زمانی که این پست فروشگاه پاپ آپ طراح Yinka Ilori را در شوردیچ، شرق لندن منتشر می کند، متوجه می شوید که با شروع سال جدید، درهای قاب بندی شده کالیدوسکوپیک خود را بسته است. ایلوری با لوازم خانگی و محصولات سبک زندگی ساخته خود، پاپ آپ را به عنوان سرودی برای کسب و کارهای مستقل کوچک و مکان‌سازی آن‌ها در جوامع سراسر جهان در نظر گرفت – پیامی که با شور و نشاطی شاد و رنگارنگ با میراث طراحی غرب آفریقا ارائه می‌شود. فقط می توانم امیدوار باشم که این پاپ آپ اولین بار در میان بسیاری از موارد باشد.

پاک کردن خاطرات مربوط به ابزارهای پوشیدنی آزمایشی خیلی زود معروف به Google Glass از چند سال قبل کار سختی است. قابلیت‌های محدود همراه با استایل درجه یک، اثری شبیه به عینک‌های نامناسب بر روی پل من گذاشت. به همین دلیل است که من با توقعات بسیار کم – اگر نگوییم سطحی از تحقیر – از این عینک هوشمند جدید Ray-Ban Meta آمدم. بگذارید بگویم، این عینک هوشمند نقطه مقابل تجربه گوگل گلس است. آنها خوب به نظر می رسند، همه چیز را ساده نگه می دارند و بنابراین به راحتی کار می کنند، و فیلم و عکس ها را با وضوح شگفت انگیزی ضبط می کنند. اگرچه من هنوز در مورد مسائل استفاده در فضاهای عمومی و حریم خصوصی نگران هستم، و احتمالاً ارتقاء به برخی از Wayfarers با اندازه بزرگ‌تر از آن سود می‌برم – از اینکه می‌توانم هنگام پیاده‌روی بدون دست زدن به تلفنم، فیلم ضبط کنم و عکس بگیرم، واقعاً لذت بردم. و یکبار هوش مصنوعی چندوجهی با فارغ التحصیلان از نسخه بتا به یک ویژگی پیشرفته تر، به نظر می رسد که وعده ابزارهای پوشیدنی به جریان اصلی تبدیل شود، به واقعیتی که سال ها وعده داده بودیم نزدیک تر می شود.

READ  یک خانه قرمز مدرن در سوئد در نزدیکی دایره قطب شمال

به همان اندازه که علاقه‌های زیادی در زندگی‌ام داشتم، به‌طور تصادفی به سراغ کتاب کیت کرافورد رفتم. با تماشای فیلم شروع شد بعد از یانگ (یکی که من به شدت توصیه می کنم هم برای روایی و هم برای جهت هنری عالیش؛ کارگردانی آن توسط همان فیلمساز پشت مدار معماری، کلمب). این فیلم در مضامین هویت، هوش، حافظه و آنچه که دقیقاً ما را انسان می‌سازد، با درون‌بینی آرامی که اغلب هنگام بررسی پیامدهای اجتماعی هوش مصنوعی غایب است، می‌پردازد. این فیلم بر اساس مجموعه ای متشکل از 13 داستان کوتاه از الکساندر واینستاین ساخته شده است بچه های دنیای جدید، که بلافاصله بعد از شیفتگی فیلم خواندم. که به نوبه خود در نهایت من را تحویل داد اطلس هوش مصنوعی به عنوان کسی که معتقد است هر اثر داستانی بزرگ در واقع پایه و اساس خود را دارد، تحقیقات کرافورد در مورد تاریخچه و پیامدهای هوش مصنوعی مانند فانوس دریایی در دریای متلاطم هذلولی می درخشد. من هنوز کتاب را تمام نکرده‌ام، اما این تا حدی به این دلیل است که به بازخوانی صفحاتی که از بینش‌های آن نیرو می‌گیرند، برمی‌گردم.

دیوید راجر، مدیر هنری خلاق ناسا، همسایه و هم دوست است، که دیدن و شنیدن صحبت های او در میان چهره های برجسته دیگر، از جمله طراح پنتاگرام، مایکل بیروت، و رابط سرگرمی و برندسازی ناسا، برت اولریش، بسیار هیجان انگیز است. تاریخچه یکی از نمادین ترین لوگوتایپ ها با خالق آن، ریچارد دان. لوگوهای کمی وجود دارد که بخواهم خودم را با آن‌ها تزئین کنم، اما آن ترکیب 4 حرفی منحنی همچنان این کار را برای من به عنوان نمادی از علم، کنجکاوی و ظرافت تایپوگرافیک انجام می‌دهد – نمادی ماندگار از پتانسیل بشریت.

READ  Untitled مواد گرانبها را به خانه کنار ساحل اضافه می کند

آیا شنیده اید؟ آن بشقاب های براق نقره ای 1 و 0 که به دیسک های فشرده معروف هستند بازگشت از روی کنجکاوی، و به دلیل در دسترس بودن سی‌دی‌های مقرون‌به‌صرفه و مقرون‌به‌صرفه، اخیراً یک سی‌دی از متخصص بریتانیایی Hi-Fi Cambridge Audio را اضافه کردم. همراه با سیستم All-in-One Evo 75 آنها بلندگوهای منطبق من در دوران بیماری همه گیر خرید کردم، قرار دادن دیسک در سینی حمل و نقل و فشار دادن مجدد پخش پس از سال ها غیبت رسانه، هم هیجان انگیز و هم کمی عجیب بود. حافظه عضلانی ممکن است تحلیل رفته باشد، اما لذت نشستن و گوش دادن به موسیقی با حضور و هدف تنها چند دقیقه آشکار می شود. درست پایین به پانل های جانبی قابل تغییر. من هنوز موسیقی را پخش می‌کنم، اما گوش دادن به سی‌دی‌ها چیزی شبیه به آیین آماده کردن قهوه است: آهسته‌تر، نیاز به حضور شما، و در نهایت منجر به تجربه لذت‌بخش‌تری می‌شود.

این پست حاوی لینک های وابسته است، بنابراین اگر از یک لینک وابسته خرید کنید، پورسانت دریافت می کنیم. برای حمایت از دیزاین شیر متشکریم!

گرگوری هان سردبیر ارشد دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید