استودیوی SHH لندن از پانل های شیشه ای آجدار در رنگ های غروب خورشید استفاده کرده است تا فضای بیرون را در این سالن غذاخوری زیرزمینی در منطقه Chaoyang مرکزی پکن ایجاد کند.


سالن غذاخوری واقع در طبقه همکف یک ساختمان بیست طبقه ، بیش از 1670 متر مربع وسعت دارد و به سه منطقه مجزا تقسیم شده است-یک سفره خانه روشن ، تمام روز ، یک رستوران سنتی داغ و یک اتاق ناهار خوری رسمی.

دیوارهای شیشه ای ombre راه راه در سالن غذاخوری Jiaming
پارتیشن های شیشه ای قوسی در رنگ های ombre طوری طراحی شده اند که شبیه پنجره ها باشند

“معماری ساختمان بسیار دقیق ، تقریباً سخت ، با مقدار زیادی رنگ سفید و بژ است.” SHH طراح توماس چان به دزین گفت. “آنچه ما سعی کرده ایم ایجاد کنیم کمی سرگرم کننده و مهمان نوازی است تا چهره شرکتی بقیه ساختمان را متمایز کند.”

منطقه اصلی سرو ، که از صبحانه تا عصر کار می کند ، به طور متقارن چیده شده است و بازدیدکنندگان را در مسیری دایره ای از کنار غرفه های غذا سرو می کند و غذاهای چینی و بین المللی را سرو می کند.

غذاخوری توسط SHH با صندلی پیشخوان تراززو ، کاشی های سفالی و شیشه ombre
Terrazzo و terracotta به ایجاد حس گرما در غذاخوری اصلی کمک می کند

از پانل های چوبی ، کاشی های چینی نارنجی و نارنجی برای ایجاد فضایی گرم استفاده شده است در حالی که ترکیبی از نور مستقیم ، غیر مستقیم و پنهان روشنایی را در غیاب نور طبیعی ایجاد می کند.

پانل های شیشه ای قوسی و آجدار که در قسمت های نشیمن قرار گرفته اند در غروب گرم صورتی رنگ گرم شده اند – جلوه ای که با ساندویچ کردن یک فیلم گرادیان چاپ دیجیتالی در بین دو ورق شیشه ایجاد می شود.

READ  خانه رودخانه ای "ساخت جدید" برادرم - پروژه بزرگ ما در سال 2024

چان توضیح داد: “شکل بازیگوش آنها کمی شبیه پنجره ای است که در آن پنجره ها امکان پذیر نیست و شیشه نور را می گیرد و آن را تقویت می کند.”

سالن غذاخوری جیامینگ با کف تراس و دو قسمت نشیمن
ترکیبی از روشنایی مستقیم ، غیر مستقیم و پنهان در صورت نبودن نور طبیعی ، روشنایی را ایجاد می کند

یک رستوران داغ ، که هنگام ناهار و عصرها به عنوان فضای شام و رویدادها استفاده می شود ، در خارج از فضای اصلی سالن غذاخوری واقع شده است.

دارای دیوارهای چوبی چوبی و طاق های فلزی متمایز است که میزهای عقب را می پوشاند.

رستوران Hotpot توسط SHH با طاق های فلزی در قسمت نشیمن
رستوران هاتپات دارای دیوارهای چوبی چوبی و طاق های فلزی روی میزها است

فضای ناهار خوری صمیمی تزئین شده در رنگ های مختلف خاکستری در مقابل ناهارخوری اصلی واقع شده است و خود را به وعده های غذایی رسمی تر و یا میزبان مشتریان می رساند.

در اینجا ، استودیو نورهای کم ارتفاع را با مبلمان وسط قرن در سایه های پاستلی و لهجه های برنزی ترکیب کرد.

دیوارهای تیره اتاق ، طاقچه های کم عمقی برای نمایش آثار هنری ایجاد می کند در حالی که پارتیشن های شیشه ای برای حفظ حریم خصوصی بیشتر بین میزهای ناهار خوری معرفی شده اند.

چان می گوید: “ساعت کار و موارد استفاده نیز بر انتخاب رنگ ها تأثیر می گذارد.” “برای سالن غذاخوری اصلی ، که در تمام طول روز استفاده می شود ، ما یک پالت سبک و پر جنب و جوش ایجاد کردیم.”

رستوران هات پات در سالن غذاخوری جیامینگ با میزهای تراتزو
Terrazzo همچنین برای تشکیل بالای میزهای hotpot استفاده شد

وی ادامه داد: “فضای ناهار خوری خصوصی ، که برای ناهار و عصر استفاده می شود ، فضای تاریک تر و روحیه بیشتری دارد در حالی که رستوران هات پات جایی در بین آن است.”

READ  Intuit دفتر جدید خود در آتلانتا را بر اساس ایده یک شهر طراحی کرد

“سپس شیشه آجدار با رنگ آن وجود دارد ، که مانند یک سپیده دم یا غروب دائمی است ، بسته به اینکه در چه فضایی هستید و در چه ساعتی از روز در ساعت خود هستید.”

تقسیم کننده های شیشه ای Ombre در فضای داخلی سالن غذاخوری توسط SHH
پارتیشن های شیشه ای باعث ایجاد حریم خصوصی در اتاق ناهار خوری رسمی می شوند

سایر غذاخوری های افقی شامل یک رستوران برگر پاریسی توسط CUT Architectures است که به کالیفرنیا و یک کافه هنگ کنگ ادای احترام می کند ، جایی که طرح رنگ سفالی و فرم های نیم دایره به غروب های دیدنی استرالیا اشاره می کند.

عکسبرداری از SHH است.

دیدگاهتان را بنویسید