بینایی شاید حادترین حسی باشد که انسان با آن اطلاعاتی درباره جهان – در زمینه فضای داخلی، فضا – تشخیص می‌دهد تا جایی که می‌تواند واکنش احشایی را برانگیزد. در صورت استفاده صحیح، تصاویر پس زمینه می تواند به طور چشمگیری از اهداف زیبایی شناختی و پرانرژی یک طراحی کاملا تحقق یافته حمایت کند. هنگام معرفی رنگ، الگو و بافت در هر مقیاسی، مهم است که در نظر داشته باشید که چگونه آن عناصر ممکن است معنای عمیق‌تری داشته باشند و با چه کسی ممکن است طنین‌اندازی وجود داشته باشد.

من همیشه آن را با مشتریانم به مکانی احساسی برمی گردم. اولویت دادن به آنچه که آنها در زندگی خود می روند و تأثیری که بر قصد و استفاده از فضا می گذارد برای من بسیار مهم است. سارا ریگانو، طراح ارتعاشی و بنیانگذار فرم + نور. او می افزاید: «از آنجا به آرامی آنها را به سمت آنچه می تواند بیشترین فایده را داشته باشد راهنمایی می کنم، زیرا فضاهای ما ظروف حیاتی هستند که اگر چنین رفتار کنیم می توانند ما را پرورش دهند، التیام دهند و الهام بخشند. «به عنوان مثال، کسی که نیاز به زمین‌گیری، مهلت یا کاهش اضطراب دارد؟ اشکال ارگانیک، بازتاب های دنیای طبیعی، رنگ های خاموش. از دست دادن، اندوه، ناراحتی یا مشکل خواب کار می کنید؟ رنگ های ملایم، خطوط منحنی، فرم های تار. به دنبال الهام، تمرکز، مرزها هستید؟ الگوهای پررنگ، خطوط قوی، رنگ‌های بیانی.”

با وجود بازاری فوق اشباع در طرح‌های طرح‌های سطحی و گزینه‌های بی‌شماری، تجزیه چاپ‌ها برای یافتن چاپی که مطابق با سلیقه، بودجه، محدودیت‌های نصب و همچنین موادی مانند چاپ، گچ، یا پارچه باشد، دشوار است. لورا گیدو کلارک، مدیر خلاق سابق نوآوری مواد در هرمان میلر و بنیانگذار عاشق رنگ خوب، یک نقشه راه برای کسانی که به دنبال تصمیم گیری دقیق هستند – و کمی تفسیر انسان شناختی در مورد زبان بصری معاصر ارائه می دهد. Guido-Clark آن را به چهار خط مشترک تقسیم می کند:

READ  Artish Studio x CICIL Collab استعدادهای کارولینای جدید را برجسته می کند

نمادشناسی عمودی به افقی

مطالعات نشان می دهد که خطوط افقی آرام تر از همتایان عمودی خود هستند. کارشناسان استدلال می‌کنند که خطوط افقی نشان‌دهنده فضاهای باز گسترده و وسعت است، یا در ابتدا، جایی که تهدیدی نمی‌تواند پنهان یا تهدیدکننده باشد، زیرا از دور قابل مشاهده است. در مقابل، خطوط عمودی می تواند حاکی از عظمت یا معنویت باشد، حرکات گسترده ای از زمین پایین تا آسمان بالا. آنها همچنین می توانند بر اساس وزن خط که در آن ضخامت، ضخامت و کدورت در ارتباط مستقیم با آن هستند، استحکام را نشان دهند.

بازنمایی عاطفی

بخش زیادی از پاسخ احساسی به کاغذ دیواری از متناظر هم‌شکلی ناشی می‌شود – اینکه چگونه بیننده اطلاعات را تفسیر می‌کند، معنا پیدا می‌کند و پاسخی را بر اساس تجربیات گذشته فرموله می‌کند. بسیاری از رنگ‌ها، شکل‌ها و الگوها از طبیعت بیرون می‌آیند و حاکی از علاقه ذاتی به گیاهان و جانوران هستند، در حالی که برخی دیگر، چاپ‌ها را با انرژی ناملموسی آغشته می‌کنند. انرژی پویا و جنبشی در مجاورت و مقیاس چاپ ایجاد می شود که توجه را می طلبد. ارتعاشات بصری بیقراری ایجاد می کند.

ارگانیک در مقابل هندسی

ترکیبات می توانند خود را با هر ترکیبی از اشکال ارگانیک و هندسی تشکیل دهند. اشکال ارگانیک در دنیای طبیعی یافت می‌شوند و اغلب حس یکنواختی یا کمال را با روح مبادله می‌کنند، در حالی که اشکال هندسی در تضاد کامل به نظر می‌رسند که انسان یا ماشین ساخته شده‌اند. این اغلب تفاوت بین جریان و سهولت، یا سختی و نظم است.

READ  Siphonysta دم کردن سیفون قهوه را به مدت 3 دقیقه ساده می کند

داستان رنگ

برخلاف رنگ یکنواختی که تنها با پوشش آن در نور فعال می شود، کاغذ دیواری ها دارای رنگ های چند وجهی هستند که اغلب تحت تأثیر رنگ های زیرین قرار می گیرند. طرح‌های تک رنگ یا آنالوگ دلالت بر حس آرامش یا هماهنگی دارند در حالی که رنگ متضاد که از طریق الگو بیان می‌شود می‌تواند سرزندگی ایجاد کند. درک رنگ نیز تحت تأثیر شکل، سایه و نزدیکی عناصر رنگی دیگر قرار می گیرد.

انتخاب زیر مجموعه کوچکی از دیوارپوش های احساسی و معاصر از برندهای قدرتمند، استودیوهای طراحی صمیمی و تصویرگران انفرادی را نشان می دهد. گویدو کلارک می‌افزاید: «من بسیار هیجان‌زده هستم، اول به این دلیل که عاشق کاغذ دیواری‌ها هستم و دوم به این دلیل که معتقدم آنها نشان‌دهنده جریان پنهانی از تمایل ذاتی ما برای ارتباط با طبیعت هستند. من احساس می‌کنم که آن‌ها حاکی از احساس فرود نرم‌تر یا شاید نیاز ما به آن احساس در زمان کنونی است.»

فضای داخلی اتاق خواب مینیمالیستی با دیوار برجسته طرح دار، تخت دونفره با ملافه خاکستری و یک چراغ کف.

Affreschi Affreschi سبک SM02B

خطوط مواج انتزاعی در سایه های صورتی روی سطح بافت دار.

جزئیات گچ SM02B سبک Affreschi Affreschi

فضای داخلی اتاق نشیمن مدرن با یک مبل منحنی، دو میز قهوه گرد و یک چراغ آویز آویز.

Ephemer سبک Calico در Pastiche

هنر کاغذی انتزاعی با اشکال لایه ای در رنگ های زمینی.

سبک Calico Ephemer در آوانت

آثار هنری هندسی معاصر که روی مانتی با شمع روشن و اشیاء تزئینی نمایش داده شده است.

باندای جین استایل جاش گرین که توسط اتان هرینگتون

الگوی انتزاعی هندسی با آرایش تکراری اشکال در سایه های آبی.

اتاق خوابی متنوع با کاغذ دیواری طرح دار، تخت چوبی عتیقه و میز کناری، با آثار هنری قاب دار آویزان شده به دیوار.

آتلانو به سبک پیکتالاب در واریشن 3 که توسط M. Pescio عکاسی شده است.

یک الگوی تکراری از اشکال موج قرمز در زمینه صورتی.

ناهارخوری مدرن با یک میز گرد سفید، صندلی‌های مشکی، و یک گلدان گل در مقابل پس‌زمینه دیواری بافت‌دار کاغذدیواری.

دیوارپوش های York با چاپ سومی طلاکاری شده در OrchidGlint

یک الگوی کاغذ دیواری انتزاعی با قلم مو های مختلف در رنگ های پاستلی در پس زمینه سفید.

کاغذ دیواری طرح دار انتزاعی با اشکال ارگانیک به رنگ مشکی و سبز، با کاسه و بشقاب مرمری حاوی برش های کاغذی در پیش زمینه.

سری Tara-Hogan Milkbath در سبک 2

الگوی انتزاعی با خطوط منحنی در رنگ های خاکی در زمینه بژ.

یک نیمکت مدرن با طرحی انتزاعی بژ و سفید در پس زمینه ای ساده.

کلی ورسلر x لی جوفا سبک Intargia در Buff

جوزف با مدارک حرفه ای در معماری و روزنامه نگاری، میل دارد که زندگی را به زیبایی در دسترس قرار دهد. کار او به دنبال غنی سازی زندگی دیگران با ارتباطات بصری و داستان سرایی از طریق طراحی است. جوزف که قبلاً به طور منظم در عناوین زیر گروه طراحی SANDOW، از جمله Luxe و Metropolis مشارکت داشت، اکنون به عنوان مدیر مدیر تیم Design Milk خدمت می کند. وقتی تمرین نمی کند، ارتباط تصویری، تئوری و طراحی را آموزش می دهد. این نویسنده مقیم نیویورک همچنین در نمایشگاه‌هایی که توسط مرکز معماری و خلاصه معماری AIA نیویورک برگزار می‌شود، مشارکت داشته است و اخیراً مقالات و تصاویر کلاژ را با Proseterity، یک نشریه ادبی منتشر کرده است.

READ  دیوید تولستروپ Donum Home را در کارخانه شراب سازی Sonoma County اصلاح می کند

دیدگاهتان را بنویسید