جدیدترین لوک‌بوک ما که اولین روند طراحی اصلی سال 2024 نامیده می‌شود، فضای داخلی دنج و آرامی را جمع‌آوری می‌کند که جنبش زیبایی شناختی «ثروت قفسه کتاب» را که رسانه‌های اجتماعی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، جمع‌آوری می‌کند.

در حالی که استفاده از کتاب برای دکوراسیون داخلی ایده جدیدی نیست، اما با یک ویروس جدید دوباره مورد توجه قرار گرفته است ویدیوی TikTok در دسامبر توسط Kailee Blalock طراح داخلی مستقر در سن دیگو ارسال شد.

در این ویدیو، بللاک توضیح می‌دهد که «ثروت قفسه‌های کتاب» فقط به معنای ایجاد نمایش‌های عالی کتاب نیست، بلکه در عوض به ثبت رساندن گرما و خانه‌داری مجموعه‌های کتاب برای ایجاد «حال و هوای کامل خانه» است.

«ثروت قفسه کتاب» که فایننشال تایمز که «اولین گرایش اصلی طراحی امسال» نامیده می‌شود، پیشنهاد می‌کند که قفسه‌های کتاب را با الگوهای داخلی ناهماهنگ، قسمت‌های نشیمن دنج و آثار هنری لایه‌بندی شده و بدون نظم سازماندهی شده جفت کنید تا فضایی با ذوق و سلیقه برای مطالعه ایجاد کنید.

پروژه‌های این فهرست علیرغم ویژگی‌های امروزی‌شان، فضای صمیمی «ثروت قفسه کتاب» را به تصویر می‌کشند، از قفسه‌های رنگارنگ که کل اتاق را در بر می‌گیرند تا گوشه‌های خواندنی ظریف برای مجموعه‌های عمیقا شخصی.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل فضاهایی که با ستون‌های ساختاری نقطه‌گذاری شده‌اند، اتاق‌هایی که «نظریه قرمز غیرمنتظره» را در بر می‌گیرند و خانه‌های بازیگوش که اسلایدهای داخلی را ادغام می‌کنند.


اتاق نشیمن با دیوار انباری کاملاتاق نشیمن با دیوار انباری کامل
عکس از نیکول فرانزن

آپارتمان East Village، ایالات متحده، توسط معماران GRT

یک قفسه کتاب چوبی با پانل های پشتی به رنگ سینا تکمیل کننده این بازسازی گرم آپارتمان در نیویورک توسط GRT Architects است.

READ  اتاق کاغذ دیواری Birdie's + What's Next

قفسه کتاب در طول اتاق نشیمن در پشت قطعات مبلمان طرح‌دار و بافتی قرار دارد و با کتاب‌های رنگارنگ که در جهات مختلف در برابر اشیاء مجسمه‌ای کوچک روی هم چیده شده‌اند، قرار گرفته است.

معماران GRT با هدف حفظ “وضعیت قرن نو” یک تلویزیون را در پشت یک صفحه صورتی روشن در مرکز قفسه کتاب پنهان کردند.

درباره آپارتمان ایست ویلیج بیشتر بدانید ›


خانه Mayfair توسط Child Studioخانه Mayfair توسط Child Studio
عکس از فلیکس اسپلر

خانه مایفر، انگلستان، توسط استودیو کودک

استودیوی Child مستقر در لندن، این خانه سرگرمی را در میفیر با مبلمان مدرن اواسط قرن و مواد با رنگ‌های عمیق طراحی کرده است، با هدف تقویت فضای هنر دکو با حک کردن قفسه‌های کتاب در دیوارهای چوب ماهون تیره.

چه هوانگ و الکسی کوس، بنیانگذاران Child Studio به Dezeen می‌گویند: «ما از نزدیک با مشتری کار کردیم تا فضایی ایجاد کنیم که شخصیت و علایق او را شامل هنر، طراحی، ادبیات و سفر باشد.

این رویکرد باعث شد به سالن سنت لوران فکر کنیم – یک فضای داخلی التقاطی که در آن اشیاء طراحی و آثار هنری مربوط به دوره‌ها و نقاط مختلف جهان در کنار هم قرار می‌گیرند و یک محیط کاملا شخصی را تشکیل می‌دهند.

درباره خانه مایفر بیشتر بدانید ›


فضای داخلی کلی ورسلر برای هتل سانتا مونیکا پرپرفضای داخلی کلی ورسلر برای هتل سانتا مونیکا پرپر
عکس از Ingalls و Matthieu Salvaing

هتل پروپر سانتا مونیکا، ایالات متحده آمریکا، اثر کلی ورسلر

هتل سانتا مونیکا پروپر توسط طراح آمریکایی، کلی ورسلر، شامل طاقچه های مطالعه با آثار هنری و مبلمان هنرمندان و صنعتگران محلی است.

قفسه‌ای پر از کتاب در کنار سالن‌های کم ارتفاع و دیوارها پوشیده از آثار هنری نامناسب قرار گرفته است، و ورسلر توضیح می‌دهد که ایده این بود که سبک احیای استعماری اسپانیایی ساختمان اصلی را با ساختمان جدید معاصر مرتبط کند.

READ  چقدر می توان به یک آپارتمان 462 فوت مربعی کارکرد اضافه کرد؟

Wearstler توضیح داد: “همه چیز به کسی که در شهر محلی است مرتبط است.” ما بسیار خوش شانس هستیم که در لس آنجلس هستیم، استخر استعداد در اینجا فوق العاده است.

درباره هتل سانتا مونیکا پروپر بیشتر بدانید ›


عکس ویکتور استونم

خانه AdH، مکزیک، توسط استودیو فرانسیس ریفه

استودیو فرانسیس ریفه اسپانیایی، این خانه خوش خلق را در مکزیکو سیتی با یک قفسه کتاب از کف تا سقف اکالیپتوس برای نمایش اطلس‌های عتیقه طراحی کرد.

این واحد سفارشی با دکه‌های کتاب برنجی و نورپردازی LED تعبیه‌شده تکمیل شد تا پالت داخلی لمسی و خنثی را تکمیل کند و رنگ‌های مجلل “ثروت قفسه کتاب” را به تصویر بکشد.

درباره AdH House بیشتر بدانید ›


گوشه مطالعه با دیوارهای سفید و قفسه بندی سیاهگوشه مطالعه با دیوارهای سفید و قفسه بندی سیاه
عکس از رافائل سولدی

Whidbey Dogtrot، ایالات متحده، توسط SHED

یک گوشه مطالعه اختصاصی، این مجموعه اتاق خواب را برای خانه ای جمع و جور در شمال غربی اقیانوس آرام توسط استودیوی آمریکایی SHED سوراخ می کند.

دیوارهای سفید روشن، کتاب‌های انباشته و اشیاء ناهماهنگ در کنار اکستروژن قفسه‌های فلزی تیره قرار گرفته‌اند که با پنجره‌ای مربعی که به مناظر اطراف نگاه می‌کند، قطع می‌شوند.

درباره Whidbey Dogtrot بیشتر بدانید ›


قفسه های مطالعه در کیو رزیدنس توسط معماران جان واردل در ملبورن، استرالیاقفسه های مطالعه در کیو رزیدنس توسط معماران جان واردل در ملبورن، استرالیا
عکس از Trevor Mein و Sharyn Cairns

اقامتگاه کیو، استرالیا، توسط معماران جان واردل

کیو رزیدنس که توسط معماران جان واردل برای خانه خود بنیانگذار ملبورن بازسازی شده است، در مطالعه طبقه اول خود با پوشش چوبی به فضای غیررسمی و پیله‌آمیز «ثروت قفسه کتاب» متمایل است.

قفسه های ساخته شده از خاکستر ویکتوریایی نقطه کانونی اتاق هستند و به طور متراکم با مجموعه ای از آثار هنری سرامیک و کتاب پر شده اند. در کنار قفسه ها، یک صندلی شیشه ای و یک میز معلق باریک اضافه شده است که فضای داخلی کاربردی و یکدستی را ایجاد کرده است.

READ  چیزی برای درد شما را وادار می کند به Meds در نور جدید نگاه کنید

درباره کیو رزیدنس بیشتر بدانید ›


عکس از کریس موتالینی

خانه سیلور لیک، ایالات متحده آمریکا، توسط Lovers Unite

به عنوان بخشی از کارهای بازسازی خانه دهه 1950 در لس آنجلس، استودیو Lovers Unite در کالیفرنیا یک بالکن استفاده نشده را به یک صندلی پنجره طویل و با روکش طلایی زیر یک قفسه کتاب شناور تبدیل کرد.

همراه با کوسن های گلدوزی شده متضاد و قطعات دکور قدیمی، صفحه نمایش کتاب رنگ، عمق و احساس اشغال را به فضای داخلی پوشیده از چوب اضافه می کند.

درباره خانه سیلور لیک بیشتر بدانید ›


St Vincents Place توسط BE ArchitectureSt Vincents Place توسط BE Architecture
عکس از درک سوالول

St Vincents Place، استرالیا، توسط BE Architecture

استودیوی استرالیایی BE Architecture این خانه ویکتوریایی را بازسازی کرد تا مجموعه هنری عظیم مشتری را برجسته کند، در حالی که «مینیمالیسم شدید» را رد کرده و ویژگی‌های میراث موجود داخلی را در بر می‌گیرد.

کتاب‌های با فرمت بزرگ در فضای استراحت خانه در زیر مکعب‌های شفاف میز قهوه‌خوری یک مرکز را تشکیل می‌دهند و به ویژگی‌های متنوع، بافتی غنی و آکادمیک خانه می‌افزایند.

درباره St Vincents Place بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با سرسره‌های داخلی، بازسازی‌های رنگارنگ خانه و ساخته‌شده در اطراف ویرانه‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید