میشل اوگوندهین در گزارش روندهای خود برای سال 2022 می گوید که پایداری محور سال پیش رو خواهد بود، اما قرنطینه های ناشی از ویروس کرونا راه را برای “بیهودگی لجام گسیخته” در طراحی داخلی باز می کند.بنابراین سال 2021 سالی برای روندها نبود. سال پر از حقایق ناراحت کننده بود. در پایان آخرین گزارش روندهایم، سال 2021 را به عنوان «سالی برای فضای داخلی معادل گفتن حقیقت خودت» پیشنهاد کردم، با درک این که «بهترین خانه‌ها به احساسی مربوط می‌شوند که به شما می‌دهند، نه چیزهایی که دارند، رنگ‌های «مناسب» یا قیافه های “گرم”.”

تلخ ترین آنها این بود که همه ما محصول محیط خود هستیم. و ما در حال ایجاد یک آشفتگی درست از خودمان بودیم. نه تنها در مقیاس وسیع‌تر آب و هوایی، بلکه در داخل کشور نیز. من حتی کتابی نوشته بودم که مرز مستقیمی بین خانه و سلامت ما ترسیم می کرد: Happy Inside: چگونه از قدرت خانه برای سلامتی و شادی استفاده کنیم. این به عنوان اولین امواج کووید در سواحل بریتانیا منتشر شد، اما قبل از اینکه کلمه همه گیر وارد فرهنگ لغت عمومی شود، تصور شد.

پیام آن ساده بود: آنچه شما را احاطه کرده شما را تحت تأثیر قرار می دهد. و در حالی که بسیاری از ما به طور شهودی این را می دانیم، برای افرادی که از نظر علمی تمایل دارند، یک مورد وجود دارد مطالعه دانشگاه استنفورد این ثابت می کند که محیط در تعیین قدرت سیستم ایمنی شما مهمتر از ژنتیک است.

بیشتر روندهای مد روز به سادگی به تازگی توسط تولید کنندگان دیکته می شود

همه چیز برای آسیاب ایجاد فضای شخصی عمدی است. به عبارت دیگر، خانه‌هایی که منعکس‌کننده علایق و زندگی واقعی ساکنان هستند، نه اینکه توسط هر چیزی که از بیرون دیکته می‌شود تعیین شود.

پس این روندها را به کجا می‌گذارد؟

در حقیقت، ما می دانیم که بیشتر گرایش های “مد” صرفاً “نویی” دیکته شده توسط تولید کننده است که در ضعیف ترین معنای کلمه برای تغییر محصول طراحی شده است. اما تغییرات بزرگتری نیز وجود دارد که زمینه ساز این نوسانات فصلی است. اینها حرکات جانبی است که ما به عنوان یک جامعه انجام می دهیم (که توسط تحقیقات مصرف کننده یا پذیرندگان اولیه برجسته شده است) که در نهایت به عنوان عوامل تأثیرگذار قوی به جریان اصلی تبدیل می شوند. اینها “روندها” هستند که ارزش اظهار نظر دارند.

به این ترتیب، در حال حاضر، پایداری موضوع آشکاری است که هر چیزی مربوط به سال 2022 را به هم متصل می کند.

در نهایت متوجه می‌شویم که این سیاره کمتر از ما در خطر است. سیاره بدتر دیده است، ما ندیده ایم. این ما هستیم که در خطر انقراض هستیم. اما هنوز (فقط) برای انجام کاری برای آن دیر نیست.

پایداری موضوع آشکاری است که هر چیزی مربوط به سال 2022 را به هم متصل می کند

گرچه من به این فرض می پردازم که روسای بدترین شرکت های آلوده کننده هوا، آب و پلاستیک ما (چاینا کوال و آرامکو سعودی گرفته تا کوکاکولا، پپسیکو و یونیلیور در میان دیگران) شروع به تمرکز قدرت خود بر روی بقای گونه ها می کنند تا تصدی شخصی پرسود. . همه چیز در حال رخ دادن است، اما بسیار کند.

READ  مبل منحنی برای متناسب با فضای شما طراحی شده است، نه برعکس

صرف نظر از این، ایمان من همچنان به قدرت هر فرد و انگیزه هایی برای تغییر است که ما می توانیم به عنوان فردی ایجاد کنیم. آ گزارش 2020 توسط موسسه IBM برای ارزش تجاری نشان داد که از هر 10 مصرف کننده 6 نفر آماده تغییر رفتار خرید خود هستند تا ردپای محیطی خود را به حداقل برسانند. این قدرت دارد زیرا گزینه‌ها وجود دارد، مصرف‌کنندگان تغییر می‌کنند و چنین تأثیر مستقیمی بر روی خطوط نهایی شرکت‌ها باعث تغییر می‌شود.

امروزه تنها سوالی که ارزش پرسیدن از هر برند، تامین‌کننده یا شرکتی را دارد این است که آیا می‌توانید کاری را که انجام می‌دهید مسئولانه انجام دهید، یعنی بدون به خطر انداختن هوا، آبراه‌ها، پستانداران یا حیات دریایی ما؟ چون اگر نتوانی، ما تو را نمی خواهیم. و هیچ شرکتی امروز نمی‌خواهد که از طریق رسانه‌های اجتماعی به صورت رسمی یا لغو شود.

هر دوره هشیاری عموماً با رها شدن سرسام آور همراه است

اما آنها زمانی خواهند بود که چشمان ما به طور فزاینده ای به ابهام، انتشار عمدی اطلاعات نادرست، لابی علیه اقدامات زیست محیطی و ریاکاری که برای محافظت از وضعیت موجود شرکت های خطرناک به کار می رود باز می شود. و این شامل همه چیز می شود، از تولید مایع شوینده که از نظر قانونی به طور مزمن برای آبزیان مضر است (برچسب پشت بطری Fairy Liquid را بخوانید) تا رنگ حاوی اکریلیک بالا، منبع اصلی آلودگی میکروپلاستیک.

در بیشتر موارد، گزینه‌های زیان‌آور تنها به این دلیل وجود دارند که تولید آن‌ها پنس هزینه دارد، اما به پوند معروف به چینگ چینگ، حداکثر سود، به فروش می‌رسند. اما جزر و مد در حال تغییر است.

با این حال، در حالی که این پس‌زمینه‌ای است که هر چیز دیگری با آن اندازه‌گیری می‌شود، از نظر تزئینی، همه خبر از بیهودگی لجام گسیخته، بازگشت شادی و دوزی از زیبایی می‌دهند. هر چند منطقی است. نشان دهنده یک عنصر رها شدن پس از زخمی شدن آنقدر محکم است که نمی توانیم به طور شهودی به سمت آن کشیده شویم.

هر دوره هوشیاری عموماً با رها شدن سرسام آور همراه است. انکار باعث افراط و تفریط می شود – دهه 20 خروشان پس از جنگ جهانی اول را در نظر بگیرید. سپس اتاق‌ها آغشته به رنگ‌های پرچرب و چاپ‌های شادی‌بخش با رها کردن مشتاقانه روی دیوارها، کف‌ها، اگر نه سقف، اعمال می‌شوند. به کاغذ دیواری و فرش تا پارکت و موزیاک های روایی فکر کنید.

READ  پرکینز و ویل فضای داخلی را با "حس اتصال" برای دفتر تگزاس طراحی می کند

موفقیت از بریجرتون نتفلیکس (تصویر) به نظر من مشعل دار این بود. اولین بار در روز کریسمس 2020 پخش شد و در 28 روز اول 82 میلیون خانوار را تماشا کردند (بر اساس محاسبه خود شرکت پخش کننده). بخار‌آلود، دلپذیر و متنوع، مانا را برای گرسنگی‌های حسی و محبوس در خانه تماشا می‌کرد. از نظر سبکی، تماشای آن نیز فوق‌العاده لذت بخش بود، تمام رواق‌های خیس شده از ویستریا، ستون‌های مشعل روشن، مردان ضخیم و ابریشم‌های پاستلی.

زباله‌های فوق‌العاده برای حمایت از اقتصاد پایدار جدید ضروری است

این دوره در خانه‌های نخبگان سلطنتی قرن نوزدهم انگلستان، برای ثروتمندان، دوره‌ای از ظرافت و تزئینات هنرمندانه بود که بر پایه‌های کلاسیک بنا شده بود، اما از مصر تا هند الهام گرفته بود. این کشور توسط شاهزاده ریجنت که از نظر مالی زیاده‌روی می‌کرد، از نظر فرهنگی ماهر و مهمان‌دوست اداره می‌شد و زندگی در رده‌های بالا سرسبز، سرگرم‌کننده و عاشقانه بود.

سری دوم نمایش مورد انتظار در 25 مارس 2022 به نمایش درخواهد آمد. مطمئن باشید که این رنگ آمیزی احساسی تاریخ باعث ایجاد یک حکومت جدید می شود، زیرا ما به تازگی از پتانسیل اعتلای تزئینات معماری چه در داخل و چه در بیرون قدردانی می کنیم.

موج در حال تکامل مواد زیست ساخته شده به این محیط رمانتیک نیز نفوذ می کند. به‌جای دباغ‌خانه‌های سمی و حیوانات ذبح شده، برگ‌های آناناس (Piñatex) و کاکتوس‌های مکزیکی (دسرتو) را داریم که به جانشین‌های چرم تبدیل شده‌اند. در همین حال، همه چیز از تفاله های قهوه دور ریخته شده و پوست میگو، برگ چای و پوسته آجیل به محصولات مطلوب تبدیل می شود.

به همین خوبی است. زباله‌های فوق‌العاده برای حمایت از اقتصاد پایدار جدید ضروری است. بالاخره مصرف گرایی راه به جایی نمی برد. ما همچنان می خواهیم لباس های زیبا بپوشیم، چیزهای دوست داشتنی بخریم و قهوه آماده مصرف بنوشیم، اما باید این کار را به گونه ای انجام دهیم که نتیجه بدهد.

حتی در انتهای لوکس بازار، مفاهیم تعمیر، بازیافت و استفاده مجدد با تاکید بر منحصر به فرد بودن محصول بازسازی شده غالب خواهد بود. هیچ از دست دادن سبک یا کیفیت وجود نخواهد داشت. این همان صنعتگران خواهد بود که محصولات را می سازند. اما میل به داشتن یک برند جدید دیگر جذابیت قبلی را ندارد. ما به جای آن میراث، داستان و منشأ روشن می خواهیم. بعلاوه، مصرف کننده کاملا آگاه امروزی می خواهد به معنای واقعی کلمه اعتبار زیست محیطی خود را روی بازوها و پشت خود ببندد و در خانه های خود روی آن بنشیند.

بسیاری از روندهای بزرگ 10 سال گذشته به دلیل راحتی پیشرفته از نظر فناوری هدایت می شوند.

بنابراین، از خانه‌های طراحی‌شده برای Friluftsliv – ایده‌آل نوردیک برای بیرون بودن در همه شرایط آب و هوایی – تا IKEA متعهد می شود که کاملاً دایره ای باشد و کسب و کار مثبت اقلیمی تا سال 2030، و Hempcrete به عنوان جایگزینی معتبر برای بتن، تجربه جدید خانه‌سازی در حال تغییر است. حتی اجاره طولانی مدت مبلمان، به جای خرید، بخار را جمع آوری می کند. به قدری که جان لوئیس، مستحکم خیابانی بریتانیا، وارد عمل می شود و با Fat Llama، بزرگترین بازار اجاره جهان، برای ارائه راهی انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای آزمایش در خانه بدون ضایعات، شریک می شود. همه اینها دلیلی برای امید است.

READ  راهنمای هدیه پدر باحال برایان (این یک بررسی حضوری دیگر در مرکز خرید است!)

به طور خلاصه، بسیاری از روندهای بزرگ ده سال گذشته ناشی از راحتی پیشرفته از نظر فناوری بودند. ما همه چیز را سریع‌تر، کوچک‌تر، سریع‌تر و دیروز می‌خواستیم، بدون توجه به عواقب آن.

زندگی به سرعت افزایش یافت، مایل‌های هوایی جمع‌آوری‌شده کوتاه‌نویسی برای موفقیت بود، و راه‌حل‌های پوشاندن، هموارسازی و رفع سریع راه‌حل‌های پیشرو (از پوشش سطحی تا روکش‌کاری از طریق دیوار ویژگی) و لعنتی عواقب آن بودند.

ما اکنون برای آن پول می دهیم. همانطور که جین گودال انسان شناس و نخستی شناس در کتاب تازه منتشر شده خود می گوید: کتاب امید، نوشته داگلاس آبرامز و گیل هادسون، “اگر به کشیدن نخ از ملیله زندگی ادامه دهیم، آن از هم می پاشد و آنچه ما را حمایت می کند از دست خواهیم داد.”

خرد برای آینده پس از آن به ما متکی است که در نهایت جایگاه خود را بشناسیم و مسئولیت خود را در قبال جهان طبیعی تشخیص دهیم. به طور خلاصه، برای اینکه ما حق ماندن در اینجا را به دست آوریم، باید یک انقلاب فرهنگی جدید رخ دهد.

باورنکردنی‌ترین فرصت‌ها در حال حاضر برای ما و هر برند وجود دارد تا پیشگامی در تغییر بازی برای منافع بیشتر باشیم. این می تواند دوران بازسازی باشد: تعمیر سیاره و مردم یک انتخاب آگاهانه در یک زمان. آزادی ما برای بقا، چه رسد به رشد، به این انتخاب ها بستگی دارد.

Michelle Ogundehin یک رهبر فکری در زمینه دکوراسیون داخلی، روندها، سبک و رفاه است. او که در ابتدا به عنوان یک معمار و سردبیر سابق ELLE Decoration انگلستان آموزش دیده بود، داور ارشد استادان طراحی داخلی بی‌بی‌سی است و نویسنده کتاب Happy Inside: چگونه از قدرت خانه برای سلامتی و شادی استفاده کنیم. راهنمای خوب زیستن او همچنین به طور منظم در بسیاری از نشریات معتبر در سراسر جهان از جمله Vogue Living، FT How to Spend It و Dezeen همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید