برای جدیدترین لوک‌بوک خود، هشت فضای داخلی را جمع‌آوری کرده‌ایم که با لامپ‌های زیبایی‌شناختی بهبود یافته‌اند، از جمله خانه‌ای متعلق به قرن نوزدهم در استکهلم و یک فروشگاه لباس قدیمی در هانگژو.

روند رو به رشدی برای طراحی های نورپردازی غیرمعمول مجسمه سازی و مبتکرانه وجود دارد که نه تنها فضای داخلی را روشن می کنند، بلکه به عنوان یک اثر هنری نیز عمل می کنند.

نمونه‌های زیر نشان‌دهنده لامپ‌های کاراکتر مورد استفاده در فضای داخلی تجاری، مهمان‌نوازی و فرهنگی است. اما همین اصل را می توان برای فضای داخلی مسکونی نیز به کار برد تا جلوه ای به همان اندازه چشمگیر داشته باشد.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل گوشه‌های دعوت‌کننده صبحانه، خانه‌هایی با حیاط مرکزی و فضای داخلی آرام با پنجره‌های بزرگ است.


کوئن ون گوئیزه، مدار.  عکس از Franziska Krieckکوئن ون گوئیزه، مدار.  عکس از Franziska Krieck
عکس از Franziska Krieck

خانه فیلیپس ون مارنیکس، بلژیک، اثر کوئن ون گویزه

طراح بلژیکی کوئن ون گویزه طرح های نورپردازی شخصیتی خود را در خانه چند صد ساله فیلیپس ون مارنیکس در آنتورپ به نمایش گذاشت.

این نمایشگاه شامل لامپ مداری روبان مانند او در بالا بود که در راه پله اصلی نمایش داده می شد، جایی که شکل مدرن و گرافیکی آن در مقابل یک مجسمه مرمری متضاد بود.

درباره خانه فیلیپس ون مارنیکس بیشتر بدانید ›


لامپ هرمی صورتیلامپ هرمی صورتی
عکس از شائو فنگ

بوتیک آدری، چین، توسط استودیوی معماری لیانگ

بوتیک آدری در هانگژو چین دارای یک فضای داخلی صنعتی است که از فولاد و سیمان میکرو ساخته شده است. اما چراغ‌های هرمی بزرگ جلوه‌ای آینده‌نگر به محیط سخت می‌افزایند.

READ  OMA گالری های طراحی را در موزه هنر بازسازی شده دنور نشان می دهد

وسایل روشنایی که به نظر می رسد از سقف عبور می کنند، از اکریلیک ساخته شده اند و رنگ های خود را به طور منظم تغییر می دهند تا فضا را روشن کنند، که استودیوی معماری لیانگ آن را طراحی کرده است تا حس و حال آینده نگری داشته باشد.

درباره بوتیک آدری بیشتر بدانید ›


چراغ سرو سافت زردآلوی چرخشیچراغ سرو سافت زردآلوی چرخشی
عکس از Alexandra Svärdh و Bosse Lind

لامپ Soft Serve سوئد توسط Creme Atelier

استودیوی طراحی استکهلم Crème Atelier لامپ Soft Serve خود را که سال گذشته در بخش طراحی نور در جوایز Dezeen در فهرست نهایی قرار گرفت، ایجاد کرد تا شبیه “بستنی چرخشی” باشد.

ژاکلین کسیدیس، یکی از بنیانگذاران آن، به Dezeen گفت: “شکل های ارگانیک خامه ای مرنگ و بستنی سرو نرم بسیار مجذوب خود شدیم.”

لامپ پرینت سه بعدی در رنگ‌های مختلف و از یک پلاستیک زیستی ساخته شده از بسته‌بندی مواد غذایی بازیافتی ساخته شده است.

درباره لامپ Soft Serve بیشتر بدانید ›


نمای داخلی شراب و تخم مرغ با پیشخوان فروشگاهنمای داخلی شراب و تخم مرغ با پیشخوان فروشگاه
عکس از لور جولیت

شراب و تخم مرغ، ایالات متحده، توسط آدی گودریچ

خواربارفروشی Wine and Eggs که در محله Atwater Village در لس آنجلس واقع شده است، فضای داخلی دارد که به کافه‌های پاریس و تنباکوفروشی‌های ایتالیایی سر می‌زند و دارای جزئیات سرگرم‌کننده و رنگارنگ متعددی است، مانند یک زمین شطرنجی آبی و سبز.

لامپ های سفارشی ساخته شده توسط طراح Adi Goodrich به نام فروشگاه اشاره دارد.

گودریچ به Dezeen گفت: «در ابتدای پروژه می‌دانستم که می‌خواهم چراغ‌ها مانند یک تخم مرغ آفتابی به نظر برسند. “بعد از طراحی برخی از اشکال ژولیده، من در دایره انباشته فرود آمدم.”

درباره شراب و تخم مرغ بیشتر بدانید ›


طراحی داخلی خانه بیکر توسط Fårg & Blancheطراحی داخلی خانه بیکر توسط Fårg & Blanche

Bakers House، سوئد، توسط Färg & Blanche

READ  اسپیس کپنهاگ رستوران Esmée را با فضای داخلی پر از گیاه طراحی می کند

اقامتگاهی که در سال 1889 ساخته شد و متعلق به خانواده یکی از بنیانگذاران Färg & Blanche است، زمینه این نمایشگاه را توسط استودیو سوئدی تشکیل داد.

در میان قطعات به نمایش گذاشته شده، چراغ های پیازی وجود داشت که به نظر می رسد در نوارهای برنجی بسته شده اند. اینها بر روی کفپوش های پارکت طرح دار خانه پراکنده شده بودند و مسیری پر نور را به سمت پلکان پیچ در پیچ ایجاد می کردند.

درباره Bakers House بیشتر بدانید ›


کافه مولین در موزه لوور اثر ماتیو لهانورکافه مولین در موزه لوور اثر ماتیو لهانور

کافه Mollien، فرانسه، توسط Mathieu Lehanneur

کافه موزه لوور در پاریس توسط طراح فرانسوی Mathieu Lehanneur بازسازی شد که فضای داخلی را با چراغ های اکریلیک صورتی تزئین کرد.

نورهای شفاف تضاد مدرنی را با سالن های تاریخی موزه ایجاد می کنند و توسط Lehanneur به عنوان “سه تخم بزرگ صورتی کم رنگ” که در فضا شناور هستند طراحی شده اند.

درباره کافه مولین بیشتر بدانید ›


انجمن حسی اثر هله مردالانجمن حسی اثر هله مردال

انجمن حسی، دانمارک، اثر هله مردال

ظروف شیشه ای پیازی کار هله مردال را مشخص می کند که کار خود را با ایجاد اشیاء شیشه ای پاستلی آغاز کرد.

از آن زمان، طراح دانمارکی طراحی نور را گسترش داد و لامپ های زیبایی مانند آب نبات را ایجاد کرد که برای اولین بار در جشنواره طراحی 3 Days of Design در کپنهاگ به نمایش گذاشته شد، جایی که آنها یک راهرو قرمز گرم را روشن کردند.

درباره انجمن حسی بیشتر بدانید ›


نور بند انگشتنور بند انگشت

نور بند انگشتی، سوئد، اثر دیوید تیلور

چراغ بندکشی دیوید تیلور طراح، که با خم کردن اجباری لوله‌های آلومینیومی ساخته شده، دارای یک قاب صنعتی است که با لامپ‌های سفید گرد بزرگ در کنار هم قرار گرفته است.

READ  هتل آس بروکلین استعداد هنری منطقه را به نمایش می گذارد

این طراح گفت: «هیچ دو خم در سری Knuckle شبیه هم نیستند. “اجبار کردن فلز به شکلی که به طور خاص برای مقاومت در برابر آن طراحی شده است در بهترین حالت چالش برانگیز است.”

درباره بند انگشت بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل گوشه‌های دعوت‌کننده صبحانه، خانه‌هایی با حیاط مرکزی و فضای داخلی آرام با پنجره‌های بزرگ است.

دیدگاهتان را بنویسید