alt

کف تاسیسات لبنی خود را برای تاسیسات لبنی انتخاب کنید

مانند اکثر تاسیسات فرآوری مرطوب ، کارخانه های لبنیات و پنیر می توانند محیط های چالش برانگیزی برای بتن های محافظت نشده باشند!

سیستم های محافظ کف پوش باید مقاومت شیمیایی کافی در برابر چربی های لبنی خورنده ، اسیدهای لاکتیک و پروتئین ها داشته باشند و همچنین یک سطح ضد لغزش ، به راحتی تمیز و چربی زدایی را ارائه دهند.

چالش ها

علاوه بر مضر مواد شیمیایی، کف موجود در تاسیسات فرآوری پنیر و لبنیات اغلب تحت لیفتراک سنگین و تردد کامیون های پالت و همچنین شرایط شوک حرارتی ناشی از تمیز کردن بخار تحت فشار است – هر دو می توانند منجر به آسیب مکانیکی شوند!

مواد شیمیایی مضر و شوک حرارتی می تواند منجر به آسیب غیرقابل برگشت کف شود

خوشبختانه ، رزین های مخصوص و سیستم های پوشش کف ضد باکتری وجود دارد که برای تهیه غذا برای همه مناطق در چنین محیط هایی طراحی شده اند.

منطقه پردازش

در منطقه پردازش ، کف تاسیسات لبنی و پنیری ممکن است در معرض نشت آب ، شیر ، آب نمک و آب پنیر باشد ، این امر باعث ایجاد لغزش و خطر بهداشتی می شود.

سیستم های کفپوش رزینی یک سطح غیر متخلخل ، صاف و بدون درز را تضمین می کند که هیچ جایی برای رشد باکتری ها یا هاگ کپک وجود ندارد. در حین حل مسئله باکتری ها ، می توان برای بهبود مقاومت در برابر لغزش در چنین مناطقی ، یک بافت مثبت نیز اضافه کرد.

سطح بافت مقاومت در برابر لغزش را بهبود می بخشد

سیستم های رزینی با خواص ضد باکتریایی گنجانیده شده نیز می توانند برای چنین مناطقی انتخاب شوند.

READ  اتاق های چند منظوره آپارتمان روتردام اولی هکمن را بهینه می کند

سالن شیردوشی

برای مناطق پردازش مرطوب مانند سالن های شیردوشی، مقاومت شیمیایی و مقاومت در برابر لغزش از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

کف سالن شیردوشی باید دارای مواد شیمیایی و ضد لغزش باشد

به همین ترتیب ، برای مناطق پردازش ، سیستم های کف رزین پلی اورتان به لطف لغزش و خواص مقاوم در برابر مواد شیمیایی برای استفاده در اینجا ایده آل هستند. مقاومت در برابر لغزش نه تنها برای کارمندان در حال حرکت در فضا ، بلکه برای دامها نیز مهم است. ایمن و راحت نگه داشتن همه کاربران از فضا از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیستم های تخلیه می توانند به این کمک بیشتری کنند زیرا آب ایستاده می تواند به سرعت تخلیه شود ، مقدار آب موجود در کف و همچنین باکتری هایی که در شرایط مرطوب تلاش می کنند ، کاهش می یابد.

زهکشی مناسب هم برای بهداشت و هم مقاومت در برابر لغزش مهم است

مناطق ذخیره سازی

فضایی که برای عملکرد “روان” تأسیسات بسیار مهم است ، انبار است. هرگونه دست انداز ، ترک یا نقص در سطح آن می تواند عواقب جدی بر روی توانایی حرکت سریع و موثر کامیون های لیفتراک در میان سیستم رکینگ باریک داشته باشد.

محل های ذخیره سازی نیاز به کفپوش صاف و مناسب برای کامیون های لیفتراک دارند

سیستم های پوشش عرشه پلی اورتان، اغلب در مناطق پارکینگ وجود دارد یک انتخاب محبوب در انبارها ، به ویژه در مکان های بارگیری نقطه است. انعطاف پذیری و دوام تنها مزیت چنین راه حل هایی نیستند ، همچنین شناخته شده است که پوشش عرشه برای افزایش زیبایی فضا ، ایجاد یک محیط روشن تر و امن برای بازدید.

READ  ده فضای داخلی خانه با چیدمان خلاقانه طرح شکسته

دفاتر

فضاهای اداری که معمولاً در حومه شهر واقع شده اند مناطق پردازش پنیر و لبنیات، می تواند تزئینات بیشتری نسبت به سایر مناطق سایت داشته باشد. با این حال ، لازم نیست که سبک قبل از ماده باشد ، زیرا محلول های تزئینی با خواص محافظتی در دسترس هستند.

راهروها می توانند در معرض مواد شیمیایی باشند که از طریق کفش کارکنان حمل می شوند

کفهای اداری به همان اندازه که در مناطق پردازش قرار دارند ، در معرض مواد شیمیایی و مواد ریخته شده قرار دارند ، زیرا به راحتی می توان از کف کفش کارکنان استفاده کرد. به همین دلیل است که مقاومت در برابر لغزش و شیمیایی بسیار مهم است ، تا اطمینان حاصل شود که کف ها برای مدت زمان طولانی به بهترین شکل خود نگاه می کنند.

آیا می خواهید در مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید راه حل های کفپوش ایده آل برای صنعت پنیر و لبنیات؟ لطفا در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

استفانی ساموئل

استفانی ساموئل سفیر برند دیجیتال در تولید کننده جهانی کف پوش رزین Flowcrete Group Ltd. نقش استف شامل بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، حمایت از نام تجاری آنلاین و مدیریت وبلاگ allthingsflooring.com است.

دیدگاهتان را بنویسید