اگرچه بیشتر با کاربردهای صنعتی مرتبط است، اما مبلمان ساخته شده از فولاد سرد، آلومینیوم و کروم در هر اتاق خانه نفوذ می کنند. این لوک‌بوک هشت فضای نشیمن را جمع‌آوری می‌کند که نحوه انجام آن را نشان می‌دهد.

در سال‌های اخیر، گروه رو به رشدی از طراحان جوان، فلزات ساده و صنعتی را آزمایش کرده‌اند – اغلب از تنها یک ماده استفاده می‌کنند که برای ترویج بازیافت، خام و ناتمام مانده است.

از جمله پل کوئنن، آنی پکستون و دیوید تیلور که نور بند انگشتش از لوله آلومینیومی خم شده ساخته شده بود، در جوایز Dezeen 2023 تاج طراحی نور سال را به خود اختصاص داد.

در تضاد با مواد طبیعی مانند چوب و سنگ، این قطعات می‌توانند لبه‌ای خام و صنعتی به فضای داخلی بیافزایند در حالی که هنوز احساس می‌کنند ظریف هستند.

هشت فضای زندگی از سراسر جهان را بخوانید که با اثاثیه فلزی فولادی، از جمله یک کلبه چوبی اوکراینی، یک آپارتمان در برج بی رحمانه ریورساید آنتورپ، یک اقامتگاه ملبورن در کارخانه شکلات سازی سابق و دو آپارتمان مجزا در سائوپائولو، مستحکم شده اند.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای مثال‌های بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل خانه‌هایی با سرسره، بازسازی‌های رنگارنگ و اتاق‌های زیرشیروانی شهر نیویورک است.


تخت در اتاق خواب با پانل های چوبی با نورپردازی یکپارچهسازی با سیستمعاملتخت در اتاق خواب با پانل های چوبی با نورپردازی یکپارچهسازی با سیستمعامل
عکس آندری بزوگلوف و ماریان برش

خانه مجدداً، اوکراین، توسط دفتر بالبک

دفتر بالبک تصمیم گرفت تا در این بازسازی، تفسیری مدرن از یک کلبه چوبی سنتی ارائه دهد، که در تضاد پوشش چوبی گرم ساختمان با پالت صنعتی بتن و فلز است.

READ  چکمه های بلند و بالای زانو - به طور بالقوه بهترین کفش بهار

استودیوی اوکراینی چندین مبلمان سفارشی برای کابین ایجاد کرد، از جمله سه کنسول براق از جنس استیل ضد زنگ که تخت خواب کم ارتفاع را قاب می‌کنند.

درباره خانه مجدد بیشتر بدانید ›


هایبری هاوس، بریتانیا، توسط Daytripهایبری هاوس، بریتانیا، توسط Daytrip
عکس از گرت هکر

هایبری هاوس، بریتانیا، توسط Daytrip

یک لامپ قدیمی با روکش روی بر روی یک کنسول آلومینیومی برس خورده توسط مجسمه‌ساز آمریکایی جین مانو در راهرو این خانه تراس ویکتوریایی بازسازی‌شده در لندن قرار دارد.

این خانه توسط استودیوی داخلی Daytrip طراحی شده و توسط سوفی پیرس، بنیانگذار گالری طراحی Béton Brut، مبله شده است تا “مینیمالیسم گالری مانند” را با مواد و فرم های ارگانیک تضاد کند.

درباره هایبری هاوس بیشتر بدانید ›


آپارتمان فردریک شوپن، برزیل، توسط Tria Arquiteturaآپارتمان فردریک شوپن، برزیل، توسط Tria Arquitetura
عکس توسط Fran Parente است

آپارتمان فردریک شوپن، برزیل، توسط Tria Arquitetura

استودیوی برزیلی Tria Arquitetura فراتر از مبلمان رفت و یک ستون کامل در این آپارتمان سائوپائولو را با ورقه های فولادی ضد زنگ پوشاند تا تضادی سرد و تیز با چوب و سایر رنگ های گرم در اتاق نشیمن ارائه دهد.

این خانه متعلق به یک زوج هنردوست است و به گونه ای طراحی شده است که مجموعه آثار هنری و طراحی کلکسیونی آنها را در خود جای دهد.

Tria Arquitetura می‌گوید: «مفهوم اصلی در انتخاب پایان‌ها و راه‌حل‌های معماری این بود که آسایش را به ارمغان بیاوریم، اما با این حال خلأ بزرگی بر جای بگذاریم تا آثار بتوانند خانه را بپوشانند.»

