لوک‌بوک این هفته هشت فضای داخلی هوشمندانه و ساختمان‌های بیرونی را بررسی می‌کند، از بازسازی‌های خودساخته تا ساخت‌های جدید با ظرافت.

این پروژه‌ها با تغییر کاربری سوله‌ها و گاراژهای فرسوده یا سرمایه‌گذاری در فضای باغ اضافی، فضای بیشتری را برای سرگرمی‌ها، فضاهای کاری، محله‌های زندگی یا صرفاً استراحت برای صاحبانشان فراهم می‌کنند.

در میان این لیست از پروژه‌ها، بازسازی گاراژ با رنگ‌های جسورانه میزبان یک منطقه کاری و گلخانه در نورویچ، بریتانیا، و همچنین یک ساختمان چوبی دیدنی است که برای تفریح ​​و معاشرت برای یک زوج بازنشسته در لیلهامر، نروژ طراحی شده است.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل خانه‌هایی با بودجه کم، اتاق‌های نشیمن با پالت‌های متریال صنعتی و تبدیل‌های خانه‌های مطبوع و مطبوع است.


نارنجستاننارنجستان
عکس سایمون کندی

The Orangery، انگلستان، توسط McCloy و Muchemwa

در این بازسازی خودساخته گاراژ ویران شده توسط استودیوی مک‌کلوی و موچموا مستقر در لندن، دیوارهای بلوکی اصلی حفظ شدند.

یک ساختار سقف نارنجی و چوبی با مبلمانی به همان رنگ در کل فضای داخلی مطابقت داشت که شامل یک فضای ذخیره‌سازی، منطقه سرگرمی و میز کار به همراه یک گلخانه با نور خوب با روکش پلی کربنات است.

درباره The Orangery بیشتر بدانید ›


عکسی از فضای داخلی استودیو که میز، مبل و پنجره را نشان می دهدعکسی از فضای داخلی استودیو که میز، مبل و پنجره را نشان می دهد
عکس از ZAC و ZAC

استودیو گرنج گاراژ، اسکاتلند، اثر کونیشی گافنی

این تغییر گاراژ دهه 1950 توسط کونیشی گافنی، در مجاورت یک ملک موجود در گرجستان، استودیوی موسیقی یک هنرمند را در خود جای داده است و نمای ریتمیک ساخته شده از چوب های چوبی دارد.

READ  مفهوم Vision Qe INFINITI یک ژست بلند پرواز + جریان است

این فضا دارای یک پالت مواد آرام و تصفیه شده است، با مبلمان تیره رنگی که برای مطابقت با تیرهای چوبی در فضای داخلی استودیو استفاده شده است.

درباره Grange Garage Studio بیشتر بدانید ›


سوله تبدیل شده در سیاتل توسط بهترین معماری معماریسوله تبدیل شده در سیاتل توسط بهترین معماری معماری
عکس از رافائل سولدی

Shed-O-Vation، ایالات متحده، توسط بهترین روش معماری

«معماری بهترین تمرین» این ساختمان جانبی را در سیاتل بازسازی کرد تا میزبان یک دفتر و سالن ورزشی کوچک به عنوان گسترش خانه اصلی ملک باشد.

از لاستیک مصنوعی سیاه برای پوشاندن کف داخلی و یک طرف دیوارهای اتاق استفاده شده است، در حالی که دیوارهای باقی مانده با تخته سه لا توس همراه با فضای کار با رنگ های جسورانه پوشانده شده بودند.

درباره Shed-O-Vation بیشتر بدانید ›


نور ریخته شده توسط ریچارد جان اندروزنور ریخته شده توسط ریچارد جان اندروز
عکس از کریس اسنوک

آلونک نور، بریتانیا، اثر ریچارد جان اندروز

سوله نور یک سوله 12 متر مربعی و چند منظوره است که توسط معمار ریچارد جان اندروز و دستیارش تنها در 21 روز طراحی و ساخته شده است تا استودیوی معماری اندروز را در باغ پشتی خود قرار دهد.

فضای داخلی با تخته سه لا پوشیده شده است که فضای قفسه و میز را برای دو تا سه نفر فراهم می کند. این استودیو همچنین به عنوان فضایی برای میزبانی مراسم و گردهمایی ها عمل می کند.

درباره The Light Shed بیشتر بدانید ›


خانه انبار اثر جان دانیلسن آرهوسخانه انبار اثر جان دانیلسن آرهوس
عکس از کنوت برای

خانه انبار، نروژ، اثر جان دانیلسن آرهوس

خانه انبار در لیلهامر، نروژ، جایگزین یک ساختمان فرسوده موجود، توسط جان دانیلسن آرهوس طراحی شد تا فضایی ایجاد کند که در آن یک زوج بازنشسته بتوانند نقاشی کنند، باغبانی کنند و از دوستان میزبانی کنند.

یک سالن ورودی تمام قرمز با یک فضای داخلی چوبی دنبال می شود. این ساختمان شامل یک استودیوی هنری با نور روشن در طبقه بالا و یک اتاق باغبانی و گاراژ در طبقه پایین است.

READ  شبکه‌های سیمی به‌صورت بصری طرح‌بندی باز این دفتر Flatiron را می‌شکند

درباره Barn House بیشتر بدانید ›


ساختمان لوازم جانبی Eton توسط Motiv Architectsساختمان لوازم جانبی Eton توسط Motiv Architects
عکس از ژان فیلیپ دلاژ

ساختمان لوازم جانبی Eton، کانادا، توسط معماران Motiv

ساختمان لوازم جانبی Eton توسط استودیوی کانادایی Motiv Architects ساخته شده از چوب چند لایه (CLT) یک کارگاه 30 متر مربعی است که از طریق یک باغ به خانه صاحبان متصل می شود.

کف‌پوش‌های سخت و نورگیرهای با توزیع یکنواخت فضای کاری به سبک صنعتی ایجاد می‌کنند. یک میزانسن CLT برای ذخیره سازی اضافی استفاده می شود.

درباره ساختمان لوازم جانبی Eton بیشتر بدانید ›


مطالعه کورک توسط سورمن وستونمطالعه کورک توسط سورمن وستون
عکس وای مینگ نگ

مطالعه کورک، انگلستان، توسط سورمن وستون

این استودیو پوشیده از چوب پنبه که توسط Surman Weston طراحی شده است، فضایی را برای خیاطی و ساخت موسیقی در باغ پشتی یک خانه در لندن فراهم می کند.

در قسمت داخلی، تخته سه لا توس دیوارها را می‌پوشاند و از مواد کم رنگ نیز برای ساخت یک فضای کاری مرکزی با قفسه‌بندی و انباری توکار استفاده می‌شود.

درباره کورک مطالعه بیشتر بدانید ›


پروژه ورزشگاه در برادوی توسط فومنپروژه ورزشگاه در برادوی توسط فومن
عکس از Willem-Dirk du Toit

برادوی، استرالیا، اثر فومن

این ساختمان دو طبقه که جایگزین یک گاراژ قدیمی شده است، میزبان باشگاه ورزشی، استخر شنا و گاراژ پارکینگ در محل یک ملک ادواردایی در ملبورن است.

پالت مواد تصفیه شده از دیوارهای سفید که با چوب و کفپوش تیره قرار گرفته اند، باعث ایجاد حس آرامش و ساحلی در سراسر فضا می شود.

درباره برادوی بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل خانه‌هایی با بودجه کم، اتاق‌های نشیمن با پالت‌های متریال صنعتی و تبدیل‌های خانه‌های مطبوع و مطبوع است.

دیدگاهتان را بنویسید