الگوهای شبکه و خطوط واضح توسط یک پالت رنگ خاکی در فضای داخلی هتل در چنگدو ، چین ، توسط شرکت محلی طراحی طرحی نرم شده است.

واقع در ساختمانی از سال 2002 که قبلاً به عنوان مغازه و دفاتر مورد استفاده قرار می گرفت ، مساحت 3209 متر مربع هتل بودا بین خیابان ییژو شلوغ شهر و یک محله آرام اجتماع قرار دارد.

لابی هتل بودا با پیشخوان و سقف منحنی پوشیده از کاشیهای زرد
کاشی های زرد در لابی هتل Buda (بالا) و در راه پله ای که به اتاق های مهمان منتهی می شود (تصویر بالا)

معماران به دزین گفتند: “برای اقامت در هتل ، ما امیدواریم که به فرایند ادغام دست یابیم ؛ تجربه ای از حافظه و حالت فراموش شدن.”

“[A] مکانی گرم ، لطیف ، راحت و آرامش بخش – امیدواریم که این یک تجربه فداکارانه باشد. “

راهرو با کاشی زرد با نور ملایم در هتل توسط Archetype
راهروها از طریق لکه های سطح پایین فرو رفته ، از نظر جوی روشن می شوند

نمای خارجی هتل با تخته سیلیکات کلسیم به رنگ زغال پوشانده شده است. ورودی ورودی پوشیده از تخته های گردو و کاشی های زرد خردلی مستطیلی ، مسافران را به داخل خانه راهنمایی می کند.

کاشی های خردل در داخل لابی هتل جایی ادامه می یابند که از سقف قوسی که معماران گفته اند برای برانگیختن فضای دلباز نصب شده است ، امتداد دارند.

راهرو با کاشی زرد و صندلی راحتی در اتاق خواب میهمانان هتل بودا
اتاق های هتل به طور طبیعی روشن هستند و دارای مبلمان رنگ روشن هستند

این استودیو گفت: “هدف اول دادن عمق و تحمل نور به فضا است و هدف دوم پیچیدن به دور اشکال ، به منظور درک راحتی در ذهن است.”

“پرش در رنگ ها برای تعیین آرامش و لطافت هتل است و ما برای حفظ دمای بصری هتل رنگ زرد را انتخاب کردیم. انتخاب کاشی های زرد خردلی برای افزایش تجربه دقیق در عین اطمینان از دوام هتل است. این همچنین تضاد شدیدی بین هتل و محیط اطراف ایجاد می کند. “

READ  مارک تورپ غرفه ای مدرن را تصور می کند که بر فراز یک دریاچه معلق است

در لابی ، کاشی ها با دیوارهای سفید ترد و چوب گردوی تیره ترکیب شده اند. راه پله ای با مجسمه های کروی خالدار نصب شده در طاقچه ها به 57 اتاق مهمان هتل منتهی می شود.

راهروهای تاریکی که با نور کم سطح فرو رفته در جوی روشن می شوند ، توسط درهای قاب گردو مجهز به شیشه های مفتول مفتول ، سوراخ می شوند.

راهروهای کاشی زرد و تختخواب با ملافه های سفید در فضای داخلی هتل توسط آرکی تایپ
چهار چوب درهای چوب گردو به اتاق خواب ها راه می یابد

برخلاف راهروهای تاریک و فضاهای لابی ، اتاق های هتل به طور طبیعی روشن هستند. تخته های گردوی تیره در داخل اتاق ادامه یافته و از آن در مبلمان و کرکره های پنجره استفاده می شود ، در حالی که کاشی های مستطیلی سفید رنگ ، ملافه های سفید و چرم قهوه ای حال و هوای سبک تری ایجاد می کند.

این هتل همچنین شامل سالن بدنسازی ، رستوران ، بار ، دفتر و اتاق جلسات است.

درهای چوبی و پیشخوان های سنگ قرمز در سرویس بهداشتی هتل بودا
در حمام ها ، چوب با شمارنده های سنگی تضاد دارد

سازمان طراحی آرکی تایپ در سال 2014 توسط جینان لیائو در چنگدو تاسیس شد.

از دیوار کاشی کاری منحنی نیز برای راهنمایی مشتری در داخل این شیرینی پزی حداقل در Hangzhou استفاده می شود ، در حالی که کاشی های صورتی به نمای داخلی یک تخت لندن اضافه شده اند تا نمای بیرونی غیرمعمول ایجاد کنند.

عکاسی توسط Chuan HE / اینجا عکاسی فضایی است.

دیدگاهتان را بنویسید