معمار بلژیکی وینسنت ون دویسن یک بوتیک را در میلان برای خانه مد ایتالیایی Ferragamo تکمیل کرده است که شامل پانل های مرمر قرمز و یک طاقچه پوشیده از گلبرگ های سرامیکی است که فضای داخلی به سبک اصلی رنسانس را جبران می کند.

این فروشگاه در Palazzo Carcassola Grandi واقع شده است که در ابتدا در قرن پانزدهم ساخته شد و اکنون نقطه برجسته ای در خیابان مد Montenapoleone میلان است.

فروشگاه Ferragamo در میلان توسط Vincent Van Duysenفروشگاه Ferragamo در میلان توسط Vincent Van Duysen
Vincent Van Duysen بوتیک Ferragamo’s Montenapoleone را طراحی کرده است

این کاخ در قرن نوزدهم بازسازی شد، زمانی که امیلیو موروسینی – یکی از اعضای جنبش اتحاد و استقلال ایتالیا معروف به Risorgimento بود.

ون دویسن تصمیم گرفت تا بسیاری از ویژگی های تاریخی ساختمان را حفظ کند و در عین حال برخی از جزئیات شگفت انگیز معاصر را معرفی کند.

نمایش قفسه های نگهدارنده کفش در داخل فروشگاه فراگامو نمایش قفسه های نگهدارنده کفش در داخل فروشگاه فراگامو
کفش ها در یک سالن بزرگ نمایش داده می شوند

ون دویسن گفت: “با این پروژه سعی کردیم ایتالیایی بودن جاودانه ای را بیان کنیم که در DNA فراگامو غوطه ور است.” یک محیط نمایشی حسی، که در آن صفحه نمایش منظره به طرز مجللی برافراشته شده و همزمان به عنوان پس‌زمینه و عنصر تقسیم‌کننده فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

کنار هم قرار دادن ماهرانه عناصر و مصالح مدرن و ضروری با ساختارهای موجود مانند ستون ها و طاق های متقاطع، کنتراست دلپذیری ایجاد می کند که هر ویژگی را افزایش می دهد.

طاقچه تزئین شده با سرامیک توسط Andrea Mancuso برای فروشگاه Ferragamo در میلان توسط Vincent Van Duysenطاقچه تزئین شده با سرامیک توسط Andrea Mancuso برای فروشگاه Ferragamo در میلان توسط Vincent Van Duysen
یک طاقچه با سرامیک توسط آندریا مانکوزو تزئین شده است

در قلب فضای داخلی 280 متر مربعی، سالن بزرگی برای نمایش کفش های فراگامو قرار دارد. یک پالت حداقل مواد شامل دیوارهای گچی ونیزی، کفپوش سنگی و سقف‌های رنگ‌آمیزی مایل به سفید اجازه می‌دهد تا جزئیات اصلی برجسته شوند.

آینه‌های بزرگ که در قاب‌های برنزی ساده قرار گرفته‌اند، حس فضا را افزایش می‌دهند، در حالی که تخته‌های سنگ مرمر قرمز ناپلئون خال‌دار، کنتراست تند و تیز را ایجاد می‌کنند که به رنگ مورد علاقه بنیانگذار شرکت، سالواتوره فراگامو اشاره می‌کند.

READ  8' 33 اینچ در صحنه هایی از آینده نزدیک شرکت می کند

بقیه فضاها به گونه ای سازماندهی و طراحی شده اند که اتاق های یک ویلای بزرگ را تداعی کنند، که هر کدام دارای شخصیت منحصر به فردی هستند که منعکس کننده مجموعه هایی است که در اختیار دارد.

مارکو گوبتی، مدیر عامل و مدیر عامل فراگامو توضیح داد: “این طرح در گذشته بسیار دور، در شخص خود سالواتوره فراگامو، که دوست داشت از مشتریان خود به گونه ای در اتاق نشیمن خانه خود پذیرایی کند، منشا گرفته است.”

او دقیقاً به این فکر می‌کرد که مغازه‌اش، مکانی برای دور هم جمع شدن و گفتگو کردن.

هنگامی که مشتریان در میان توالی اتاق‌ها حرکت می‌کنند، با قسمت‌هایی مواجه می‌شوند که به کفش، کیف، لوازم جانبی و لباس اختصاص داده شده است، قبل از اینکه در نهایت از یک پلکان سنگی کوتاه پایین بیایند تا به فضایی برسند که اقلام ابریشمی را نمایش می‌دهد.

لباس و لوازم جانبی در بوتیک مد میلانی توسط وینسنت ون دویسن به نمایش گذاشته شده استلباس و لوازم جانبی در بوتیک مد میلانی توسط وینسنت ون دویسن به نمایش گذاشته شده است
ویژگی های جزئیات سنگ مرمر در سراسر فروشگاه

فراگامو با طراحان و گالریست‌های معاصر کار کرد تا مجموعه‌ای از اشیاء و مبلمان غیرمعمول را با هدف تجسم “روح رنسانس معاصر” فروشگاه تهیه کند.

طاقچه ای که از طریق یکی از پنجره ها قابل مشاهده است با سرامیک های آبی آبی پوشانده شده است که توسط آندریا مانکوزو از استودیو میلانی ساخته شده است. پروژه قیاس، با استفاده از همان تکنیکی که او برای آن توسعه داد مجموعه آکواریو برای گالری نیلوفر در سال 2022.

Mancuso همچنین از گلبرگ‌های سرامیکی دایره‌ای که برای برانگیختن گیاهان آبزی خارق‌العاده در نظر گرفته شده‌اند، برای تشکیل میز نمایشی که در ورودی بوتیک قرار داده شده است، استفاده کرد.

READ  جوراب شلواری مشکی به زمان بزرگ بازگشته است - بیایید گزینه های خود را بررسی کنیم
قسمت نشیمن داخل فروشگاه فراگاموقسمت نشیمن داخل فروشگاه فراگامو
میزهای کناری آندریا آناستازیو در هشتی کنار رختکن قرار دارند

میزهای کناری موجود در فضاهایی از جمله یک هشتی سالن مانند در کنار رختکن ها از آندره آ آناستازیومجموعه Corallium برای گالری Giustini/Stagetti و شامل قطعات سنگی رنگی است که با استفاده از نخ چرمی به هم دوخته شده اند.

جو آن تاناستودیوی مستقر در استکهلم میزهای نمایشی را که در پنجره ها دیده می شود ایجاد کرده است که با حاشیه های چرمی که از سایت های تولید فراگامو به دست آمده پوشیده شده اند.

Van Duysen به خاطر کارهای چند رشته ای خود در بخش مهمان نوازی، مد و مبلمان شناخته شده است و از سال 2016 مدیر خلاق برند طراحی ایتالیایی Molteni&C بوده است.

نمای بیرونی فروشگاه Ferragamo در میلان توسط Vincent Van Duysenنمای بیرونی فروشگاه Ferragamo در میلان توسط Vincent Van Duysen
میزهای نمایشی حاشیه دار JoAnn Tan از بیرون قابل مشاهده هستند

معمار به عنوان بخشی از نقش خود، نمایشگاه شرکتی شرکت را در Giussano، ایتالیا بازسازی کرده و یک نمایشگاه “مانند پالازو” در نیویورک طراحی کرده است.

سالواتوره فراگامو اولین تجارت خود را با تمرکز بر کفش های زنانه در سال 1927 تأسیس کرد. علاوه بر کفش، این شرکت اکنون کالاهای لوکسی مانند کیف، لوازم جانبی و لباس های آماده تولید می کند که همه آنها در نمایشگاه Via Montenapoleone به نمایش گذاشته می شوند.

در سال 2022، طراح گرافیک بریتانیایی پیتر ساویل، هویت برند فراگامو را به روز کرد و لوگوی دست‌نویس آن را با حروف سرفی سفارشی جایگزین کرد که به کتیبه‌های سنگی اشاره می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید