ایستگاه قهوه DOT ​​در کیف توسط استودیوی معماری و طراحی YOD Group دارای یک فضای داخلی با کاشی های موزاییک “عجیب و غریب ، صادقانه و جهانی” است که به شکل پیکسل های روی صفحه نمایش شده است.


کافه بار اوکراینی در مرکز کیف در خیابانی نزدیک به میدان بسارابسکا ، یکی از سرزنده ترین تقاطع های شهر واقع شده است.

گروه YOD پروژه را طراحی کرد
ایستگاه قهوه DOT ​​در کیف واقع شده است

گروه YOD می خواست تنوع و سرعت سریع محیط کافه در طراحی آن منعکس شود.

Dmytro Bonesko ، بنیانگذار و مدیر هنری گروه YOD ، به Dezeen گفت: “ما می خواستیم فضای طبیعی شلوغ ترین محله کیف را از طریق طراحی داخلی DOT بازگو کنیم.”

DOT در اوکراین است
ایستگاه قهوه یک میله به سبک دیوار است

DOT که به طور خاص به عنوان کافی شاپ و نه کافی شاپ تعریف می شود ، یک نوار باریک و سبک دیوار است که برای افراد برای نوشیدن نوشیدنی در حال حرکت طراحی شده است. درهای شیشه ای کشویی “نمای شفاف” را تشکیل می دهند که برای دعوت افراد به داخل طراحی شده است.

تیرهای چوبی از یک انبار قدیمی نوار و نیمکت های روستایی DOT را تشکیل می دهند ، در حالی که دیوارهای آجری نمای اصلی با رنگ های خنثی فضا ترکیب شده است.

کاشی های موزاییک در طراحی داخلی گنجانده شده است
یک موزاییک بزرگ “footpalm” طوری طراحی شده است که شبیه پیکسل ها باشد

گروه YOD ویژگی برجسته نوار قهوه را موزاییک بزرگ رو به خیابان توصیف می کند که بر روی دیوار از مشتریان استقبال می کند و شبیه پیکسل های روی صفحه دیجیتال طراحی شده است.

تصویر عجیب موزاییک فردی را به تصویر می کشد که به جای یک حرکت “کف پا” انجام می دهد کف دست، که بونسکو گفته است قصد دارد قابل ارتباط باشد.

READ  حمل و نقل فروشگاه فارم هاوس - از بازار فیس بوک، مراکز خرید عتیقه + فروشگاه های قدیمی محلی

بونسکو توضیح داد: “ما عمداً تصمیم گرفتیم هیچ پیام پنهانی را در تصویر منتقل نکنیم ، اما در عوض می خواستیم چیزی عجیب ، صادقانه و جهانی ایجاد کنیم.”

“گرافیک موزاییک احساسی محض است – احساسی که یک شهروند معمولی چندین بار در روز تجربه می کرد. احساسی که آنها را از قدم بر می دارد و آنها را ناراحت می کند. تصویر شبیه کف دست است ، اما قوی تر به نظر می رسد.”

ویژگی های فولاد ضد زنگ در نوار قهوه وجود دارد
کاشی های موزاییک نیز در طبقه ها قرار دارند

ایجاد شده از کاشی توسط شرکت پرتغالی سینکا، موزاییک دیگری شبیه ایموجی قلب صورتی است. این قسمت در قسمت نشیمن کوچک نمایش داده می شود که دارای چهارپایه فولادی ضد زنگ است تا با یخچال و سایر لهجه های فلزی مطابقت داشته باشد.

از ویژگی های قابل توجه DOT ​​می توان به صفحه باریک با متن پیمایش اشاره کرد که از یک دیوار به دیوار دیگر روی سطح زمین می پیچد و به موضوع دیجیتال کافه می افزاید.

کافه دارای صفحه باریک با متن پیمایش است
یک صفحه با متن پیمایش در نوار قهوه موجود است

بونسکو در پایان گفت: “پروژه ما در مورد زندگی پر جنب و جوش شهری است و همه مشتریان ما متعلق به آن زندگی هستند.” “هر مهمان مانند یک پیکسل در پازل روشن کیف است.”

YOD Group در سال 2004 توسط Volodymyr Nepyivoda و Dymtro Bonesko تأسیس شد ، یک استودیوی معماری و طراحی است که در هتل ها ، رستوران ها ، کافه ها و بارها تخصص دارد.

عکاسی توسط آندری بزوگلوفبه

دیدگاهتان را بنویسید