یکی از بهترین و مسلم ترین حقایق در مورد هنر این است که بسیار شخصی است. آنچه دوست دارید، دوست ندارید، و از نظر احساسی یا معنوی محرک می‌شوید، کاملاً به شما بستگی دارد. حتی وقتی برای هنر ارزش پولی قائل می‌شود، باز هم این به خود فرد بستگی دارد که تصمیم بگیرد آیا از آن قدردانی می‌کند یا نه. یک قطعه می تواند یک میلیون دلار ارزش داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که من یا شما باید آن را دوست داشته باشیم. شاید به همین دلیل است که دنیای هنر می تواند احساس قطبی، طاقت فرسا و حتی ترسناک کند. هیچ قانون مشخصی برای خرید هنری وجود ندارد که معنی دار باشد، بنابراین شروع آن ممکن است ناتوان کننده باشد. پس چگونه می توان در چنین قلمرو ناآشنا حرکت کرد؟

وارد لیز لیجت، یک مشاور هنری و صاحب گالری که نماینده بیش از 50 هنرمند از سراسر جهان است. او با بیش از 10 سال زیر کمربند، نگرش تازه ای نسبت به هنر دارد و بر تجربه ای قابل دسترس و بدون ادعا برای مشتریان تأکید می کند. پس از معرفی کار او، خوشحال شدم که او حاضر است به سوالات ابتدایی من در مورد خرید آثار هنری پاسخ دهد. البته، او بینش حکیمانه ای را با من در میان گذاشت که من با وجدان خوب نمی توانستم آن را در خودم نگه دارم. اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه شروع به ساخت مجموعه هنری خود کنید که معنادار و شخصی باشد، این پست برای شما مناسب است. بیایید وارد آن شویم.

طراحی شده توسطاسکات هورن | طراحی شده توسط امیلی هندرسون،ولیندا هلن، &اریک کنت استالبرگ | عکس توسطsara ligorria-tramp

آیا می توانید یک پیشینه مختصر در مورد چگونگی تبدیل شدنتان به مشاور هنری/گالری دار به ما بدهید؟

از زمانی که به یاد دارم، هنر و حضور در کنار هنر را دوست داشتم. با گذشت سالها، متوجه شدم که می توانم اشتیاقم را به حرفه تبدیل کنم. پس از چند سال زندگی در لس آنجلس و دریافت مدرک کارشناسی ارشد از USC، به Des Moines، آیووا، جایی که بزرگ شدم، نقل مکان کردم. صحنه هنر غرب میانه بسیار تغییر کرده بود و هنوز هم در حال تغییر بود و من می خواستم بخشی از آن تغییر باشم. من به عنوان یک متصدی شرکت داخلی برای یک مجموعه شگفت انگیز کار کردم، اما واقعا دوست داشتم به مردم کمک کنم مجموعه های خود را شروع کنند. این زمانی بود که شرکت مشاوره هنری خودم را راه اندازی کردم و پس از هفت سال از آن زمان، سه سال پیش گالری لیز لیجت را افتتاح کردم. هر قدم بخش مهمی از سفر بوده است تا من را به «چرا» نزدیک‌تر کنم. من معتقدم هنر برای همه است و داشتن یک گالری که به مشتریان کمک می کند اثر هنری عالی خود را برای سبک، فضا یا بودجه خود پیدا کنند، رویایی است که به حقیقت می پیوندد.

READ  فهرست نهایی دزین ۲۰۲۱ داخلی اعلام شد

چه توصیه ای به کسی می کنید که از هنر ترسیده باشد؟

دنیای هنر می تواند بسیار ترسناک باشد، اما من از شما می خواهم که به دنبال آنچه برای شما مناسب است ادامه دهید. گالری را بیابید که هنر را در دسترس قرار دهد یا هنرمندی را بیابید که کارش واقعاً با شما صحبت می کند. دنیای هنر برای شماست—فقط باید به دنبال درهای باز مناسب باشید تا وارد شوید و همه چیزهایی را که برای ارائه وجود دارد کشف کنید. وقتی کسی مجموعه‌ای را شروع می‌کند، اولین توصیه من این است که در مورد نگاه کردن به بسیاری از آثار هنری عمدی داشته باشید. من دوست دارم یک شب ملاقات سرگرم کننده با شریک یا دوست خود را توصیه کنم و تصور کنید که بودجه نامحدودی دارید. وانمود کنید که باید یک یا دو قطعه را در موزه انتخاب کنید تا با آن شب به خانه بروید – چه چیزی را انتخاب می کنید و چرا؟ اگر بتوانید آنچه را که در مورد آن قطعات دوست دارید بیان کنید، یک قدم به درک سبک خود و اینکه اولین خرید شما باید باشد نزدیک‌تر شوید.

عکس توسط sara ligorria-tramp | از: به روز رسانی اتاق نشیمن

آیا در جمع آوری آثار هنری بایدها و نبایدهایی وجود دارد؟

کاری که بیش از همه مهم است این است: آنچه را که دوست دارید بخرید. نگران این نباشید که آیا این اثر هنری با دکور شما مطابقت دارد یا اینکه کسی غیر از شما آن را دوست دارد. شما می خواهید در اطراف قطعاتی زندگی کنید که می خواهید با آنها وقت بگذرانید و احساس خوبی به شما می دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا بایدها و نبایدهای دیگری وجود دارد:

انجام دادن برای درک بهتر هنرمند و تکنیک آنها را بشناسید.

READ  7 روش لحظه آخری برای شاداب کردن پاسیو فضای باز "درشت" خود برای تابستان

انجام دادن بودجه خود را بدانید و بدانید که می خواهید قطعه به کجا برود. هنگام خرید از دیوار عکس و ابعاد داشته باشید.

انجام دادن قیمت حمل و نقل را به عنوان بخشی از بودجه خود تأیید کرده و در نظر بگیرید. ارسال آثار هنری ممکن است گران باشد، بنابراین اگر قصد ارسال دارید، حتماً قبل از خرید آن را بخواهید.

انجام دادن یک فایل حاوی اطلاعات هنرمند یا گالری و رسید نگه دارید.

نکن درخواست تخفیف بزرگ کنید یا سعی کنید گالری را قطع کنید. همه خلاقان مستحق دریافت پول برای کارشان هستند و قیمت گذاری در گالری های کوچکتر فضای زیادی برای مذاکره ندارد.

نکن فراموش کنید خرید آثار هنری جدید خود را به بیمه خانه خود اضافه کنید. می توانید فاکتور را مستقیماً برای ارائه دهنده بیمه خود ارسال کنید تا آن را اضافه کند.

عکس توسطتسا نوستاد| از: خانه گردی من از خانه داری خوب

چه راه هایی وجود دارد که مردم می توانند سرمایه گذاری های ارزشمند را تشخیص دهند؟

با این خطر که مانند یک رکورد شکسته به نظر برسد، هنری را که دوست دارید بخرید، نه به این دلیل که فکر می کنید بعداً می توانید از آن پول دربیاورید. با این حال، من، البته، از شما می خواهم که آثار هنری بخرید که حداقل ارزش خود را حفظ کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، از گالری که با آن کار می کنید در مورد حرفه این هنرمند بپرسید. آیا قیمت آنها سال به سال به طور مداوم افزایش یافته است؟ چقدر پرکار هستند؟ اگر هنرمند در کار خود ادامه دارد، می‌توانید در مورد همکاری‌های احتمالی با برندها یا نمایش‌های آینده که ممکن است باعث بدنامی آن‌ها شود بپرسید.

آیا راهنمایی برای ترکیب و تطبیق سبک های مختلف هنری دارید؟

من فکر می‌کنم یکی از بهترین راه‌ها برای ترکیب و تطبیق سبک‌های مختلف، منسجم بودن با کادربندی است. برای مثال، اگر در حال ایجاد یک دیوار گالری بزرگ با چندین سبک یا هنرمندان هستید، نگه داشتن قاب در 3 نوع قاب بندی مشابه به منسجم نگه داشتن چیزها کمک می کند. علاوه بر این، من اغلب دوست دارم چندین سبک مختلف را در یک اتاق قرار دهم، اما سعی می کنم آن را در یک داستان رنگی نگه دارم. قانون من این است که آنها باید چیزی مشترک داشته باشند، چه داستان رنگی، کادربندی، سبک یا موضوع.

READ  رستوران Bar Kar توسط Spacemen مانند "پا گذاشتن در یک گلدان غول پیکر" است.
طراحی توسط jess bunge برای ehd | یک ظاهر طراحی شده توسط امیلی بوسر | عکس توسط sara ligorria-tramp | از: نشان دادن اتاق نشیمن jess

توصیه شما در مورد چگونگی ساخت یک مجموعه هنری شخصی و معنادار چیست؟

اوه نه، من می خواهم دوباره آن را بگویم – چیزی را که دوست دارید بخرید! اما همچنین به خرید آثار هنری برای جشن گرفتن مناسبت‌های خاص مانند عروسی، شغل جدید یا تولد فرزند فکر کنید. به این فکر کنید که آثار هنری را از سفری شگفت‌انگیز که هرگز نمی‌خواهید فراموش کنید یا از هنرمندی که با او ارتباط خاصی داشتید، بیاورید. هنری بخرید که باعث شود به چیزهای شگفت انگیز فکر کنید و عاشق بودن در اطراف باشید.

طراحی شده توسط طرح ولیندا هلن | استایل شده توسط امیلی بوسر | عکس توسط sara ligorria-tramp | از: افشای اولین مشتری ولیندا

آیا نکته شماره 1 برای ساختن یک مجموعه هنری ماندگار دارید؟

من دیگر آن را نمی گویم، اما در اینجا یک نکته دیگر وجود دارد: از پرسیدن سؤال و گفتگو نترسید. همه سزاوار این هستند که با آنها با احترام رفتار شود و از ورود به دنیای هنر استقبال شود. اگر با گالری یا هنرمندی کار می‌کنید که با شما احترامی را که شایسته شماست رفتار نمی‌کند – ادامه دهید. گالری های زیادی وجود دارند که دوست دارند با شما همکاری کنند و کار کردن با آنها فوق العاده است. من گالری خود را سه سال پیش افتتاح کردم زیرا معتقد بودم (و هنوز هم معتقدم) که هم هنرمندان و هم مشتریان لایق بهترین ها هستند. دنیای هنر مکانی شاد و زیباست که می توان بخشی از آن بود و من معتقدم که همه سزاوار تجربه آن هستند!

با تشکر فراوان از لیز برای انتقال خرد و تخصص خود به ما. حتما تعقیبش کن و فروشگاه او را بررسی کنید اینجا.

اعتبار تصویر افتتاحیه: کارگردانی هنری توسط امیلی هندرسون | کمک طراحی و استایل توسط امیلی بوزر و جولی رز | عکس توسط سارا لیگوریا-ترامپ

پست چگونه یک مجموعه هنری معنادار را شروع کنیم (به ما توسط یک حرفه ای گفته شد) اولین بار در امیلی هندرسون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید