با همکاری سازنده مبلمان ژاپنی طراحی شده است کریموکو، پیانوی مفهومی 50 سالگی رولاند مطالعه “اگر؟” – ترکیبی متهورانه و مونتاژ شده از بلوط نارا ژاپنی که در یک فرم واحد شامل یک سیستم 360 درجه با 14 بلندگو و با پیشنهادی حتی وحشی‌تر: هواپیماهای بدون سرنشین برای صدای فراگیر.

نمای پشتی پیانوی مفهومی چوب بلوط بیضوی ساخته رولند در اتاقی که روی فرش نارنجی قرار گرفته است.

رولاند کانسپت پیانوی پنجاهمین سالگرد را به نوادگانی غیرمشابه، یعنی پیانوی بزرگ ابسیدین 2020 GPX-F1 Facet این برند متصل می‌کند. در حالی که این طرح دارای روح اکتشافی است، خطوط مستطیلی با ظاهر تقریباً جواهری را نیز به نمایش گذاشت. از سوی دیگر، پیانوی مفهومی پنجاهمین سالگرد، فرم گرد ارگانیک گرمی به خود می‌گیرد که با چوب بلوط ژاپنی نارا که از هوکایدو تهیه شده است، برجسته می‌شود.

عکس با جزئیات 14 بلندگوی 360 درجه در داخل رولند کانسپت.

عکس با جزئیات 14 بلندگوی 360 درجه در داخل رولند کانسپت.

این برند آلات موسیقی از استعدادهای سازنده مبلمان ژاپنی Karimoku برای ایجاد طرح بیضوی با لایه های ماشینی برش قطعات چوبی استفاده کرد که به یکدیگر متصل شده اند تا بدنه را تشکیل دهند – تلاشی روشمند برای استفاده از روش های باستانی که زمانی برای ساخت مجسمه های چوبی بودایی با مجسمه های معاصر استفاده می شد. تکنیک های چاپ سه بعدی این پروژه خود از مفهوم «موسیقی مبلمان» یا موسیقی که مانند مبلمان در یک فضا می شود، از پدر موسیقی محیط کلاسیک اریک ساتی الهام گرفته شده است. ممکن است متوجه شوید که چگونه رابطه ساز با فضای منفی، استفاده از موسیقی خود ساتی از سکوت را برای تأکید بر صدای پراکنده تداعی می کند.

عکس با جزئیات از صفحه نمایش تبلت مرکزی پیانو و بالای کلیدها.

یک تبلت صفحه لمسی در درب مرکزی تعبیه شده است. نمایشگر که فقط در حالت باز آشکار می شود، به کیبوردیست ها امکان دسترسی به اتصال بلوتوث، دسترسی به اینترنت، کنفرانس ویدیویی، برنامه های آموزش پیانو و آموزش های پخش جریانی را می دهد.

پیوستن مشابه گذشته و آینده در درون عمل می کند. یک توپ بلندگوی 360 درجه در داخل کانسپت پیانوی پنجاهمین سالگرد قرار دارد که شامل آرایه ای از 14 بلندگو است که قادر به شلیک صدا در هر جهتی است، “هفت در سمت راست و هفت در سمت چپ” و در نتیجه صدای سه بعدی غوطه وری ایجاد می کند. .

READ  آموزش و پرورش اولین دفتر در دنور نشانه هایی از "فرهنگ خارج از شهر" شهر را دریافت می کند

نمای جلوی پیانوی مفهومی 50 سالگی رولاند با درب باز و صندلی در جلو.

تیم می خواست که صدا در واقع از هوای اطراف بازیکن پخش شود. راه حل؟ یک جفت بلندگوی هواپیمای بدون سرنشین که روی پیانو شناور هستند.

بالای سر رولند کانسپت در برابر فرش نارنجی با چهار هواپیمای بدون سرنشین که بالای سرشان پرواز می کنند.

و اگر طراحی خود به اندازه کافی بیهوده نبود، رولاند گنجاندن بلندگوهای هواپیمای بدون سرنشین را تصور کرده است تا روی پیانو شناور شوند تا معادل پرواز تجربه Dolby Atmos را ایجاد کند (در حال حاضر صرفاً یک پیشنهاد مفهومی است، توجه پهپادها یک حضور بسیار شنیدنی در عمل). رولند در حال تلاش برای حل چند مشکلی است که هنگام افزودن پهپادهای پرنده به فعالیتی که صدای محیط نمی تواند تجربه را تضعیف کند، حل کند: تأخیر و صدای پر سر و صدا از طرفداران پهپاد. آنها در حال بررسی ترکیب فناوری هستند که موقعیت پهپاد را برای بهینه‌سازی صدای درک شده تنظیم می‌کند، و پهپاد را «زمانی که صدا ملایم است» نزدیک‌تر می‌کند و زمانی که صدا بلند است دور می‌شود.

صنعتگر در حال سمباده زدن بدنه پیانو مدل مفهومی پنجاهمین سالگرد.

پیانوی مفهومی رولاند پنجاهمین سالگرد به بهترین وجه به عنوان معادل یک خودروی مفهومی خودرویی دریافت می‌شود: یک سرمایه‌گذاری اکتشافی که برای فشار دادن به محدودیت‌های آنچه ممکن است بعداً در محصولات نسبتاً واقعی‌تر (و قابل تولید) گنجانده شود، استفاده می‌شود. اما به عنوان یک شی، کیبورد پیانوی 88 کلیدی نمونه‌ای خیره‌کننده از جایی است که صنایع دستی و فن‌آوری مبتنی بر موسیقی، تمام نت‌های مناسب را به صورت هماهنگ به نمایش می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید