زندگی چند نسلی به چه معناست؟ طبق تعریف، به چندین نسل از یک خانواده اطلاق می‌شود که در یک ملک یا در یک ملک زندگی می‌کنند و در عین حال مسئولیت‌هایی مانند پخت و پز، صورت‌حساب، مراقبت از کودکان و سایر مسئولیت‌های خانگی را به اشتراک می‌گذارند.

من به عنوان فردی که از یک خانواده بسیار کوچک می آید (اوه، تنها فرزند اینجاست)، همیشه محاصره شدن توسط خانواده ای پرجمعیت را عاشقانه می دانستم و اغلب به خانواده هایی که دارای پویایی خانواده قوی هستند حسادت می کردم. همسایه های همسایه ما یکی از آنهاست. پس از سال‌ها دوستی و یک دعوای غول‌پیکر چند خانواری در یک تابستان که شامل همه دویدن در خانه‌های یکدیگر، پریدن اردک و طفره رفتن از بادکنک‌های آبی بود، ما یک پیوند زیبا و یک آشفتگی زیبا ایجاد کردیم. برخی از شما احتمالاً فرزندان همسایه‌هایمان را در فید اینستاگرام من دیده‌اید، زیرا آنها به خانواده بزرگ ما تبدیل شده‌اند و تماشای رشد آنها از همان نوزادانی که در اولین ملاقات با آنها بودند باعث خوشحالی است. همسایگان ما با فرزندان خود (اکنون بزرگسالان) از اتیوپی مهاجرت کردند و اکنون شامل نوه های خود (نسل اول) نیز می شوند. خانواده آنها متشکل از مامان و بابا (یا با نام مستعار مادربزرگ و پدربزرگ)، دخترشان، که در اینجا او را “H” می نامیم، شوهرش و دو فرزندشان، خواهر H، و همچنین عمه و عموی آنها با فرزندانشان است.

بعد از همه‌گیری، من خیلی آماده بودم که از چهار دیواری خودم بیرون بیایم و روی یک پروژه خلاقانه کار کنم، اما پروژه‌ای که برای من نیز احساساتی بود. آن موقع بود که من و همسایه ام «H» در مورد خانه خودشان و اینکه او چگونه برای تغییر آماده بود صحبت می کردیم. به طور همزمان، Slumberland Furniture نیز به من مراجعه کرد تا با هم کار کنیم و زمان بندی نمی توانست بیشتر از این هماهنگ باشد! من کار کرده ام مبلمان اسلامبرلند قبل از چند پروژه، من دوست دارم که آنها یک تجارت خانوادگی هستند، و با خودم فکر می کردم که این یک همکاری عالی خواهد بود، زیرا این پروژه تماماً در مورد خانواده است.

“اچ” مانند بسیاری از ما آماده بود تا خانه خود را پس از بیش از یک سال انزوا تازه کند و به دنبال راه هایی برای مدرن کردن فضای زندگی خود بود. چالش من؟ چگونه می توان فضایی راحت و زیبا برای همه ایجاد کرد و در عین حال برای نیازهای خانواده بزرگ آنها نیز کاربردی باقی ماند و همچنین فقط قطعات موجود مامان و بابا را دور انداخت.

این فضا قبل از شروع کار به این شکل بود:

حتی بدون جشن تولد 13 ساله پر از بادکنک، فضا شلوغ به نظر می‌رسید و مبلمان بزرگ بازو اجازه نمی‌داد بهترین جایگذاری و جریان مبلمان را داشته باشد. بنابراین من با چیدن یک تابلوی خلق و خوی شروع کردم تا تصور کنم که چگونه می توانیم از این فضای مشترک بهترین استفاده را ببریم.

READ  خوانندگان Dezeen Casa Tres Arboles را بهترین فضای داخلی خانه در سال 2023 معرفی می کنند

Moodboard

وقتی با “اچ” صحبت کردم، او اولویت اصلی خود را به اشتراک گذاشتن این بود که چیدمان بهتری برای صندلی داشته باشد. پس از اندازه گیری، با هم یک را انتخاب کردیم مبل سکشنال برای راحتی آن برای پدر (معروف به پدربزرگ) و همچنین برای جمع‌های خانوادگی بزرگ و استراحت. فوراً فضا را روشن کرد و یک بعد و جریان جامد ایجاد کرد. ما همچنین یک را انتخاب کردیم قالیچه زیرا فرش قبلی آنها واقعاً ریز بود و “H” احساس می کرد مهم است که یک رنگ تازه به ارمغان بیاورد. اغلب اوقات، خانواده یا بچه ها روی زمین بازی می کنند، بنابراین ما واقعاً می خواستیم فرش نیز احساس راحتی کند. من واقعا دوست دارم که چگونه برخی از رنگ های آبی و سفالی را به این اتاق اضافه کرد. طراحی فضایی با افراد و نسل های متعدد به عنوان تمرکز اصلی به این معنا بود که مادر (ملقب به مادربزرگ) باید احساس کند که هنوز خانه آنهاست و نه فضایی که ما روی او وارونه کرده ایم. آوردن عشق او به رنگ های چوبی گرم به ایجاد تعادل زیبایی شناختی آنها کمک کرد و وقتی مامان برای اولین بار این قطعات را به هم نزدیک کرد، عاشق شد بنابراین قلب من واقعاً پر شد.

مقطعی | قالیچه | میز قهوه 

میز قهوه | لامپ| قالیچه

یادداشت جانبی: این میز قهوه خوری همانطور که بعدا خواهید دید، همچنین برای مانور آسان در هنگام نیاز به فضای بزرگتر انتخاب شده است.

کابینه رسانه | مقطعی | دیفیوزر | شمع سرامیکی| شمع طلا

وجود یک تلویزیون در مقیاس بزرگ در فضا نیز مهم بود، اما برای اینکه احساس نکنید تمرکز روی این دیوار است و بدون هدف شناور است، این مورد را انتخاب کردیم. کابینه رسانه این کار باعث ایجاد دو کاره می شود – فضای سطحی را فراهم می کند، تلویزیون را از “شنود” نگه می دارد، اسباب بازی ها/بازی های فناوری و کودکان را پنهان می کند و در عین حال رنگ های چوبی گرمی را که مادر بسیار دوست دارد حفظ می کند. این کابینت رسانه ای عالی کار می کرد زیرا تلویزیون بالای آن بسیار بزرگ بود، طول آن نسبت مناسبی داشت و مقیاس مدرن آن نیز املاک زیادی را اشغال نمی کرد. پیش از این تنها منبع نور در این اتاق، نورپردازی کنسرو شده در سقف بود، به طوری که در یک چراغ کف برنجی، نه تنها برای ارتفاع بصری در گوشه، بلکه برای نور خواندن خوب در عصر نیز احساس می‌شد. پرده ها به صورت سفارشی در اتیوپی ساخته شده اند و فوق العاده هستند، قبلاً کمی خیلی پایین به پنجره آویزان شده بودند (یک اشتباه رایج در طراحی اما رفع آن آسان است) “H” به عنوان راهی عالی برای بالا بردن آنها یک مسیر را روی سقف نصب کرد. درست تا سقف

READ  تور خانه دی مورفی به همه ما والپیپر حسادت می دهد

مقطعی | قفسه کتاب

قفسه کتاب | کاسه های سرامیکی | شمع موهاوی     

برای استایل، من قطعات را در اینجا مینیمال تر نگه داشتم اما در این شکی ندارم تاقچه بسیاری از گیاهان دوست داشتنی را در آینده نگه خواهد داشت. من همچنین دوست دارم که یک نقطه کانونی به این دیوار اضافه کند (جایی که قبلاً وجود نداشت). همچنین عملکرد و فضای نمایشی برای گیاهان در حال رشد H و کالاهای خانگی دست ساز از اتیوپی مانند این سبد بافته شده اضافه می کند.

در حالی که در محل در حال نصب/طراحی و عکسبرداری از خانه خود بود، عمه “Z” قهوه سنتی خود را به ما پیشنهاد داد، و بگذارید فقط بگوییم که این یک کوریگ نبود. بعداً توسط «ح» مطلع شد که مرسوم است که در خانه خود به مهمانان قهوه، چای، میوه یا نان خانگی تقدیم می کنند. اتیوپی همچنین به خاطر قهوه های دیدنی خود شناخته شده است و عمه Z آماده بود تا روش سنتی تهیه قهوه اتیوپی را با ما در میان بگذارد.

با تفت دادن حبوبات روی اجاق روی شعله شروع می کنید که کمی دود ایجاد می کند. پس از برشته شدن کامل یا نزدیک به اتمام، او در اتاق به مهمانان یا افرادی که در اطراف اتاق نشسته اند و منتظر قهوه نشسته اند راه می رود و فقط کمی آب در تابه می پاشد تا دود بیشتری ایجاد کند. این کار به این دلیل انجام می شود که مردم بتوانند از عطر قهوه لذت ببرند، او حتی آن را به مهمانان می برد تا واقعاً یک تجربه خوب داشته باشد و این نشان دهنده قدردانی از فردی است که قهوه را درست می کند. لوبیاها در سطوح مختلف برشته می شوند که واقعاً می تواند طعم را تعیین کند.

سپس دانه ها را آسیاب کرده و همراه با آب در یک قهوه جوش معروف به جبنا ریخته و روی شعله ملایم می جوشانند.

پس از ته نشین شدن، ریخته کننده (فقط یکی وجود دارد) شروع به تهیه قهوه، شیر، شکر و گاهی اوقات یک Rue (گیاه) تازه به عنوان چاشنی قهوه می کند.

فقط یک نفر می ریزد و شما به قهوه آن شخص دست نزنید یا بریزید.

چیزی که من در مورد این سنت بیشتر دوست داشتم فقط تجربه ای نیست که آنها به اشتراک گذاشتند، بلکه این است که از این به عنوان شکلی از آنچه اکنون به عنوان “مراقبت از خود” یاد می شود استفاده می شود. لحظه ای برای استراحت و تبدیل شدن به یک جامعه یا یک واحد خانوادگی فشرده تر. خانواده و جامعه در فرهنگ اتیوپی بسیار مهم هستند و اگرچه زندگی روزمره پرمشغله است، اما اطمینان از این که این سنت ارتباط در آخر هفته اولویت اصلی است. من آن را دوست داشتم. شاید این همان چیزی است که همه ما در زندگی خود به آن نیاز داریم، با اولویت ایجاد پیوندهای خانوادگی و اجتماعی. من فکر می کنم در این مورد در دنیای امروز چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد و چیزهای زیادی برای آموختن وجود دارد.

READ  لینک بالا: چکمه‌هایی که برایان بالاخره برای خودش خرید، نرم‌ترین شورت راحتی را که رایان تا به حال پوشیده است، و یک DIY که فک‌های ما را روی زمین می‌گذارد

بنابراین چگونه یک اتاق نشیمن برای زندگی چند نسل طراحی کنید؟ من واقعاً پاسخ قطعی برای این سؤال ندارم زیرا ساختار هر خانواده منحصر به فرد است. بهترین پاسخی که می توانم بدهم این است که فضای مشترک را در اولویت قرار دهم که هر یک از اعضای خانواده می توانند به تنهایی و با هم از آن لذت ببرند. با فکر کردن به خانواده‌ام و مشکلات مالی و استرس‌های ایجاد تعادل بین کار با نوزادان/کودکان، دوست داشتم از حمایت یک خانواده چند نسلی برخوردار باشم. این پویایی خانواده آنقدر نکات مثبت دارد که من متعجبم که اینجا در آمریکا بیشتر از حد معمول تبدیل نشده است. (من شما را می بینم، افزایش هزینه ها و تورم). شاید باید باشد؟ ناخواسته، من این احساس را به دو فرزندم که اکنون جوان هستند (23 و 24 ساله) منتقل کرده ام (خوب، شاید در سرشان عمیق شود) و اینکه چگونه هرگز نمی خواهم آنها را ترک کنند. من از آنها می خواهم که خانواده هایشان را بیاورند تا اینجا در خانه ما زندگی کنند و به من اجازه دهند تا در صورت تمایل فرزندان خود را بزرگ کنم. هر کسی که من را می شناسد می داند که من هیچ عجله ای برای “آشیانه خالی بودن” ندارم. در واقع برای من، این به نظر بسیار ناامیدکننده است. چه فایده ای دارد که خانه ای زیبا داشته باشی که کسی آن را با او به اشتراک نگذارد یا از آن لذت ببری و زنده در آن؟ برای ایجاد آن آشفتگی های زیبا که (از خود 40 ساله ام صحبت می کنم) در یک چشم به هم زدن ناپدید می شوند.

من نمی توانم به اندازه کافی از “H” و خانواده تشکر کنم که ما را به خانه خود راه دادند و چنین سنت زیبایی را با ما به اشتراک گذاشتند. و همچنین یک تشکر بزرگ از شما مبلمان اسلامبرلند برای کمک به ما برای ایجاد یک اتاق نشیمن زیبا مناسب برای زندگی چند نسلی و برای حمایت از داستان ما.

*طراحی لی جانسون از تپه کریک وود
**عکس ها توسط Sage E Imagery

پست چگونه لیا یک اتاق نشیمن گرم و دلپذیر برای خانه چند نسلی همسایه خود ایجاد کرد اولین بار در امیلی هندرسون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید