برند ژاپنی Karimoku Case با استفاده از چوب و پالت رنگی خنثی، آپارتمانی را در بالای تپه در توکیو دوباره طراحی کرده است تا «فضای آرام و بی‌صدا» ایجاد کند.

این پروژه که Azabu Hills Residence نام دارد، توسط پرونده کاریموکو – استودیویی که توسط Karimoku Furniture با همکاری استودیوهای طراحی توسعه یافته است کیجی آشیزاوا و معماران هنجار.

استودیو از این پروژه به عنوان فرصتی برای بهینه سازی استفاده از چوب محلی زلکوا استفاده کرد که به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار نمی گیرد.

فضای داخلی نشیمن رزیدنس آزابو هیلز در ژاپنفضای داخلی نشیمن رزیدنس آزابو هیلز در ژاپن
این آپارتمان دارای مبلمان ساخته شده از چوب زلکوا است

کیجی آشیزاوا، طراح اصلی، به Dezeen گفت: “ما با داستان این که چگونه زلکوا قبلاً یک ماده رایج در ژاپن بود، اما اکنون در حال تراشه و دور انداختن است، همدردی کردیم و آرزو داشتیم که از طریق این پروژه امکانات زلکوا را کشف کنیم.”

او ادامه داد: «وقتی برای اولین بار نمونه آن را دیدم، احساس کردم که رنگ قرمز ملایم آن، همراه با داستان آن، با این پروژه مطابقت دارد.

ما تصمیم گرفتیم فضای داخلی را با استفاده از zelkova ایجاد کنیم که با نور ملایم سمت شمالی هماهنگ باشد.

نمای فضای نشیمن اقامتگاه توکیو توسط Karimoku Caseنمای فضای نشیمن اقامتگاه توکیو توسط Karimoku Case
یک پالت مواد خنثی یک “فضای آرام و آرام” ایجاد می کند.

آپارتمان 226 متری در اطراف یک منطقه نشیمن بزرگ و با پلان باز و اتاق غذاخوری متمرکز شده بود که با پنجره های کف تا سقف روشن می شد.

فضای کاری کوچکی که پشت دیوار در فضای نشیمن قرار گرفته است، از فضای داخلی بزرگ استفاده می کند و با میز، صندلی و قفسه ساخته شده از چوب زلکوا مبله شده است.

فضای میز در Azabu Hills Residence در توکیوفضای میز در Azabu Hills Residence در توکیو
دیوارهای گچی سفید و کف چوبی فضاهای نشیمن را مشخص می کند

فضای داخلی مینیمالیستی با دیوارهای سفید بافت دار و چوب مورد استفاده برای کفپوش، قاب پنجره و یراق آلات، که با مبلمان کرم، وسایل روشنایی کاغذی و آثار هنری تزئینی به هم گره خورده اند، تعریف می شود.

READ  جمعی از معماران رستوران Kotori را در سائو پائولو طراحی می کنند

در فضای نشیمن، از صفحه های چوبی مشبک برای جداسازی برنامه ها و همچنین ایجاد تهویه متقاطع از طریق فضا برای ایجاد فضای داخلی مطبوع استفاده شد.

آشیزاوا گفت: «با توجه به اینکه این اقامتگاه در وسط شهری بزرگ مانند توکیو قرار دارد، داشتن فضایی مانند خانه که به شما احساس راحتی می‌کند، مهم بود.

ما از آرامش و آرامش لازم برای رسیدن به این هدف آگاه بودیم و فضای داخلی را با مبلمان، نور و هنر به خوبی طراحی کردیم تا محیطی را برای این منظور ایجاد کنیم.»

فضای ناهار خوری مینیمالیستی در رزیدنس آزابو هیلز در توکیوفضای ناهار خوری مینیمالیستی در رزیدنس آزابو هیلز در توکیو
صفحه های چوبی مشبک اجازه تهویه را در خانه می دهند

یک پیشخوان ساخته شده از چوب زلکوا فضای نشیمن و آشپزخانه مجاور را تقسیم می کند و در عین حال به عنوان یک فضای اضافی برای نشستن و غذاخوری نیز عمل می کند.

در داخل آشپزخانه، کابینت‌هایی که از قاب‌های چوبی شبکه‌ای ساخته شده‌اند، با روکش‌های بتنی تکمیل شده‌اند، که با کف‌پوش‌های ترازو کاشی‌شده تکمیل شده‌اند که در ورودی خانه نیز دیده می‌شود.

فضای داخلی اتاق خواب آپارتمان توکیو توسط Karimoku Caseفضای داخلی اتاق خواب آپارتمان توکیو توسط Karimoku Case
اثاثیه، وسایل روشنایی کاغذی و قطعات آثار هنری فضای داخلی را به هم گره می زند

قاب های چوبی توری هم برای ذخیره سازی در قسمت نشیمن و هم برای یک دیوار در اتاق خواب اصلی که در آن خانه با کف فرش به فضایی دنج تبدیل می شود، تکرار می شود.

یک صندلی دایره‌ای شکل و میز مرمری در مقابل پنجره‌های اتاق خواب از کف تا سقف قرار دارد و یک میز مطالعه در گوشه آن قرار دارد.

فضای داخلی اتاق خواب آپارتمان مینیمالیستی توکیو توسط Karimoku Caseفضای داخلی اتاق خواب آپارتمان مینیمالیستی توکیو توسط Karimoku Case
قاب های چوبی شبکه ای در آشپزخانه، فضای نشیمن و اتاق خواب وجود دارد

دیگر پروژه‌های اخیراً تکمیل شده با فضای داخلی مینیمالیستی شامل یک کلینیک دندانپزشکی در مونترال است که برای احساس «خانه کسی» طراحی شده است و یک میخانه لندن که به یک نمایشگاه جواهرات ساخته شده است.

READ  شاهکار کوه با جزئیات بی عیب و نقص طراحی شده است

عکاسی توسط توموکی کنگاکو.


اعتبار پروژه:

معمار: طراحی کیجی آشیزاوا
معمار پروژه: کیجی آشیزاوا / ریوتا مارویاما
مشتری: reBITA / NTT همکاری توسعه شهری توکیو
ساخت و ساز: تماریکس
همکاری مبلمان: معماران هنجار
مبلمان:
پرونده کاریموکو
نورپردازی: کوجیما شوتن/سایتو شومی
طرح روشنایی: شفق قطبی / یوشیکی ایچیکاوا
طراحی داخلی: یومی ناکاتا

دیدگاهتان را بنویسید