درباره آپارتمان فردریک شوپن بیشتر بدانید ›


آپارتمان برج ریورسایدآپارتمان برج ریورساید
عکس از Matthijs van der Burgt

آپارتمان برج ریورساید، بلژیک، توسط Studio Okami Architecten

فلزات در پوشش های مختلف در داخل این آپارتمان دوبلکس در برج بی رحمانه ریورساید آنتورپ، جایی که شرکت محلی استودیو Okami Architects ساختار بتنی اولیه ساختمان را نشان داد.

READ  لینک بالا: لباس ها و جواهراتی که صبح بخیر آمریکا پوشیدم، ماسک جدید مراقبت از پوست صورت کیتلین در حال کف کردن است، و کابینت مقرون به صرفه ای که دوستش داریم

سطوح براق فلزی نقطه مقابلی برای پرداخت خشن دیوارها ایجاد می کند، در یک نمونه با رنگ آبی کودک رنگ شده تا یک راه پله مارپیچ را تشکیل دهد و در جاهای دیگر خام به شکل کابینت و جزیره آشپزخانه مجسمه ای باقی مانده است.

درباره آپارتمان برج ریورساید بیشتر بدانید ›


کر، استرالیا، توسط SSdHکر، استرالیا، توسط SSdH
عکس از پیر کارتیو

خیابان کر، استرالیا، توسط SSdH

مبلمان فلزی رنگارنگ در آپارتمان کرر در ملبورن، که در کارخانه شکلات سازی سابق قرار دارد، در مرکز صحنه قرار می گیرد.

در میان آن‌ها می‌توان چهارپایه‌های آلومینیومی تا شده، یک صندلی راحتی دو نفره با قاب موج‌دار و یک میز کناری با حاشیه‌های زنجیر توسط طراح محلی آنی پکستون، اشاره کرد.

درباره خیابان کر بیشتر بدانید ›


آپارتمان A توسط آتلیه دیالکتآپارتمان A توسط آتلیه دیالکت
عکس از Piet-Albert Goethals

آپارتمان A، بلژیک، توسط آتلیه دیالکت

آپارتمان A در Antwerp با تطبیق یک لامپ کف فلزی کرومی از Reggiani با یک تختخواب روکش مخملی با کف فولادی توسط طراح بلژیکی Jonas Van Put، نگاهی متفاوت به موضوع ارائه می دهد.

در اتاق خواب، استودیوی بلژیکی Atelier Dialect یک قدم فراتر رفت و یک وان حمام پیچیده شده در صفحات فولادی آینه ای را در وسط اتاق سبز نعنایی نصب کرد.

درباره آپارتمان A بیشتر بدانید ›


آپارتمان کانال سنت مارتین توسط رودولف پارنتآپارتمان کانال سنت مارتین توسط رودولف پارنت
عکس جولیو گیراردی

آپارتمان کانال سنت مارتین، فرانسه، توسط رودولف پارنت

فلز تقریباً تمام سطوح آشپزخانه این آپارتمان متعلق به دوره هاوسمان در پاریس را می پوشاند و همچنین به بسیاری از اتاق های دیگر سرازیر می شود.

در اتاق نشیمن، صندلی سپتم آلومینیومی بدون لاک Axel Chay وجود دارد، در حالی که حمام با صندلی Morgans – که توسط طراح فرانسوی آندره پوتمن برای Emeco ساخته شده است – روشن شده است – که قاب آلومینیومی آن تا چنان درخشندگی بالایی جلا داده شده است و اساساً به عنوان یک آینه عمل می کند. .

READ  ده اتاق نشیمن زیبا با طراحی داخلی Japandi

درباره آپارتمان کانال سنت مارتین بیشتر بدانید ›


آپارتمان گیل، برزیل، توسط Memola Estudioآپارتمان گیل، برزیل، توسط Memola Estudio
عکس از Fran Parente

آپارتمان گیل، برزیل، توسط Memola Estudio

بخشی از بالکن در این آپارتمان سائوپائولو به عنوان بخشی از بازسازی توسط تمرین محلی Memola Estudio به بار و سالن استراحت تبدیل شد.

این مرکز یک نوار فلزی سفارشی برای فضایی طراحی کرد که با کابینت آشپزخانه مجاور همخوانی دارد و در عین حال لبه‌ای صنعتی به قسمت نشیمنگاه با اثاثیه‌های نرم کم‌کشش اضافه می‌کند.

درباره آپارتمان گیل بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با سرسره، بازسازی‌های رنگارنگ و اتاق‌های زیرشیروانی شهر نیویورک.

دیدگاهتان را بنویسید