شهر نیویورک در حال حاضر میزبان دو اثر هنری عمومی غافلگیرکننده است که از آب برای آشکار کردن و درگیر کردن مردم، محیط اطراف و تاریخ نیویورک استفاده می‌کنند. پر سر و صداترین این دو مجسمه در مرکز راکفلر است، جایی که هنرمند معاصر آنجاست ژپه هاین بازدیدکنندگان را وسوسه می‌کند تا در محوطه‌های فواره‌های مدور که در فواصل غیرقابل پیش‌بینی بالا و پایین می‌روند قدم بزنند. دومی اثر هنرمند اسپانیایی است کریستینا ایگلسیاس که یک جریان باستانی را در زیر پارک میدان مدیسون احیا می کند.

فضاهای در حال تغییر Jeppe Hein در مرکز راکفلر

رقصنده در حال تغییر فضاها

فضاهای در حال تغییر Jeppe Hein در مرکز راکفلر

واقع در مركز راكفلر مركز مركز پلازا (دقيقا مكاني كه درخت كريسمس معروف تا چند ماه ديگر در آنجا بلند خواهد شد) Jeppe Hein «تغییر فضاها” شامل چهار دایره بزرگ از دیواره های آبکی است که در فواصل تصادفی بالا و پایین می روند. وقتی از فاصله دور به آن نگاه می‌شود، این اثر از نظر بصری هیپنوتیزم، بینندگان را دعوت می‌کند که داوطلبانه خود را برای لحظه‌ای در «معماری مایع» محصور کنند. من کت باران یا کفش عوض نکردم اما نتوانستم جلوی پریدنم را بگیرم. ویدئویی در وبسایت گالری 303 ارزش تماشای با صدای روشن را دارد تا صدای جیغ های شنیدنی شادی و تعجب را بشنوید.

گروهی در Changing Spaces منتظر آب هستند

فضاهای در حال تغییر Jeppe Hein در مرکز راکفلر

تغییر فضاها از دو طریق به مکان معروف خود متصل می شود. ابتدا این اثر درست بالای مجسمه طلایی معروف قرار دارد پرومتئوس که این شکل را در حال پرواز از طریق یک حلقه طلایی به اندازه مشابه در کنار فواره های عمودی آب به تصویر می کشد – اتصالی که هنگام ورود از خیابان پنجم به بهترین شکل مشاهده می شود. دوم، این ممکن است بهترین مکان در شهر برای یک «مجسمه اجتماعی» به قول هنرمند باشد، جایی که بازدیدکنندگان از هر نقطه از جهان جمع می‌شوند و اکنون در محوطه‌های آبی کنار هم قرار می‌گیرند تا خنده یا وحشتی خفیف به اشتراک بگذارند.

گروهی در Changing Spaces دور هم جمع می شوند

فضاهای در حال تغییر Jeppe Hein در مرکز راکفلر

یکی از جالب ترین چیزها این است که سنین مختلف چگونه کار را تجربه می کنند. بزرگسالان – از جمله من – زمانی که دیوارها پایین می‌آیند به سمت نقطه انتخابی خود می‌روند تا از احتمال بالا رفتن غیرقابل پیش‌بینی دیوار جلوگیری کنند و سپس خود را در مرکز فشرده کنند، به امید بهترین‌ها. اشتباه من پریدن به کوچک‌ترین دایره بود که به‌طور قابل‌توجهی مرطوب‌ترین دایره است – بنابراین دایره بزرگ را برای خشک‌ترین تجربه توصیه می‌کنم – اگرچه قبل از رسیدن به مترو در گرمای آگوست خشک شدم. بچه های کوچکتر رویکرد بسیار متفاوتی نسبت به بزرگسالان محتاط دارند، با شادی (یا شاید کم حوصله) از دیوارها می دوند و خود را از سر تا پا خیس می کنند. هر کاری که انجام می دهید: تا 9 سپتامبر در مشهورترین میدان نیویورک بروید، بازی کنید، شرکت کنید، تماشا کنید، بخندید و وحشت کنید.هفتم.

گروهی در بزرگترین دایره جلوی دوربین ها ژست می گیرند

فضاهای در حال تغییر Jeppe Hein در مرکز راکفلر

احساسات مختلط بازدیدکنندگان در حال تغییر فضاها

فضاهای در حال تغییر Jeppe Hein در مرکز راکفلر

کریستینا ایگلسیاس: منظره و حافظه

منظره و حافظه با ساختمان امپایر استیت در پس زمینه

منظره و حافظه کریستینا ایگلسیاس در پارک میدان مدیسون

در همین حال، در 25 بلوک جنوب در پارک بسیار آرام‌تر میدان مدیسون، آب در جعبه‌های جداگانه‌ای جریان می‌یابد که درون چمن‌زار قرار می‌گیرند تا توهم پنجره‌ها را در یک جریان زیرزمینی ایجاد کنند. به سفارش The Madison Square Park Conservancy (که همچنین مسئول جنگل ارواح مایا لین در سال گذشته است) این کار توسط کریستینا ایگلسیاس عنوان شده است “منظره و حافظه” بازدیدکنندگان را دعوت می کند تا یک نهر باستانی واقعی را که زمانی این منطقه را اشغال کرده بود، از نظر ذهنی احیا کنند. این هنرمند از نقشه توپوگرافی 1874 منطقه که اکنون فراموش شده “Cedar Creek” را نشان می دهد الهام گرفته است.

سقوط آب بر روی مجسمه منظره و حافظه (جزئیات)

منظره و حافظه کریستینا ایگلسیاس در پارک میدان مدیسون (جزئیات)

چمنزار کامل پارک میدان مدیسون با منظره و حافظه

منظره و حافظه کریستینا ایگلسیاس در پارک میدان مدیسون

این اثر دارای پنج مجسمه برنزی است که بخش های خیالی صخره ها و ریشه ها را با آب جاری واقعی نشان می دهد. لبه‌های جعبه‌ها آینه‌کاری شده‌اند تا این توهم سورئال را ایجاد کنند که آب در زیر زمین ادامه دارد.

جزئیات چشم انداز و حافظه از طریق چمن

منظره و حافظه کریستینا ایگلسیاس در پارک میدان مدیسون

نقشه نیویورک که مکان اصلی نهر را نشان می دهد

جزئیات از “نقشه بهداشتی و توپولوژیکی شهر و جزیره نیویورک” اگبرت ال ویل، 1865.

بخش برنزی چشم انداز و حافظه در زمین فرو رفت

منظره و حافظه در حال انجام، نصب در پارک میدان مدیسون

اگرچه برنز جامد است و تحت تأثیر آبی که از روی آن می گذرد، اثر نمی گذارد است هر روز به خودی خود رشد می کند. عکس‌های رسمی بالا هنگام افتتاح نمایشگاه در اوایل ژوئن گرفته شده‌اند، اما عکس زیر توسط من در آخر هفته گذشته گرفته شده است. به عنوان بخشی از کار، کریستینا نوع متفاوتی از چمن را بین جعبه ها کاشت که بیش از یک فوت بلند شده است. علف‌ها در باد تکان می‌خورند در حالی که به طور فزاینده‌ای مجسمه‌ها را از دید آشکار پنهان می‌کند و بازدیدکنندگان را به جستجو، کشف و غافلگیر شدن وادار می‌کند. هنگام بازدید، برنامه ریزی کنید که بیشتر از آنچه فکر می کنید بمانید – صدای آب عنصر مهمی است که شما را دعوت می کند دراز بکشید، چشمان خود را ببندید و به گذشته سفر کنید.

رشد علف بلند در اطراف Landscape and Memory پس از 10 هفته

منظره و حافظه کریستینا ایگلسیاس در پارک میدان مدیسون

اطلاعات بیشتر در مورد هر دو اثر هنری عمومی موقت:

READ  مجموعه مدفوع مدفوع Hem X Drops با نسخه محدود

چی: Jeppe Hein: Changing Spaces
جایی که: مرکز راکفلر مرکز پلازا، نیویورک
چه زمانی: 21 ژوئن – 9 سپتامبر 2022
از 7 صبح تا 11 بعد از ظهر دوشنبه تا جمعه و 7 صبح تا نیمه شب شنبه و یکشنبه برای عموم آزاد و آزاد است

چی: کریستینا ایگلسیاس: منظره و حافظه
جایی که: پارک میدان مدیسون، چمن بیضی شکل
چه زمانی: 1 ژوئن تا 4 دسامبر 2022
هر روز از ساعت 10 صبح تا 9 شب در صورت مساعد بودن آب و هوا (در هنگام بارندگی یا گل آلود بودن چمن بسته است)

عکس هایی از “فضاهای در حال تغییر” جپه هاین در مرکز راکفلر © Studio Jeppe Hein، با احترام هنرمند. مرکز راکفلر؛ گالری 303، نیویورک؛ و KÖNIG GALERIE، برلین. عکس های آنا مورگوویچ.

عکس‌هایی از منظره و خاطره کریستینا ایگلسیاس توسط هنرمند و حفاظت از پارک میدان مدیسون، عکاسی شده توسط Rashmi Gill.

دیوید بهرینگر هر ماه از بیش از 200 گالری بازدید می کند تا هیجان انگیزترین هنر معاصر نیویورک را کشف کند و به اشتراک بگذارد. مشترک شدن در خبرنامه هفتگی اختصاصی او در www.thetwopercent.com و از او یاد بگیرید تورهای گالری خصوصی. و حتما او را بررسی کنید یوتیوب.

دیدگاهتان را بنویسید