این لوک‌بوک هفت فضای نشیمن را جمع‌آوری می‌کند که تاب‌ها نشان می‌دهند که جایی فراتر از زمین‌های بازی کودکان با ارائه جایگزینی شاد برای صندلی‌های ثابت دارند.

تاب ها معمولاً از یک صندلی ساخته شده از یک قطعه مسطح فلز، پلاستیک، چوب یا بوم تشکیل شده اند، اما می توانند از مواد یافت شده مانند لاستیک ها نیز ساخته شوند و گاهی اوقات برای ایمنی بیشتر دارای طراحی پیچیده هستند.

سپس این صندلی توسط طناب یا زنجیر محکم از یک قاب، سقف یا درخت آویزان می شود.

تاب صدها سال است که توسط فرهنگ‌های سراسر جهان برای اهداف تفریحی و مربوط به مراسم استفاده می‌شود، و افراد در هر سنی از کودکان در مناطق بازی گرفته تا افراد مسن‌تر که ممکن است در باغ‌های خود نیمکت‌های تاب دار داشته باشند، از آن لذت می‌برند.

از تاب های اصلی زمین بازی که به فضای داخلی بزرگسالان پیوند زده شده اند تا صندلی های چرخان نیمکتی با ساخت پیچیده که به حیاط های سرسبز نگاه می کنند، برای مشاهده مجموعه ای از فضاهای داخلی در Dezeen که دارای صندلی های معلق هستند، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل فضای داخلی متحرک با سرسره‌های داخلی، فضاهای نشیمن با مبلمان فلزی و فضاهایی با پنجره‌های بزرگ است.


پیاده‌روی سرپوشیده با صندلی چرخان که به حیاطی روباز با درختان نگاه می‌کندپیاده‌روی سرپوشیده با صندلی چرخان که به حیاطی روباز با درختان نگاه می‌کند
عکس از ایشیتا سیتوالا

خانه گجرات، هند، توسط Design by Shop

یک صندلی تاب دار چوبی پوشیده از بالش از سقف بتنی این خانه در ایالت گجرات هند آویزان شده است.

READ  خانه ای برای تعطیلات در جزیره با الهام از کمپینگ در زیر برزنت

این تاب در یکی از راهروهای سرپوشیده خانه قرار دارد و به گونه ای قرار گرفته است که به نشستن اجازه می دهد از منظره حیاط روباز آن لذت ببرد.

درباره خانه گجرات بیشتر بدانید ›


خانه کنوود لی توسط Cousins ​​& Cousins ​​(لیست لانگ خانه سال RIBA)خانه کنوود لی توسط Cousins ​​& Cousins ​​(لیست لانگ خانه سال RIBA)
عکس جک هابهاوس

خانه کنوود لی، انگلستان، توسط Cousins ​​& Cousins

یک پلکان شناور کنسولی تاب را در داخل راهروی این خانه در شمال لندن توسط استودیوی محلی Cousins ​​& Cousins ​​لنگر می‌اندازد.

نشیمنگاه چوبی با طناب نرم ساییده شده آویزان شده و ترکیبی به سبک روستایی ایجاد می کند که هم پوشش بتن ریخته شده دیوارها و هم چوب به کار رفته در سقف، کابینت ها و درب ورودی را تحسین می کند.

درباره خانه کنوود لی بیشتر بدانید ›


فضای نشیمن سرپوشیده در کنار حیاط با صندلی تابفضای نشیمن سرپوشیده در کنار حیاط با صندلی تاب
عکس یاش آر جین

کارای، هند، توسط Rain Studio

دفتر محلی Rain Studio در این خانه در نزدیکی شهر چنای در جنوب هند، یک صندلی چوبی صیقلی که مشرف به یک حیاط سرسبز بود آویزان کرد.

این صندلی از چهار گوشه به وسیله قلاب‌ها و پیوندهای فلزی تزئین شده آویزان شده است که در برخی از آنها حیواناتی مانند فیل دیده می‌شود.

درباره کارای بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن با شومینه بتونی و تاباتاق نشیمن با شومینه بتونی و تاب
عکس چیس دنیل

آستین هاوس، ایالات متحده، نوشته ملانی رینز

انبارهای روستایی کالیفرنیایی نقاط مرجع برای این خانه در آستین، تگزاس، که دارای فضای نشیمن رفیع با ارتفاع دوگانه با گزینه های متعدد صندلی است، ارائه می دهد.

یک صندلی سالن با اسکلت فلزی که در کنار آن میزهای کناری یکپارچه قرار گرفته است، توسط دو طناب بلند از تیرهای چوبی سقف آویزان شده است و به فضای عجیب و غریب داخلی می افزاید.

درباره خانه آستین بیشتر بدانید ›


فضای داخلی اتاق نشیمن آپارتمان Out of the Blue در هندفضای داخلی اتاق نشیمن آپارتمان Out of the Blue در هند
عکس از The Fishy Project

آپارتمان Thane، هند، توسط The Act of Quad

READ  Populus در سال 2024 به عنوان اولین هتل کربن مثبت کشور افتتاح می شود

پایه های فلزی سفت و سخت، که هر کدام با یک کره آبی کبالتی رزوه شده است، این صندلی چرخان را با بقیه طرح داخلی آپارتمان با تم آبی که توسط استودیوی طراحی Act of Quad ایجاد شده است، گره می زند.

این صندلی توسط یک بالشتک باریک نرم شده و با سخت افزار فلزی به سقف متصل شده است.

درباره آپارتمان Thane بیشتر بدانید ›


The Perch توسط Chadbourne + Doss ArchitectsThe Perch توسط Chadbourne + Doss Architects
عکس از کوین اسکات

پرچ، ایالات متحده، توسط Chadbourne + Doss

یک جفت تاب در مرز بین ورودی سرپوشیده و حوض حیاطی در این خانه در سیاتل کشیده شده است.

خود صندلی‌ها از ورقه‌های چوب گردو ساخته شده‌اند و قصد دارند تجربه شناور شدن در بالای آب را برای نشسته فراهم کنند.

درباره The Perch بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن در آپارتمانی با سقف بلند با تاب آویزان در آناتاق نشیمن در آپارتمانی با سقف بلند با تاب آویزان در آن
عکس از استودیو BCDF

اتاق زیر شیروانی پاریس، فرانسه، اثر ایزابل هایلمن

قلاب ها، کارابین ها و طناب های ضخیم گره دار این تاب را به سقف های بلند اتاق نشیمن این آپارتمان پاریسی می چسبانند.

صندلی‌های معلق به راحتی با بقیه مبلمان انتخاب‌شده، از جمله یک صندلی کنسول اواسط قرن و یک مبل شیب دار و آجدار، سازگاری دارند.

درباره لفت پاریس بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل فضای داخلی متحرک با سرسره‌های داخلی، فضاهای نشیمن با مبلمان فلزی و فضاهایی با پنجره‌های بزرگ است.

دیدگاهتان را بنویسید