طاق های نورانی به گرمی این رستوران مرغ سوخاری کره ای را در منطقه Flatiron نیویورک که توسط Rockwell Group طراحی شده است، روشن می کند.

Coqodaq زاییده فکر رستوران سایمون کیم است مدیریت مهمان نوازی مهربان، گروه پشت استیک‌خانه کره‌ای COTE که ستاره‌دار میشلن و نامزد دریافت جایزه جیمز ریش شده است.

ماژول های شیشه ای و برنزی یک طاق نور را بر روی یک غرفه ناهار خوری تشکیل می دهندماژول های شیشه ای و برنزی یک طاق نور را بر روی یک غرفه ناهار خوری تشکیل می دهند
در Cododaq، ماژول‌های شیشه‌ای و برنزی طاق‌هایی از نور را بر روی غذاخوری‌ها تشکیل می‌دهند

این رستوران جدید برداشتی عالی از مرغ سرخ شده به سبک سنتی کره ای ارائه می دهد و افراد را تشویق می کند که از ناگت هایی که روی آن خاویار است صرف کنند و غذاهای “سطلی” آن را با شامپاین جفت کنند.

تیم رستوران گفت: “طراحی شده توسط Rockwell Group به عنوان “کلیسای جامع مرغ سرخ شده”، طراحی رستوران یک تجربه غذاخوری جسورانه و در عین حال تصفیه شده را ارائه می دهد که به طرز ماهرانه ای تأثیرات کره ای و آمریکایی را ادغام می کند و آنها را در خط مقدم این ماجراجویی آشپزی فریبنده قرار می دهد.

فضای داخلی رستوران با پالت مواد بد خلق و نور گرمفضای داخلی رستوران با پالت مواد بد خلق و نور گرم
پالت مواد بداخلاق رستوران و نورپردازی گرم، رنگ و بویی عالی برای مرغ سوخاری کره ای ایجاد می کند.

برای ایجاد فضای مناسب برای این تجربه، گروه راکول فضای داخلی تاریک و بد خلق را از مواد غنی و نور کم و گرم انتخاب کرد.

دیوید راکول، بنیانگذار آن، گفت: «هدف ما این بود که جوهره این مفهوم منحصر به فرد و رویکرد نوآورانه در مورد مرغ سرخ شده را به تصویر بکشیم و آن را به یک تجربه غذاخوری به یاد ماندنی تبدیل کنیم.

نشیمن غرفه با پانل های دیوار گچی ترک خورده در بالانشیمن غرفه با پانل های دیوار گچی ترک خورده در بالا
پانل های دیواری گچی دارای جلوه ای ترک خورده شبیه پوست مرغ سرخ شده است

به محض ورود، از مهمانان دعوت می‌شود دست‌های خود را در حوض‌های سنگ صابون چرمی بشویند، که بالای آن ردیفی از نوارهای نورانی به شکل قرص در داخل یک آینه برنزی می‌درخشد که روی دیوارهای جانبی نیز می‌پیچد.

READ  Ibiza Interiors اصطبل های سنگ خشک را به مهمانخانه انعطاف پذیر تبدیل می کند

گذشته از جایگاه میزبان، منطقه‌ای با چهار میز بلند فضایی را برای پیاده‌روی در مقابل پنجره‌های گاراژی ارائه می‌دهد.

میله‌ای بلند که بالای آن سنگ صابون سیاه و روی آن چوب تنبور استمیله‌ای بلند که بالای آن سنگ صابون سیاه و روی آن چوب تنبور است
میله بلند با سنگ صابون سیاه پوشیده شده و جلوی آن با چوب تنبور پوشانده شده است

ناهارخوری اصلی توسط مجموعه ای از غرفه های چرمی سبز و گردویی تیره در دو طرف یک راهروی مرکزی تشکیل شده است.

مجموعه‌ای از طاق‌های نورانی که از شیشه‌های موج‌دار و ماژول‌های برنزی تشکیل شده‌اند که شبیه روغن حباب‌دار در سرخ‌کن‌های پرچرب هستند.

مجموعه شامپاین در جعبه های شیشه ای با نور حباب مانند نمایش داده شده استمجموعه شامپاین در جعبه های شیشه ای با نور حباب مانند نمایش داده شده است
مجموعه گسترده شامپاین این رستوران در جعبه های شیشه ای با نورهای حباب مانند به نمایش گذاشته شده است

در انتهای این راهپیمایی، یک دیوار آینه ای طاق های درخشان را منعکس می کند و توهم فضای دو چندان را ایجاد می کند. در همین حال، پانل‌های دیوار گچی دارای جلوه‌ای ترک خورده هستند که به پوست ترد مرغ سرخ شده تکان می‌دهند.

راکول می‌گوید: پالت مواد به دلیل تمایل به احاطه کردن غذاخوری‌ها در پوششی از گرما، ایجاد مکانی شادی برای حضور در هر زمان ایجاد می‌شد.

گروه راکول فضای داخلی اتمسفری را برای مرکز پرلمن در نیویورک ایجاد می کند

پس از نشستن غرفه اضافی در یک سمت، نوار بلندی قرار دارد که بالای آن سنگ صابون سیاه رنگ است، جلوی آن چوب تنبور و یک قفسه مشروب مشکی درخشان است.

مجموعه گسترده شامپاین رستوران – که ادعا می کند بزرگترین در آمریکا است – در داخل کابینت های شیشه ای نصب شده با چراغ های کره ای شکل که شبیه حباب های غول پیکر هستند، نمایش داده شده است.

منطقه‌ای با میزهای مرتفع که برای غذاخوری‌های پیاده‌رو رزرو شده استمنطقه‌ای با میزهای مرتفع که برای غذاخوری‌های پیاده‌رو رزرو شده است
در جلوی رستوران منطقه ای با میزهای مرتفع وجود دارد که برای پذیرایی از مهمانان در نظر گرفته شده است

راکول می‌گوید: «سایمون و من این باور را داریم که مهم‌ترین چیز در مورد رستوران‌ها این است که چگونه مراسمی را برای یک تجربه مشترک و جشن برگزار می‌کنند و Coqodaq الگوی مناسبی برای آن فراهم می‌کند.»

READ  نور زرد فروشگاه Le Père در نیویورک توسط BoND را روشن می کند

از زمانی که 40 سال پیش، طراح برنده جایزه تونی، شرکت همنام خود را در نیویورک تأسیس کرد، این استودیو به یک فعالیت 250 نفره با دفاتر اضافی در لس آنجلس و مادرید تبدیل شده است.

ایستگاه شستشوی دستی با حوضچه های سنگ صابون چرمی و حلقه های نور در بالاایستگاه شستشوی دستی با حوضچه های سنگ صابون چرمی و حلقه های نور در بالا
به محض ورود، مهمانان تشویق می شوند دست های خود را در حوضچه های سنگ صابون چرمی بشویند

از جمله پروژه های مهمان نوازی اخیر گروه راکول می توان به رستوران متروپلیس و فضاهای لابی در مرکز هنر پرلمن (PAC NYC) و زایتینا در داخل هتل ریتز کارلتون اشاره کرد.

اخیراً چند رستوران مرغ سوخاری را معرفی کرده‌ایم، از جمله مکانی تحت تأثیر دهه 1960 در لس آنجلس و یک غذاخوری با نور نئون در کلگری.

عکاسی توسط جیسون وارنی.

دیدگاهتان را بنویسید