در این لوک بوک، ما هشت خانه از ویتنام تا ایالات متحده را جمع آوری کرده ایم که توسط حیاط های مرکزی تهویه و روشن می شوند.

حیاط ها در معماری باستانی و معاصر به عنوان ابزاری برای به دام انداختن و قیف کردن نسیم و نور طبیعی به درون هسته ساختمان استفاده می شده است.

بیشتر اوقات، آنها کاملاً در برابر عناصر باز هستند و می توانند از طریق چندین سطح از یک ساختمان به سمت بالا امتداد یابند و برخی از آنها توسط بالکن ها، ایوان ها یا راهروها احاطه شده اند.

پوشش گیاهی و ویژگی‌های آبی که در مرکز حیاط‌ها قرار گرفته‌اند نیز به خنک کردن هوای اطراف کمک می‌کنند، در حالی که مکان‌های نشیمن یا استراحت مکانی را برای ورود به آن فراهم می‌کنند.

یک یا چند حیاط در امتداد ردپاهای هشت خانه زیر پراکنده شده بود تا فضای داخلی آرامش‌بخش، باز و روشن باشد.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که دارای فضای داخلی آرام با پنجره‌های بزرگ، راه پله‌های محصور و مبلمان فلزی است.


خانه برای خانواده های جوان توسط HH Studioخانه برای خانواده های جوان توسط HH Studio
عکس از Hoang Le است

خانه برای خانواده های جوان، ویتنام، HH Studio

این خانه در ویتنام که در پاسخ به همه‌گیری کووید-19 طراحی شده است، دارای فضای سبز در کل است تا صاحبان آن بتوانند در حین کار از راه دور به طبیعت متصل شوند.

فضای داخلی آن حول سه باغ حیاطی سازماندهی شده بود که در امتداد یک پلان خطی پراکنده بودند، در حالی که ساختار به صورت مجموعه ای از حجم های سفید روی هم به سمت بالا در اطراف آنها امتداد یافته است.

READ  وارد خانه رنگارنگ و مدرن-صنعتی هنرمند بن مدانسکی شوید

درباره خانه برای خانواده های جوان بیشتر بدانید ›


خانه معدن در ملبورن توسط Winwood McKenzieخانه معدن در ملبورن توسط Winwood McKenzie
عکس توسط روری گاردینر است

کواری هاوس، استرالیا، وین وود مک کنزی

استودیوی استرالیایی Winwood McKenzie خانه کواری را با قرار دادن یک باغ و حیاط داخلی از طریق محوطه باریک آن بازسازی کرد، که محل اقامت را به سه قسمت مجزا تقسیم کرد.

نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه نوساز خانه از یک طرف با حیاط همسایه است، در حالی که یک اتاق چند منظوره و مطالعه در سرتاسر راه قرار دارد.

درباره کواری هاوس بیشتر بدانید ›


یک حیاط با دیوار قرمزیک حیاط با دیوار قرمز
عکس از سزار بژار است

Casa Ederlezi، مکزیک، Práctica Arquitectura

Práctica Arquitectura این خانه بتنی باریک در مکزیک را به دو قسمت مجزا تقسیم کرد که در اطراف یک حیاط قرار دارند.

راهروها و راه پله ها در اطراف فضای دو ارتفاع در پلان و یک فضای نشیمن و اتاق خواب های طبقه دوم در دو طرف قرار گرفته بودند.

درباره Casa Ederlezi بیشتر بدانید ›


خانه ای سیاه پوش با صندلی بیرونخانه ای سیاه پوش با صندلی بیرون
عکس توسط متیو میلمن است

سانتا مونیکا مدرن، ایالات متحده آمریکا، معماران واکر وارنر

این خانه L شکل در کالیفرنیا یک حیاط بزرگ را در بر می گیرد که دارای چندین قسمت نشیمن، یک میز پینگ پنگ، گیاهان و یک آتشدان بتنی است.

معماران واکر وارنر این حیاط را به گونه ای طراحی کردند که برای سرگرمی مناسب باشد و همچنین از آب و هوای جنوب کالیفرنیا استفاده کند.

درباره سانتا مونیکا مدرن بیشتر بدانید ›


حیاط در یک خانه بتنی با کاشت باک گوردون آرکیتکتوسحیاط در یک خانه بتنی با کاشت باک گوردون آرکیتکتوس
عکس توسط Francisco Nogueira است

خانه پرتغال، پرتغال، باک گوردون آرکیتکتوس

Bak Gordon Aquitectos این خانه پرتگوال را با قرار دادن یک حیاط در مرکز آن به دو قسمت تقسیم کرد و منطقه را با یک باغ داخلی پر کرد که توسط پنجره ها و روزنه ها احاطه شده است.

READ  The Link Up: The One Piece Swimsuit Bought Em Multiple of، لباس مهمان عروسی عالی کیتلین و یک صندل پیاده روی تابستانی عالی

نونو تاوارس دا کوستا، معمار Bak Gordon Arquitectos، می گوید: «حیاط کوچک کاربردی، نور طبیعی و تهویه متقابل و همچنین حضور دائمی در باغ طبیعی را امکان پذیر می کند.

درباره خانه پرتغال بیشتر بدانید ›


آشپزخانه ای که به حیاط باز می شودآشپزخانه ای که به حیاط باز می شود
عکس توسط خاویر آگوستین روخاس است.

Casa Vedia، آرژانتین، BHY Arquitectos

دو حیاط در گوشه‌های کاسا ودیا در آرژانتین تعبیه شد که استودیو توضیح داد که برای بهینه‌سازی فضاهای داخلی به کار گرفته شده‌اند.

هر حیاط دو ارتفاع دارد و در امتداد محیط آن نهال‌هایی قرار گرفته است. علاوه بر این، دو تراس در بالای سقف سازه قرار داده شده است که در بین آنها قرار دارد.

درباره Casa Vedia بیشتر بدانید ›


خانه ای با دو برش دایره ای بزرگ در پشت بامخانه ای با دو برش دایره ای بزرگ در پشت بام
عکس توسط روری گاردینر است

Casa VO و Casa WO، مکزیک، Ludwig Godefroy

Casa VO و Casa Wo که در Puerto Escondido واقع شده‌اند، مجموعه‌ای از خانه‌ها هستند که در زیر دو دهانه بتونی دایره‌ای بزرگ سازماندهی شده‌اند که از یک نقطه ملاقات مرکزی به سمت بالا می‌روند.

یک ورودی و باغ زیر یکی از این دهانه ها قرار دارد، در حالی که فضاهای زندگی باقی مانده در زیر طرف مقابل در دو سطح قرار گرفته اند.

درباره Casa VO و Casa WO بیشتر بدانید ›


Oculus یک درخت کاشته شده داخلی را در خانه ای در ویتنام روشن می کندOculus یک درخت کاشته شده داخلی را در خانه ای در ویتنام روشن می کند
عکس توسط Oki Hiroyuki است

کاشی هاوس، ویتنام، معماران بلوم

معماران بلوم این خانه را در ویتنام طراحی کردند تا با وجود آب و هوای گرم، با ایجاد سقفی شیبدار و کاشی کاری شده که باد را به دام می اندازد و آن را به داخل خانه می راند، خنک بماند.

“[In the] فصل آفتابی، کاشی های اطراف خانه از تابش آن جلوگیری می کند [with] حرارت. به همراه تهویه طبیعی، خانه همیشه خنک است.

READ  استودیو غریب جواهرات فروشی آستین را با دیوارها و قوس های صورتی رنگ می سازد

درباره خانه کاشی بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که دارای فضای داخلی آرام با پنجره‌های بزرگ، راه پله‌های محصور و مبلمان فلزی است.

دیدگاهتان را بنویسید