امی فریرسون ، مدیر مسئول دزین ، كه همكاری نویسنده راهنمای طراحی فضاهای زندگی مشترک به نام همه با هم اکنون است ، می گوید: “فضای مشترک اینجاست تا بماند.” در اینجا او هفت پروژه از ابتکاری ترین کتاب را انتخاب می کند.


همه با هم اکنون نوشته شده توسط فریرسون با همکاری طراح داخلی نائومی کلیور برای کتابهای RIBA برای مستند کردن روند زندگی مشترک و فضای کار

از مسکن چند نسلی گرفته تا مدل های جایگزین زندگی دانشجویی ، دارای مطالعات موردی دقیق از هر شکل و اندازه ، همراه با نکات کاربردی برای طراحان است.

جلد کتاب All Together Now
بالاتر: همه با هم اکنون کتابی در مورد زندگی مشترک و همکاری است. برترین ها: از جمله پروژه های برجسته ، هتل دانشجویی Florence Lavagnini است

فریرسون امیدوار است که این کتاب نشان دهد که چگونه فضاهای زندگی مشترک و کار “نه فقط برای هزاره ها” است و می تواند مزایایی را به افراد در هر سنی و زمینه ای ارائه دهد.

وی توضیح داد: “زندگی مشترک راه حل های واقعی برای مشکلاتی که امروز بسیاری از ما از افزایش قیمت ملک گرفته تا تنهایی مزمن با آن روبرو هستیم ارائه می دهد.”

“به اشتراک گذاشتن فضاهای زندگی ما به معنای به خطر انداختن حریم خصوصی ، آسایش یا دارایی نیست ؛ در واقع می تواند انتخاب و انعطاف پذیری بیشتری را به ما ارائه دهد ، به ما امکان می دهد زندگی موثرتر ، سالم و پایدارتری داشته باشیم.”

فریرسون افزود: موضوع كتاب با توجه به بیماری همه گیر ویروس كرونا بیش از هر زمان دیگری مناسب است ، كه بسیاری از افراد را مجبور كرده است در خانه بمانند و از راه دور كار كنند و در نتیجه تقاضای بیشتری برای همبستگی جسمی داشته باشند.

READ  نگاهی به ساختمان سرنا ویلیامز در مقر جهانی نایک

وی در پایان گفت: “من معتقدم که فضاهای مشترک قدرت تغییر شکل زندگی مشترک ما را در پس از بیماری همه گیر Covid-19 دارند.”

فریرسون افزود: “هرچه تعاریف” خانه “و” محل کار “به طور فزاینده ای تار می شود ، تقاضای بی سابقه ای برای فضاهایی وجود دارد که افراد می توانند برای اشتراک تجربیات و منابع دور هم جمع شوند.

“فضای مشترک اینجاست تا بماند ؛ اکنون زمان آن است که نحوه طراحی خود را برای آن تعریف کنیم.”

در مورد هفت پروژه برتر زندگی مشترک فریرسون از این کتاب بخوانید:


یک اتاق خواب رنگارنگ در هتل دانشجویی Florence Lavagnini

هتل دانشجویی Florence Lavagnini توسط Archea Associati و Rizoma Architettura ، ایتالیا

“این الگویی برای آینده زندگی دانشجویی است. با اجازه دادن به ساختمانهای مسکن دانشجویی دو برابر هتل ، هتل دانشجویی می تواند به دانشجویان فضاهای زندگی با کیفیت بالا و قراردادهای انعطاف پذیر ارائه دهد.

“این مدل نه تنها مقرون به صرفه تر است ، بلکه فضاهای مشترک اجتماعی را در جایی ایجاد می کند که دانشجویان ، گردشگران و مردم محلی دور هم جمع می شوند.”


یک مبل مدولار که میز کار را دارد

Flatmates توسط Wilmotte & Associés و Cutwork ، فرانسه

“این پروژه انواع خاص مبلمان را که برای زندگی مشترک مناسب ترند ، کشف می کند. نمونه های آن شامل یک مبل مدولار است که از 9 عنصر مختلف تشکیل شده است ، که می تواند به روش های مختلف با توجه به فعالیت های مختلف ترکیب شود.

“این عناصر می توانند مانند یک نوشابه و صندلی های سنتی مرتب شوند ، اما همچنین می توانند در جزایر سازماندهی شوند تا فعالیت های مختلفی که همزمان انجام می شوند را در خود جای دهند.”

READ  وینسنت ون دویسن کاخ میلان را به فروشگاه فراگامو تبدیل می کند

یک فضای مشترک در ساختمان ایتالیایی میسون و پنجم
عکس از نیکولاس وورلی است

ساختمان ایتالیایی توسط Stiff + Trevillion و Studio Clement ، انگلستان

“این پروژه نشان می دهد که چگونه می توان یک جامعه زندگی مشترک را حول یک سبک زندگی خاص ساخت. در ساختمان ایتالیایی ، که توسط اپراتور مشترک Mason & Fifth اداره می شود ، فضاهایی در اطراف تندرستی طراحی و برنامه ریزی می شوند.

“سرنشینان برای کلاسهای تناسب اندام و وعده های غذایی سالم دور هم جمع می شوند و محیط آنها با همان اخلاق طراحی شده است.”


یک فضای زندگی مشترک با یک میز ناهار خوری بزرگ

LifeX Classen توسط LifeX ، دانمارک

“لایف ایکس سهام مسکن را به ارتفاعات جدید رسانده است. ساکنان می توانند بدون هیچ مشکلی در خرید مبلمان ، یافتن هم اتاقی ها یا عقد قراردادهای بلندمدت در آپارتمان های زیبا و مبله زندگی کنند.

وی افزود: “از آنجا كه این شركت در شهرهای مختلف اروپا دارای املاك است ، ساكنان حتی می توانند با سایر ساكنان مبادله ترتیب دهند و به آنها این اجازه را می دهد تا بدون استرس برای تهیه محل اسكان سفر كنند.”


یک خانه چند نسلی در آمستردام
عکس توسط Ossip van Duivenbode است

خانه سه نسل توسط BETA ، هلند

“خانه چند نسلی هوشمندانه تر از این نیست. این خانه پنج طبقه به گونه ای طراحی شده است که به آن اجازه می دهد هوشمندانه پیکربندی را تغییر دهد ، زیرا نیاز به تغییر ساکنان آن است.

وی افزود: “در حال حاضر به دو اقامتگاه تقسیم شده است – یكی برای زوجین و فرزندان آنها و دیگری برای والدین آنها – اما به راحتی می تواند به یك خانه مجرد تبدیل شود یا بیشتر تقسیم شود.”


ساکنان Humanitas Deventer در هلند
عکس از سندر ون وتوم است

Humanitas Deventer ، هلند

READ  هک تخته سر IKEA برای اتاق چارلی که ساخت آن فقط یک روز طول کشید

“این خانه مراقبت از هلند که یکی از الهام بخش ترین نمونه های زندگی در بین نسل ها است ، خوابگاه رایگان به دانشجویان ارائه می دهد.

“در عوض ، از آنها می خواهد كه هر هفته وقت اختصاصی را با ساكنان مسن سپری كنند. این یك برنامه سودمند برای همدیگر ایجاد می كند كه در آن نسل های مختلف قادر به حمایت از یكدیگر هستند و از تجربیات یكدیگر یاد می گیرند.”


یک فضای کار مشترک در خانه موکرین
عکس از Relja Ivanic است

خانه Mokrin توسط Autori ، صربستان

“به لطف تغییرات در فن آوری ، ما اکنون می توانیم در هر جایی زندگی و کار کنیم ، از این رو ورود فرهنگ عشایر دیجیتال انجام می شود. خانه موکرین نشان می دهد که چگونه این فرهنگ جدید می تواند زندگی را به مناطقی تزریق کند که در غیر این صورت در انحطاط اجتماعی و اقتصادی بودند.

“به عنوان یک محل اقامتگاه زنده / کار راه اندازی شده است ، همچنین به افراد محلی نیز تسهیلاتی ارائه می دهد و همچنین به بازدید کنندگان نیز هزینه می دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید