برای جدیدترین لوک‌بوک خود، هشت آشپزخانه را گردآوری کرده‌ایم که دارای گوشه‌های پذیرایی برای صبحانه با اشکال و اندازه‌های مختلف است که مکانی آرام برای لذت بردن از یک وعده غذایی فراهم می‌کند.

معمولاً در گوشه ای در آشپزخانه یا نزدیک آن قرار می گیرند، گوشه های صبحانه فضاهای ناهارخوری جمع و جور را ارائه می دهند که معمولی تر از یک اتاق غذاخوری رسمی و دنج تر از یک بار جزیره ای هستند.

آنها معمولاً با نشستن در ضیافت با میز و صندلی مستقل به دیوار مشخص می‌شوند، اما نمونه‌های موجود در این کتاب نگاه نشان می‌دهند که چگونه می‌توان ایده یک گوشه صبحانه را متناسب با هر فضایی تطبیق داد.

از نیمکت‌های L شکل در گوشه‌های ناهنجار آشپزخانه گرفته تا ضیافت‌های منحنی زیر پنجره‌های کناری، در ادامه بخوانید تا ببینید چگونه می‌توان یک گوشه صبحانه را در هر خانه‌ای برای یک قهوه صبحگاهی عالی یا یک وعده غذایی معمولی جای داد.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل خانه‌هایی با پنجره‌های بزرگ مشرف به مناظر سرسبز، خانه‌هایی با راه پله‌های بسته و فضاهای داخلی است که گرایش «ثروت قفسه کتاب» را نشان می‌دهند.


آپارتمان Teorema Milanese، طراحی شده توسط Marcante Testaآپارتمان Teorema Milanese، طراحی شده توسط Marcante Testa
عکس کارولا ریپامونتی

Teorema Milanese، ایتالیا، اثر Marcante-Testa

استودیوی طراحی Marcante-Testa یک آپارتمان در میلان را با ترکیبی غنی از رنگ ها و مواد بازسازی کرد و با سطوح انتخابی خود، جدایی واضحی بین آشپزخانه و گوشه صبحانه مجاور ایجاد کرد.

کاشی های هندسی کف در گوشه با کف مرمری آشپزخانه در تضاد است، اما این دو فضا با رنگ سبز دریایی کاشی ها و کابینت های آشپزخانه به هم گره خورده اند.

READ  Lissoni Architecture نمایشگاه نیویورک را با "نگرش دیگ ذوب" ایجاد می کند.

درباره Teorema Milanese بیشتر بدانید ›


خانه Budge Over Dover در سیدنی توسط YSG طراحی شده استخانه Budge Over Dover در سیدنی توسط YSG طراحی شده است
عکس از پرو روسکو

Budge Over Dover، استرالیا، توسط YSG

این گوشه صبحانه در گوشه آشپزخانه و منطقه نشیمن با پلان باز، در کنار درهای دوتایی که به تراس استخر باز می شوند، قرار دارد.

استودیوی طراحی داخلی YSG نشیمنگاه ضیافت گوشه را طوری طراحی کرد که منحنی دیوار را دنبال کند و آن را با پارچه قهوه ای و سبز روکش کرد تا با سطوح طبیعی خانه سیدنی، از جمله کاشی های کف سفالی، چوب تیره و میزهای مرمری مطابقت داشته باشد.

درباره Budge Over Dover بیشتر بدانید ›


اتاق ناهارخوری با اندود چوبی با گوشه نشیمن داخلیاتاق ناهارخوری با اندود چوبی با گوشه نشیمن داخلی
عکس از Daniëlle Siobhán

خانه Zwaag، هلند، توسط DAB Studio

صندلی ضیافتی سخاوتمندانه U شکل، دیوارهای گوشه این آشپزخانه را که در خانه‌ای در Zwaag، هلند واقع شده است، می‌پیچد که توسط استودیو DAB طراحی داخلی هلندی بازسازی شده است.

استودیو تودوزی خاکستری را برای صندلی انتخاب کرد و یک میز مرمری Arebescato Orobico را در مرکز قرار داد تا استفاده گسترده از چوب را در کف، سقف، دیوارها و کابینت آشپزخانه متعادل کند.

درباره خانه Zwaag بیشتر بدانید ›


طراحی داخلی آشپزخانه Pacific House توسط Alexander & Coطراحی داخلی آشپزخانه Pacific House توسط Alexander & Co
عکس از آنسون اسمارت

پسیفیک هاوس، استرالیا، توسط Alexander & Co

نورگیر دایره‌ای، گوشه منحنی صبحانه را در این خانه کنار اقیانوس در سیدنی، که استودیوی معماری Alexander & Co آن را بازسازی کرد تا برای زندگی خانوادگی مناسب‌تر باشد، روشن می‌کند.

با هدف ایجاد فضایی آرام و متفکرانه، صندلی توکار بلوط در مقابل یک پنجره مقعر که مشرف به استخری در باغ است قرار گرفته بود.

درباره پاسیفیک هاوس بیشتر بدانید ›


فضای داخلی خانه جاده استیل توسط نیهایزر آرگیروسفضای داخلی خانه جاده استیل توسط نیهایزر آرگیروس
عکس لورنزو زاندری

خانه جاده استیل، انگلستان، اثر نیهایزر آرگیروس

Steele’s Road House یک تراس ویکتوریایی در لندن است که توسط استودیوی محلی Neiheiser Argyros بازسازی و گسترش یافته است تا نور طبیعی خانه را افزایش دهد.

READ  قفسه های خود را با این 4 فرمول ساده طراحی قفسه کتاب زیباتر کنید

یک گوشه صبحانه به آشپزخانه اضافه شد، با نیمکت‌های منحنی که در زیر پنجره‌ای تعبیه شده‌اند و نسبت به اتاق غذاخوری رسمی مجزا، مکان معمولی‌تری برای صرف غذا ارائه می‌دهد.

درباره خانه جاده استیل بیشتر بدانید ›


آپارتمان ناگاتاچو اثر آدام ناتانیل فورمنآپارتمان ناگاتاچو اثر آدام ناتانیل فورمن
عکس از یان ورانوفسکی

آپارتمان ناگاتاچو، ژاپن، اثر آدام ناتانیل فورمن

طراح Adam Nathaniel Furman یک گوشه صبحانه L شکل را در آشپزخانه آپارتمان 160 متری Nagatachō در توکیو قرار داده است.

میز به کابینت‌های آشپزخانه U شکل می‌پیوندد و در امتداد یک دیوار کاشی‌شده با استخوان شاهی امتداد می‌یابد. قفسه های صورتی بر روی گوشه تعبیه شده است تا فضای ذخیره سازی اضافی در آپارتمان جمع و جور فراهم شود.

درباره آپارتمان ناگاتاچو بیشتر بدانید ›


آشپزخانه با کف ترازوآشپزخانه با کف ترازو
عکس بنجامین هاسکینگ.

آپارتمان برانزویک، استرالیا، توسط موری بارکر و استر استوارت

معمار موری بارکر و هنرمند استر استوارت در این آپارتمان دهه 1960 ملبورن با قرار دادن یک نیمکت ثابت L شکل در گوشه آشپزخانه، یک گوشه صبحانه ایجاد کردند.

آشپزخانه در اصل برای میز ناهارخوری خیلی کوچک بود، بنابراین این دو نفر دیواری را که آن را از اتاق نشیمن جدا می‌کرد، برداشتند و میز و نشیمن سفارشی را که از بالا با نورگیر مربعی روشن می‌شود، اضافه کردند.

درباره آپارتمان برانزویک بیشتر بدانید ›


فضای داخلی آشپزخانه با کاشی‌های کف موزاییک، گوشه‌ای برای صبحانه و راهروی منتهی به اتاق نشیمنفضای داخلی آشپزخانه با کاشی‌های کف موزاییک، گوشه‌ای برای صبحانه و راهروی منتهی به اتاق نشیمن
عکس تامارا اوریبه

Casa Pulpo، مکزیک، توسط کارگاه معماران

استودیوی معماری محلی Workshop Architects هنگام بازسازی یک خانه استعماری اسپانیایی در مریدا، مکزیک، با هدف ایجاد حس آرامش، یک فضای صبحانه اضافه کرد.

نشیمن در گوشه آشپزخانه بین دو طاق نما ساخته شده بود که به اتاق نشیمن و انباری منتهی می شد. در طرف مقابل آشپزخانه، درهای شیشه ای مناظری از دو خانه بتنی ارغوانی را می دهد که در باغ ساخته شده اند.

READ  موردی برای والپیپرهای بی‌صدا

درباره Casa Pulpo بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل خانه‌هایی با پنجره‌های بزرگ مشرف به مناظر سرسبز، خانه‌هایی با راه پله‌های بسته و فضاهای داخلی است که گرایش «ثروت قفسه کتاب» را نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید