لوک‌بوک این هفته هشت فضای داخلی را با مبلمان و سطوحی که با روکش چوبی تزئین شده است، گردآوری می‌کند و به دانه‌های چرخشی و روان‌گردان آن اجازه می‌دهد عملکردی تزئینی داشته باشد.

چوب برل یک چوب کمیاب و گران قیمت است که اغلب فقط در ورقه های نازک روکش موجود است. این به این دلیل است که از رویش های چنگک دار تنه ها و شاخه های درختان – که به نام فرز نیز شناخته می شوند – به دست می آید.

مانند معادل گیاه شناسی کالوس، این رشدها در پاسخ به عوامل استرس زا شکل می گیرند و به طور غیرقابل پیش بینی رشد می کنند و الگوهای دانه های پیچیده غیرمنتظره ای را در پشت پوست غرغره شده خود ایجاد می کنند.

چوب برل در چند سال گذشته یک رنسانس را تجربه کرده است و طراحان داخلی از جمله کلی ورستلر از آن برای تداعی استعداد بوهمیایی دوران شکوفایی دهه 1970 خود استفاده کردند.

این ماده که با الگوهای دیگر مخلوط و مطابقت دارد، اکنون برای برقراری ارتباط نوعی لوکس ارگانیک، بسیار شبیه به سنگ طبیعی استفاده می شود.

از یک رستوران ستاره‌دار میشلن گرفته تا خانه‌ای که شبیه یک هتل بوتیک طراحی شده است، در ادامه هشت نمونه از این که چگونه چوب برف می‌تواند غنای بافتی را به یک فضای داخلی مدرن ارائه دهد، بخوانید.

این جدیدترین نسخه از سری lookbook ما است که از آرشیو Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل اتاق‌هایی با کف‌های مشبک، فضای داخلی با دیوارهای خزدار و خانه‌هایی با مبلمان مدرن قرن اواسط.


آپارتمان Botaniczna، لهستان، توسط استودیو Agnieszka Owsianyآپارتمان Botaniczna، لهستان، توسط استودیو Agnieszka Owsiany
عکس از استودیو پایون

آپارتمان Botaniczna، لهستان، توسط استودیو Agnieszka Owsiany

این آپارتمان آرام در پوزنان توسط شرکت محلی Agnieszka Owsiany Studio طراحی شده است تا صاحبان آن‌ها شغل‌های پرفشار پزشکی خود را تکرار کنند.

READ  کاغذ طعم طرح های هیپنوتیزم جدیدی را به مجموعه Femppower خود اضافه می کند

فضای داخلی ترکیبی آرام بخش از مرمر کم رنگ و انواع مختلف چوب، از جمله کابینت چوبی بلوط، کفپوش پارکت شورون و کنسول و روشویی است که هر دو با پارچه های خالدار به پایان رسیده اند.

آگنیشکا اوسیانی موسس به Dezeen گفت: «مشتریان من برای فضایی با کیفیت بالا و تقریباً هتل مانند درخواست کردند، زیرا به راحتی روزمره نیاز داشتند.

درباره آپارتمان Botaniczna بیشتر بدانید ›


گل سرسبد اولا جانسون، ایالات متحده آمریکا، اثر کلی ورسلرگل سرسبد اولا جانسون، ایالات متحده آمریکا، اثر کلی ورسلر
عکس از آدریان گوت

گل سرسبد اولا جانسون، ایالات متحده آمریکا، اثر کلی ورسلر

Burlwood “نوستالژی دهه 1970 کالیفرنیا” را به فروشگاه شاخص اولا جانسون در لس آنجلس، با حسن نیت از طراح محلی کلی ورستلر می آورد.

روکش غیر معمول به طور گسترده برای پوشش دیوارها، سقف ها و قفسه ها، و همچنین تشکیل یک کابینت نمایشی که در آن بافت سطح موجدار طبیعی ماده، عنصر لمسی اضافی را فراهم می کند، استفاده شد (تصویر بالا).

درباره پرچمدار اولا جانسون بیشتر بدانید ›


آرایشگاه Koda توسط Arent & Pykeآرایشگاه Koda توسط Arent & Pyke
عکس از پرو روسکو

آرایشگاه Koda، استرالیا، توسط Arent & Pyke

این آرایشگاه در ساختمان ملکه ویکتوریا سیدنی توسط استودیوی استرالیایی Arent & Pyke طراحی شده است تا “بهترین قدردانی از ارتفاع نشسته” باشد.

آینه‌های مستقل با حاشیه‌های کوارتزیتی که توجه را از سقف‌های فوق‌العاده ساختمان دور می‌کنند، در زوایایی در مقابل صندلی‌های شیک قرار گرفته‌اند و یک کابینت آویز قدیمی ساخته شده از پوسته کم‌رنگ را قاب می‌دهند.

درباره آرایشگاه کودا بیشتر بدانید ›


رستوران Opasły Tom توسط استودیو باکرستوران Opasły Tom توسط استودیو باک
عکس از استودیو پایون

رستوران Opasly Tom، لهستان، توسط استودیو باک

استودیو باک از پالت محدودی از رنگ ها و مواد برای ایجاد تداوم بصری در سرتاسر رستوران ورشو Opasly Tom استفاده کرد، که ساختمانی در دو سطح را اشغال می کند که به مجموعه ای از اتاق ها با اندازه های مختلف تقسیم شده است.

READ  آنچه در خانه مزرعه برای طراحی، آشکارسازی، اصلاح و بهینه سازی باقی مانده است - فهرست 2024

بالشتک‌های صندلی مرجانی نارنجی، آینه‌ی سخت‌افزار چراغ‌های آویز توتم‌مانند است و چندین کابینت با روکش بریده‌شده در سراسر غذاخوری پراکنده شده‌اند. اینها با تابلوهای طرح دار در راهرو و اتاق های غذاخوری خصوصی مطابقت دارند.

این استودیوی لهستانی که توسط دومینیکا باک و پاول باک اداره می شود، توضیح داد: «این رویکرد طراحی معاصر و مینیمالیستی، ضمن ایجاد تأثیر زیبایی شناختی قدرتمند، حس انسجام را ایجاد می کند.

درباره رستوران Opasly Tom بیشتر بدانید ›


آپارتمان ورشو توسط Mistoviaآپارتمان ورشو توسط Mistovia
عکس از استودیو اونی

آپارتمان ورشو، لهستان، توسط Mistovia

در جای دیگر در ورشو، استودیوی لهستانی Mistovia آپارتمانی را برای یک کارگردان هنری و سگ سگ خانگی حیوان خانگی اش طراحی کرد تا شبیه یک “پازل استادانه” از الگوهای متضاد باشد.

کابینت‌های گردویی بر آشپزخانه چیره شده‌اند، با الگوی چرخشی سه‌گانه‌شان که با کاشی‌های تک رنگ، کشوهای فلزی برس‌کاری‌شده و یک نوار صبحانه با پایه‌های ترازو تطبیق دارد.

درباره آپارتمان ورشو بیشتر بدانید ›


Imperfect، ایالات متحده، توسط OOAK ArchitectsImperfect، ایالات متحده، توسط OOAK Architects
عکس جنیفر چیس و یورگوس افتیمیادیس

Imperfect، ایالات متحده، توسط OOAK Architects

به محض ورود به رستوران ستاره‌دار میشلین Imperfecto در واشنگتن دی سی، غذاخوری‌ها با یک پایه سفارشی ساخته شده با روکش‌هایی از روکش چوب برف مواجه می‌شوند که یک الگوی لاک‌پشت آینه‌دار در سراسر سطح آن ایجاد می‌کند.

فضای داخلی که توسط استودیوی یونانی-سوئدی OOAK Architects طراحی شده است، رنگ‌های خنثی را با رنگ‌های آبی و سفید ترکیب می‌کند که به منوی مدیترانه‌ای رستوران اشاره می‌کند.

این تیم گفت: «معماران OOAK از پرداخت‌های متنوع و باکیفیت و مواد معتبر از جمله سنگ مرمرهای یونانی و ایتالیایی و همچنین برنج و چوب از نقاط مختلف جهان استفاده کرده‌اند که بافت‌های متضادی را در سراسر فضا ایجاد کرده است.

درباره Imperfecto بیشتر بدانید ›


فضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSGفضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSG
عکس آنسون اسمارت

خانه الماس سیاه، استرالیا، توسط YSG

READ  Lowes x سامسونگ سری سفارشی

استودیوی داخلی استرالیایی YSG ترکیبی مجلل از مواد را به این خانه در حومه Mosman سیدنی معرفی کرد تا حس اقامت در یک هتل مجلل را القا کند.

این رویکرد با تعدادی مبلمان سفارشی که در سرتاسر خانه نقطه‌گذاری شده‌اند، مشهود است، از جمله یک روشویی مرمری تیبریو در اتاق پودر طبقه پایین و یک کابینت چوبی صنوبر با یک آینه برنزی که بر روی اتاق نشیمن مجاور خودنمایی می‌کند.

درباره خانه الماس سیاه بیشتر بدانید ›


Studio Frantzén، انگلستان، توسط Joyn StudioStudio Frantzén، انگلستان، توسط Joyn Studio
عکس از Åsa Liffner

Studio Frantzén، انگلستان، توسط Joyn Studio

رستوران استودیوی فرانتزن در فروشگاه بزرگ هارودز لندن، تلفیقی از غذاهای شمال اروپا و آسیایی را سرو می‌کند که در فضای داخلی ژاپنی آن نیز منعکس شده است – که نشانه‌هایی از طراحی اسکاندیناوی و ژاپنی دارد.

استودیو Joyn Practice داخلی به شدت بر تمایل هر دو فرهنگ به چوب تکیه داشت و ضیافت های نشستن ساخته شده از بلوک های چوب کاج نهایی را با سقف های الواری مشبک و غرفه های نشیمن با قاب دیوارهای چوبی چوبی ترکیب می کرد.

درباره Studio Frantzén بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از سری lookbook ما است که از آرشیو Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل اتاق‌هایی با کف‌های مشبک، فضای داخلی با دیوارهای خزدار و خانه‌هایی با مبلمان مدرن قرن اواسط.

دیدگاهتان را بنویسید