پروژه‌های آناوا و اشلی هریسون نمایشگاهی را توسط هنرمندان نوظهور از ایالات متحده و کارائیب در گالری کارپنترز نیویورک برگزار کرده‌اند که شامل مجسمه‌های بافته شده از کلپ و مبلمان حکاکی شده با دست است.


تماس گرفت گارد جدید: داستان هایی از دنیای جدیداین نمایشگاه بخشی از مجموعه گاردهای نو توسط گروه گالری بین المللی است گالری کارگاه نجارکه در لندن، پاریس و نیویورک مستقر است.

مجسمه های سرامیکی در گالری کارپنترز
بالا: Tiarra Bell یک چراغ ال ای دی خاکستر آبنوس دار و ورق طلا به نام Bondage ایجاد کرد. تصویر بالا: مجسمه های سرامیکی ایزابلا مارون از تکه هایی از آثار قبلی ساخته شده اند.

در محل گالری در منهتن، داستان هایی از دنیای جدید قطعاتی از هفت هنرمند-طراح نوظهور از ایالات متحده و آمریکا را به نمایش می گذارد. کارائیبکه با استفاده از مصالحی از چوب و فلز گرفته تا بتن و کلپ طراحی شده اند.

این آثار با هدف بازگشایی مضامین میراث، مکان و هویت و شامل قطعاتی مانند مجسمه‌های سرامیکی بلند توسط ایزابلا مارون که از پروژه های شکست خورده گذشته ایجاد شده اند.

لامپ پیروت
لامپ Pirouette توسط سوزانا ویور از پشم خام و بتن ساخته شده است

نمایشگاه توسط مدیر قاره آمریکا گالری برگزار شد. اشلی هریسونبا همکاری متصدیان مهمان آنا کارنیک و واوا کارپنتر، بنیانگذاران گروه خلاق پروژه های آناوا.

کارنیک و کارپنتر می‌گویند: «ما عنوان «داستان‌هایی از دنیای جدید» را در پاسخ به ماهیت داستان‌محور کار این طراحان – که همگی به شیوه‌ی خود درگیر موضوعات هویت، میراث و مکان هستند، در نظر گرفتیم. دیزین.

“این همچنین اشاره ای به لنز اروپایی محور گفتمان طراحی و همچنین نسل بعدی استعدادهای خلاق است که روایت های حیاتی و چندوجهی را به گفتگوهای جهانی می آورند.”

Between Rise & Fall به مناظر شهری گذشته مریم ترکیه اشاره دارد

مثلا هنرمند مریم ترکیه بین طلوع و سقوط، منظره شهری خیالی که از خمیر کاغذ ساخته شده و با ساختاری از تخته سه لا ساخته شده است که هم بغداد و هم نیویورک را نشان می دهد، دو مکانی که او به ترتیب در آنجا بزرگ شد و سپس با خانواده اش در سال 2009 به عنوان پناهنده به آنجا گریخت، ارائه می دهد.

READ  هتل د دورگردام، مسافرخانه ملوانان قرن هفدهمی را بر روی داک قرار داده است

کارنیک و کارپنتر اذعان داشتند: «نمایشگاه اشیاء را به‌عنوان مصنوعات تجربه بشری قاب‌بندی می‌کند».

مبلمان چوبی لمینت شده
مبلمان چوبی توسط استودیو طراحی Ibiyanε

تانیا دامب فاینز و الودی دروند از استودیوی طراحی مجسمه مستقر در مارتینیک Ibiyanε Elombe، مجموعه‌ای از مبلمان چند لایه حکاکی‌شده با دست که نشانه‌هایی از چوب‌کاری کارائیب و جنوب صحرا و مجسمه‌ساز فقید آمریکایی وندل قلعه دارد، ایجاد کرد.

کارنیک و کارپنتر می‌گویند: «دروند و فاینز از خاطرات جمعی خانواده الهام می‌گیرند و از قطعات چوبی حکاکی‌شده با دست خود برای ارج نهادن به میراث کارائیب و کامرون استفاده می‌کنند.»

از دیگر پروژه های ارائه شده در این نمایشگاه می توان به Between Salt and Water اثر هنرمند هندی الاصل و ساکن نیویورک اشاره کرد. آنوبها سود.

سود که از تحقیقات خود در مورد پیامدهای زیست محیطی صنعت نساجی با تمرکز بر هند مطلع شد، مجموعه عجیب و غریبی از اشیاء مجسمه‌سازی را از نخ کلپ، کتان، پنبه و نخ ابریشم مصنوعی که بر روی پایه‌های قهوه‌ای به رنگ قهوه‌ای به نمایش گذاشته می‌شود، بافت.

مجسمه کلپ در گالری کارپنترز
Anubha Sood اشیاء مجسمه‌سازی را از کلپ ساخت

این قطعات به دنبال افزایش آگاهی در مورد کاهش جنگل های کلپ به دلیل تغییرات آب و هوایی هستند، در حالی که بر اهمیت ایجاد کار خلاقانه به عنوان یک تمرین شخصی تأکید می کنند.

کارنیک و کارپنتر توضیح دادند: «همه کارها قدرت داستان سرایی طراحی را تجلیل می‌کنند و بر طراحی به عنوان زندگی‌نامه تأکید می‌کنند».

مجسمه ایزابلا مارون
مجسمه ای رنگارنگ از ایزابلا مارون

داستان هایی از دنیای جدید در ادامه می آید فارغ التحصیلان، نمایشگاهی در سال 2017 توسط گالری کارپنترز کارپنترز در لندن که توسط پیش بینی کننده روند، لیدویج ادلکورت سرپرستی شد و خلاقان نوظهور اروپایی را به نمایش گذاشت.

READ  Dezeen Debate خانه‌های روستایی بلژیکی را به نمایش می‌گذارد که به "چنین نتیجه تمیزی" می‌رسد.

کارنیک و کارپنتر توضیح دادند که چه چیزی آنها را به کار روی داستان هایی از دنیای جدید کشاند.

آنها گفتند: “وقتی به ما مراجعه کردند تا آخرین نسخه را به عنوان مهمان انتخاب کنیم، از ما تجلیل شد، زیرا تشخیص دادیم که این پروژه به عنوان یک انحراف از برنامه معتبر و تاریخی اروپایی گالری تلقی می شود.”

ما همچنین متوجه شدیم که این نمایش فرصتی نادر و هیجان‌انگیز را برای صداهای طراحی منحصربه‌فرد در این طرف حوض ارائه می‌دهد تا داستان‌های طراحی را که اغلب در گفتگوهای بین‌المللی اروپایی‌محور شنیده نمی‌شوند، بیان کنند.»

میز استیل در گالری کارپنترز
جروم بایرون، معمار-طراح، قطعاتی از جمله میز ناهارخوری از جنس استیل پتینه را ارائه کرد

گارد جدید بخشی از پروژه نسل بعدی گالری کارپنترز کارپنترز است، یک ابتکار در حال انجام به رهبری هریسون که از هنر رو به رشد و استعدادهای طراحی حمایت می کند.

از دیگر نمایشگاه‌های گذشته گالری می‌توان به مجموعه Slump توسط طراح Paul Cocksedge اشاره کرد که شامل مبلمان ساخته شده از شیشه فشرده شده روی سنگ است.

عکاسی توسط مت هرینگتون.

New Guard: Stories from the New World از 20 اکتبر 2021 تا 22 ژانویه 2022 در گالری کارپنترز کارپنترز در شهر نیویورک به نمایش گذاشته می شود. برای لیستی به روز از رویدادهای معماری و طراحی که در سراسر جهان برگزار می شود، به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید