یک کلبه کاهگلی منحنی با کاشی‌های سفالی در فروشگاه آمستردام برای برند لوازم خانگی Polspotten که توسط استودیوی محلی Space Projects طراحی شده است، جفت شده است.

استودیو این فروشگاه را برای ایجاد یک مغازه و یک دفتر ایجاد کرد گلدان های مچییک برند مبلمان و لوازم خانگی که دفتر مرکزی آن در پایتخت هلند است.

طاق نما مثلثی در فروشگاه Amsterdam Polspottenطاق نما مثلثی در فروشگاه Amsterdam Polspotten
بازدیدکنندگان از طریق یک ورودی مثلثی بزرگ وارد فروشگاه پولسپاتن می شوند

پپین اسمیت، بنیانگذار پروژه های فضایی، به Dezeen گفت: این خروجی که با زاویه ها و قوس های پررنگ مشخص می شود، دارای دیوارها و کفپوش های سفالی رنگ متمایز است که به گلدان های سنتی اشاره می کند.

اسمیت با اشاره به اولین گلدان های اسپانیایی وارد شده توسط اریک پل در زمان تأسیس Polspotten در هلند در سال 1986، گفت: “رنگ ها و مواد الهام گرفته از سفالین به اولین محصول این برند، “گلدان” یا گلدان اشاره دارد.

مبل خامه ای شیک در فروشگاه لوازم خانگی آمسترداممبل خامه ای شیک در فروشگاه لوازم خانگی آمستردام
فضاهای به هم پیوسته با بریدگی ها مشخص شده اند

این فروشگاه که در محله جردان آمستردام واقع شده است، در مجموعه ای از اتاق های باز چیده شده بود که با ورودی های هندسی جداگانه به هم متصل شده بودند.

بازدیدکنندگان از دهانه‌ای مثلثی وارد می‌شوند که از قفسه‌های چوبی مشبک پوشیده شده با گلدان‌های رنگارنگ که مصنوعات توتمیک در یک گالری را تقلید می‌کند، جدا شده است.

کلبه کاهگلی منحنیکلبه کاهگلی منحنی
یک کلبه کاهگلی منحنی شکل فضای ملاقات را فراهم می کند

فضای بعدی دارای طرحی مشابه و همچنین یک مبل خامه‌ای چاق با ماژول‌های گرد و گلدان‌های مجسمه‌ای است که در یک برج خیره‌کننده روی هم چیده شده‌اند.

با حرکت بیشتر در فروشگاه، شمع‌های مذاب و قطعات مبلمان Polspotten در کنار پایه‌های نورانی درشت قرار گرفتند که گلدان‌های بی‌شکل را به نمایش می‌گذارند که در رنگ‌های مرجانی مختلف تکمیل شده‌اند.

READ  Nunc. مهندسی آلمانی را با هوش مصنوعی برای دم کردن قهوه به خوبی جفت می کند

فضای نهایی که از طریق یک دهانه مستطیل و با کاشی سفالی قابل دسترسی است، دارای یک کلبه داخلی پیازدار است که با کاهگل پوشانده شده و با دهانه صورتی روشن مجهز شده است.

به گفته موسس استودیو، کلبه فضای ملاقات برای همکاران فراهم می کند.

اسمیت توضیح داد: کاهگل به عنوان یک ماده طبیعی صدا را نیز جذب می کند.

خوشه های گلدان در کنار یک میز دایره ای شکلخوشه های گلدان در کنار یک میز دایره ای شکل
این فروشگاه فضایی به سبک گالری هنری برای لوازم خانگی فراهم می کند

در کنار کلبه، پروژه‌های فضایی یک دیوار آکوستیک ایجاد کردند که با «هیروگلیف» محصولات Polspotten نشان داده شده بود، که به تم گالری‌مانندی اشاره دارد که در سرتاسر پریز وجود دارد.

اسمیت می گوید: «این فروشگاه از استفاده پولسپاتن از تکنیک های سنتی همراه با کلاژی از کهن الگوهای بازتفسیر شده آنها الهام گرفته شده است.

فضای اداری در Polspottenفضای اداری در Polspotten
به عنوان فضای اداری نیز استفاده می شود

در جای دیگری در آمستردام، استودیو RAP هلندی از پرینت سه بعدی و طراحی الگوریتمی برای ایجاد نمای «موج مانند» برای یک فروشگاه بوتیک استفاده کرد، در حالی که طراح داخلی، لیندا برگروث، فضاهای داخلی را برای رنگ‌فروشی Cover Story در شهر ایجاد کرد تا فرآیند دکوراسیون مجدد را برای مشتریان ساده‌تر کند.

عکاسی توسط کاسیا گاتکووسکا.

دیدگاهتان را بنویسید