سوئدی در رستوران پرسونا ارتباط برقرار می کنند
جزئیات مش سطح بالایی در نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofuجزئیات مش سطح بالایی در نمایشگاه Jianze در چین توسط Yatofu
این سکو به رنگ سبز مریم گلی برای تکمیل دیوارها و کف های صورتی رنگ شده است

Yatofu در هلسینکی فنلاند در سال 2017 تاسیس شد و اکنون در سطح جهانی فعالیت می کند و در رشته هایی از جمله معماری داخلی، طراحی محصول و مبلمان، ارتباطات بصری و طراحی استراتژیک فعالیت می کند.

این استودیو قبلاً یک اداره پست در ژجیانگ را به یک فروشگاه هدیه با رنگ های جسورانه و فضای رویدادها تبدیل کرده است و فضای داخلی یک چایخانه در هلسینکی را با پالتی از آجر، بلوط و فولاد اکسید شده طراحی کرده است.

عکاسی توسط ون استودیو انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید