استودیوی ژاپنی Keiji Ashizawa Design از آجر و پالت رنگی گرم در طراحی خود برای کافی شاپ Blue Bottle در هتل Shiroiya در Maebashi، ژاپن استفاده کرده است.


این استودیو کافی شاپ را که ماه گذشته افتتاح شد، در فضایی در داخل برج سبز تازه ساخته شده در هتل شیرویا طراحی کرد که آن را “غار مانند” توصیف کرد.

کافی شاپ در تپه علفزار
یک درب کشویی شیشه ای بزرگ برای به حداکثر رساندن نور در داخل کافی شاپ و اطمینان از دیده شدن پیشخوان از بیرون استفاده شد.

موسس استودیو آشیزاوا به Dezeen گفت: “احساس ساختار اصلی فضای داخلی قبل از ساخت به معنای واقعی کلمه سخت و ممنوع بود.”

من تصمیم گرفتم با به کار بردن لحن گرمتر در سرتاسر کف، روی پیشخوان، مبل و مبلمان، و در عین حال با استفاده از حالت اصلی، یک ویژگی سرگرم کننده داشته باشم که در آن فضای خانگی در فضای داخلی با احساس سنگی متمایز ورودی غار همراه باشد. سازه بتنی شامل ستون ها و تیرها در فضا.”

کفپوش آجری در کافی شاپ
کفپوش از آجر ساخته شده است که اغلب در ساختمان های تاریخی محلی استفاده می شود

نوعی آجر که معمولاً در ساختمان‌های تاریخی مایباشی یافت می‌شود برای کف‌ها استفاده می‌شد که میله پیشخوان برای تکمیل رنگ‌آمیزی آن گچ‌کاری شده بود.

مبلمان کافه به طور ویژه با همکاری Karimoku Furniture طراحی شده است که همچنین با همکاری طراحی کیجی آشیزاوا در یک کافی شاپ بطری آبی در منطقه شیبویا توکیو.

ستون بتنی و مبلمان نارنجی
مبلمان مخصوص کافی شاپ طراحی شده بود

وسایل روشنایی در کافه و همچنین جزئیات روی مبلمان از مس ساخته شده اند.

READ  جاروبرقی ربات Matic گرد و غبار را جمع آوری می کند اما داده های شخصی شما را جمع آوری نمی کند

«با توجه به بافت آجرها و پیشخوان‌ها، برای وسایل روشنایی و مبلمان، مس با درخشندگی ملایم، سیم‌های کاغذی برای دستگیره‌های ورودی و تودوزی مبل‌ها را انتخاب کردیم که مجموعه‌ای از مواد قابل لمس و احساس هستند. استودیو گفت.

مانند سایر قهوه‌فروشی‌های بطری آبی، پیشخوان بار به گونه‌ای قرار دارد که از بیرون قابل مشاهده باشد.

صندلی های چوبی
کافی شاپ به صورت فضایی غار مانند طراحی شده بود

آشیزاوا افزود: «اگرچه فضای نسبتاً کوچکی است، اما ما سعی کردیم با ارائه نیمکت های مبل به عنوان اصلی ترین نوع نشیمن، محیطی پارک مانند ایجاد کنیم که بتوان به راحتی در آن نشست.

“به ویژه، ما اطمینان حاصل کردیم که مبل بزرگی که در وسط قرار دارد برای مشتریان در هر سنی، از کودکان کوچک، والدین گرفته تا افراد مسن، راحت باشد تا فضا برای همه احساس خوشایند داشته باشد.”

یک اثر هنری جدید توسط هنرمند محلی یوشیو شیراکاوا، مطالعه ای در مورد تاریخچه مایباشی با عنوان “بدن اژدها آکاگیاما” برای دیوار انتخاب شد.

تاریخچه خود Shiroiya به بیش از 300 سال قبل باز می‌گردد و هتل موجود در دهه 1970 در سال 2008 بسته شد.

مبلمان چوبی و مسی
برای تکمیل کفپوش آجری از مس استفاده شده است

در دسامبر 2020 پس از بازسازی شدیدی که توسط معمار سو فوجیموتو طراحی شده بود، بازگشایی شد که طبقات داخلی ساختمان قدیمی برداشته شد و برج سبز – تپه‌ای پوشیده از چمن شامل کابین‌ها – جایی که کافی‌شاپ در آن قرار دارد، ساخته شد.

Blue Bottle Coffee در سال 2002 توسط جیمز فریمن در اوکلند کالیفرنیا توسط جیمز فریمن تأسیس شد و از آن زمان به کافه‌های زنجیره‌ای در سراسر ایالات متحده و آسیا تبدیل شده است که چندین کافه در ژاپن دارد.

READ  آیا پارچه Sunbrella ارزشش را دارد؟ بررسی فضای باز و داخلی، 2 سال در حال ساخت

عکاسی توسط بن ریچاردز انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید