از یک آپارتمان پر زرق و برق پاریسی گرفته تا یک گاراژ تغییر یافته در بوفالو، نیویورک، جدیدترین لوک بوک ما هشت فضای داخلی مسکونی را جمع آوری می کند که در آن پرده های کف تا سقف، حسی نمایشی القا می کنند.

پرده ها فقط برای پوشاندن پنجره ها نیستند. مجموعه ای از پرده های معمولی می تواند راهی آسان برای تغییر چشمگیر حال و هوای یک اتاق، به ویژه در بازسازی آپارتمان باشد.

انتخاب زیر دارای پرده هایی در اتاق های نشیمن صحنه مانند، اتاق خواب هایی با لبه های خشن و گوشه های کاری دنج است.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک بوک های قبلی که شامل فضای داخلی با فرش های معمولی، دیوارهای خزدار و اتاق خواب های رنگارنگ است.


خانه آماده ازآبخانه آماده ازآب
عکس از لوئیس دیاز دیاز است

خانه آماده اسپانیا توسط Azab

پرده‌های آبی اردکی به ایجاد یک طرح باز انعطاف‌پذیر در این آپارتمان در بیلبائو کمک می‌کنند که توسط استودیوی معماری Azab بازسازی شده است و طول فضای نشیمن، ناهار خوری و آشپزخانه را برای مخفی کردن فضای ذخیره‌سازی و حمام می‌پوشاند.

این استودیو می گوید: «پرده ها مفاهیمی نمایشی و بازی دارد و ساکنان را دعوت می کند تا با آن اجرا کنند، فضا را تغییر دهند و با اسرار، تضادها و پارادوکس هایی که حریم خصوصی فراتر از اخلاق به ما ارائه می دهد، بازی کند.

درباره خانه آماده بیشتر بدانید ›


خانه راکرز هیل توسط استودیو برایتخانه راکرز هیل توسط استودیو برایت
عکس از روری گاردینر

راکرز هیل هاوس، استرالیا، توسط استودیو برایت

در این گسترش به یک خانه خانوادگی ادواردایی در ملبورن، استودیو برایت، اتاق نشیمن را بر روی یک پایه منحنی بلند کرد و کیفیتی شبیه صحنه به آن بخشید.

READ  10 پست برتر استایل + مد سال 2022

تقویت جلوه پرده سبز سنگینی است که از سقف آویزان شده است، که می توان آن را در سراسر کشیده تا فضا را به یک تئاتر بداهه برای بازی کودکان تبدیل کند.

درباره خانه راکرز هیل بیشتر بدانید ›


اوکرونیا یک آپارتمان متعلق به دوران هاوسمان را در پاریس بازسازی کرداوکرونیا یک آپارتمان متعلق به دوران هاوسمان را در پاریس بازسازی کرد
عکس از Félix Dol Maillot

آپارتمان Avenue Montaigne، فرانسه، توسط Uchronia

پرده‌های شفاف و رنگین کمانی بالکن این آپارتمان مجلل پاریسی متعلق به دوران هاوسمان را می‌پوشاند که توسط استودیوی محلی Uchronia بازسازی شده است.

حتی دیوارها بازتاب درجه بندی رنگ پرده ها هستند، در حالی که مبلمان با رنگ روشن به گونه ای طراحی شده اند که شبیه قطعات جواهرات باشد.

درباره این آپارتمان بیشتر بدانید ›


آپارتمان پنت هاوس روکساندا ایلینچیچ در کینگز کراس لندنآپارتمان پنت هاوس روکساندا ایلینچیچ در کینگز کراس لندن
عکس مایکل سینکلر

آپارتمان نگهدارنده گاز، انگلستان، توسط روکساندا ایلینچیچ

Roksanda Ilincic، طراح مد، تمایل خود را به رنگ‌ها و شکل‌های جسورانه به این پنت‌هاوس لندن در داخل یک بنزین ویکتوریایی سابق آورده است.

پرده‌های صورتی کم‌رنگ کوادرات روی پنجره‌های تمام قد رنگی به رنگ رز روی اتاق‌ها ایجاد می‌کنند، جایی که پالت رنگ عمدتاً خنثی نگه داشته می‌شود، جدا از برخی رنگ‌های زرد روشن.

درباره این آپارتمان بیشتر بدانید ›


فضای بزرگ، فضای کوچک اثر دیویدسون رافائیلیدیسفضای بزرگ، فضای کوچک اثر دیویدسون رافائیلیدیس
عکس از Florian Holzherr

فضای بزرگ، فضای کوچک، ایالات متحده آمریکا، اثر دیویدسون رافائیلیدیس

رنگ‌های پوسته‌شده، کف‌های بتنی ناهموار و تیرهای چوبی آسیب‌دیده، حسی کاملاً خشن و آماده به این فضای کاری بریده بریده خانگی در بوفالو می‌دهد که از تبدیل گاراژ توسط استودیوی طراحی Davidson Rafailidis ایجاد شده است.

در بیشتر قسمت‌ها، فضا به جز مجموعه‌ای از پرده‌های بلند و گسترده که پیچ و تاب لوکسی را ایجاد می‌کند، به‌صورت حداقلی مبله است.

درباره فضای بزرگ، فضای کوچک بیشتر بدانید ›


پرده های نقره ای در راهرو خانه چشم انداز در ژاپنپرده های نقره ای در راهرو خانه چشم انداز در ژاپن
عکس از نوریهیتو یامائوچی

خانه منظر، ژاپن، توسط معماران FORM/Kouichi Kimura

READ  COS نشان دهنده نقاشی های دیواری قرن 18 در فروشگاه بولزانو با آینه و مش است

پس از ورود به خانه منظره در مرکز ژاپن، طراحی شده توسط استودیوی ژاپنی FORM/Kouichi Kimura Architects، با یک راهروی طولانی روبرو می شوید که به طور کامل از یک طرف با یک پرده نقره ای تمام قد پوشیده شده است.

پارچه بازتاب یک دیوار بتنی خام در طرف مقابل راهرو است و همچنین به استفاده گسترده از فلز در سراسر ساختمان اشاره دارد.

درباره خانه منظره بیشتر بدانید ›


آشپزخانه در آپارتمان پاپس توسط استودیو فوروراآشپزخانه در آپارتمان پاپس توسط استودیو فورورا
عکس از ONI Studio

Pops، لهستان، توسط Furora Studio

استودیوی Furora می خواست طراحی این آپارتمان تعطیلات در کراکوف کمی ظالمانه تر از فضای داخلی استاندارد مسکونی باشد.

یک پرده مخملی و صورتی مایل به سالمون، کل دیوار آشپزخانه و اتاق نشیمن روباز را می پوشاند و به مجموعه ای از رنگ های شیرین و لبه های گرد می افزاید.

درباره پاپ بیشتر بدانید ›


Maison-Boutique Coloniale توسط مایکل گودمر و متیو تورجونMaison-Boutique Coloniale توسط مایکل گودمر و متیو تورجون
عکس از Maxime Brouillett

Maison-Boutique Coloniale، کانادا، توسط Michael Godmer و Mathieu Turgeon

بیشتر فضاهای داخل Maison-Boutique Coloniale در مونترال – که توسط طراحان Michael Godmer و Mathieu Turgeon به عنوان اقامتگاه و استودیوی خود بازسازی شده است – به صورت یکپارچه و خنثی هستند.

اما در یک فضای اداری در سطح زیرزمین، پرده‌های نارنجی مخملی روی دیوارها قرار گرفته‌اند که با نور آویز کم‌رنگ و چیدمان میز مشکی توسط Muuto و &tradition برای جلوه‌ای صمیمی ترکیب شده‌اند.

درباره Maison-Boutique Coloniale بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک بوک های قبلی که شامل فضای داخلی با فرش های معمولی، دیوارهای خزدار و اتاق خواب های رنگارنگ است.

دیدگاهتان را بنویسید